Čelo: znak přemýšlivosti

Vodorovné čáry na čele se tvoří až ve vyšším věku. Nakrčení velké plochy už vyžaduje trochu námahy, není úplně časté a bezděčné, takže se dá ohlídat. Když se při přemýšlení přistihnete, čelo uvolněte a poklepávejte si na něj ukazováčkem.

Mezi obočím: nemračte se

Minipartie se při zapojení mimických svalů obvykle dělí na stále stejném místě do dvou svislých čar. V bodě zlomu se časem přestane vyhlazovat. Vyplatí se intenzivní dotek krémového korektoru vrásek.

Čtěte také

Tělové mléko by se mělo používat pravidelně

Čtěte také

Manuál pro mladé tělo. Co by mělo obsahovat tělové mléko a jak často mazat

Rty a okolí: stále v pohybu

Mluvení, usmívání, líbání… Vrásky následují, především nosoretní, dále nad horním rtem a od koutků dolů. Pro tyto partie se hodí péče očních krémů. Také zapojte noční krémování, protože v noci má spodní část obličeje konečně klid a může regenerovat.

Oční okolí: snadný cíl

Křehká pokožka namáhaná mimikou obličejových svalů se krčí především u koutků do tvaru, které se říká vraní stopa. Ulevte jí alespoň před mhouřením na ostrém světle a noste sluneční brýle. Posilu znamená oční krém, který budete do pleti jemně vklepávat špičkou prstu. Nevytahovat!

Čtěte také

Každé znamení zvěrokruhu má svůj kámen

Čtěte také

Šperky podle zvěrokruhu. Střelci sluší granát, Lvovi tygří oko. Co sedí vám?

Tváře: síť a varhánky

Prokletí suché pleti, které se ovšem po padesátce objeví také na pokožce normální. Jenom mastná tvář bývá ušetřena. I jí však prospěje dvojnásobný pečující dotek. První krok tvoří pleťové sérum, které má intenzivní složení. Potřebuje následovníka, denní krém, který aktivní látky v pleti zafixuje, znásobí a přidá ochranu pokožky.

Krk a dekolt: taky jsou vaše

Spousta žen má zrcadlo, ve kterém vidí jenom ovál tváře a stopy času pod ním nevnímají. Ale pokud milujete čtení v posteli a moc nefandíte opalovacím krémům, pokožka začne po padesátce povolovat a projeví se efekt, kterému se nepěkně říká želví krk. V dekoltu se vytvoří vrásky svislé. Tady je dobrá rada všeobecně známá – péči o tvář zastavte až u horního obrysu podprsenky. Kompletní péči, tedy nejen krémování, ale také pravidelné čištění a používání pleťových masek.

ZDROJ: časopis Vlasta, https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-wrinkles

Čtěte také

Barevné legíny na doma i na ven

Čtěte také

Legíny buď milujeme, nebo nenávidíme. Pozor na zářezy v intimních partiích

Čtěte také

liceni bryle

Čtěte také

Líčení pro brýloočky: Jakou nakreslit linku a co s make-upem

Čtěte také

Při úplňku funguje zkrášlování lépe

Čtěte také

Pod vlivem úplňku: Správná chvíle na zkrášlování a omlazování dělá divy