Skandály na královských svatbách: Kdo spletl jméno a kdo nedostal pozvánku?

Andrea Machajdíková | 25. 2. 2022
Princezna Diana spletla pořadí Charlesových jmen.
Král Eduard VIII. kvůli Američance Wallis Simpson abdikoval.
Sarah Ferguson nebyla pozvaná na svatbu Kate a Williama.

Královské rodiny, nejen ta britská, jsou pod neustálým drobnohledem novinářů a příznivců, takže kdykoliv se stane něco, co není v souladu s přísným protokolem, během pár minut o tom ví celý svět. A když je takový přešlap navíc spojený se svatbou, je to ještě mnohem rychlejší. 

Špatné jméno

Kolem vztahu prince Charlese a Diany se událo mnoho skandálů a jeden z nich se stal na jejich svatbě. Diana při obřadu popletla jména svého nastávajícího, kterého měla oslovit Charlesi Philipe Arthure Georgi. První dvě jména ovšem prohodila. Na vině byla nejspíš nervozita, protože nejenom, že se z Diany právě stávala oficiální členka britské královské rodiny, ale jejich sňatek byl živě vysílán do více než sedmdesáti zemí světa.

Naučte se dělat culík jako Jennifer Lopez (52). Omládnete jako ona
Krása

Naučte se dělat culík jako Jennifer Lopez (52). Omládnete jako ona

Nepozvání na svatbu

Sarah Ferguson, bývalá manželka Andrewa, vévody z Yorku, nedostala před lety pozvánku na očekávanou svatbu Kate a Williama. Její dvě dcery, princezny Eugenie a Beatrice se pochopitelně obřadu i následné hostiny zúčastnily, stejně tak i jejich otec Andrew, který je strýcem prince Williama. Sarah později svou křivdu zmínila i v talkshow u Oprah Winfrey.

Svatba bez otce nevěsty

Pár dnů před velkolepým obřadem Meghan a prince Harryho vydal palác oficiální prohlášení, že otec nevěsty se ze zdravotních důvodů svatby nezúčastní. Byl tehdy jen pár týdnů po prodělaném infarktu, ale stejně se spekulovalo o tom, že o svou dceru a ani o kdovíjakou pozornost médií zkrátka nemá zájem. Svou nastávající snachu tak k oltáři dovedl princ Charles.

Dagmar Havlová (68): Inspirujte se elegantním šatníkem bývalé první dámy
Krása

Dagmar Havlová (68): Inspirujte se elegantním šatníkem bývalé první dámy

Zakázaná láska

Jedním z největších skandálů v historii britské královské rodiny je bezpochyby láska tehdejšího krále Eduarda VIII. (strýc nynější královny Alžběty II.) k dvakrát rozvedené Američance Wallis Simpson. Když byla Wallis ještě vdaná, měli spolu milostný poměr. Později se kvůli králi rozvedla, jenže bylo naprosto nemyslitelné, aby se britský panovník oženil s rozvedenou ženou. Láska k Wallis byla ovšem silnější, a tak se Eduard vzdal trůnu. Poté se se svou životní láskou oženil a byli spolu až do konce života.

Účes Jennifer Aniston (52) se stal klasikou. Bude vám slušet v každém věku
Krása

Účes Jennifer Aniston (52) se stal klasikou. Bude vám slušet v každém věku

Pochybná minulost

Vztahy opředené skandály se samozřejmě netýkají jen britské královské rodiny. Třeba bývalá královna Beatrix Nizozemská, která abdikovala ve prospěch svého syna Viléma Alexandra, se provdala za Němce Clause van Amsberga. Ten byl v minulosti členem Hitlerovy mládeže, ale i přesto se stal uznávaným členem nizozemské královské rodiny. Velkou lásku rozdělila až jeho smrt.

Monacká princezna Stéphanie se zase provdala za svého vlastního bodyguarda. Manželství sice vydrželo jen dva roky, ale dodnes jsou prý velmi dobří přátelé. Komu ale vztah vydržel, je švédský princ Karel Filip, který si vzal servírku a účastnici reality show Hotel paradise. Dnes mají tři děti a patří mezi nejkrásnější a nejsympatičtější páry napříč monarchií.

Sedmdesát let! Tohle jsou slavné ženy, které snad zastavily čas
Krása

Sedmdesát let! Tohle jsou slavné ženy, které snad zastavily čas

Tagy Adolf Hitler Alžběta II. Britská královská rodina Catherine, vévodkyně z Cambridge Karel III. Britský Oprah Winfrey Princezna Diana skandál svatba William, princ z Walesu