Ranní zavodňování pleti: Zabere vám to minutu času navíc

Lucie Fendrychová | 4. 8. 2022
Kuličkový olej pro kůžičku, Alessandro, 280 Kč
Super hydratační krém s aloe vera, Atlantia, 580 Kč
Hydratační gelové krém, Avon, 69 Kč

Hydratace v létě musí být rafinovaná, aby se udržela vedru a slunci navzdory. Jestli nemáte chuť na složité kosmetické změny, něco k rannímu pečování prostě přidejte.

Bude vás to stát minutu času, tolik zabere protřepání lahvičky séra, nanesení pár kapek na tvář a krk, rozetření. Bez čekání pokračujte obyklým denním krémem. Sérum se okamžitě vstřebá a předá pokožce koncentrované látky, díky kterým si snadněji udrží vodu a pohodu. Navíc pleť lépe využije dotek krému, ať už hydratační, nebo ochranu, která ztrátě vody brání.

Chytře

Na oční okolí a rty sérum nepatří. Těmto křehkým partiím dopřejte dotek očního krému. Naneste ho pod oko na šířku ukazováčku, aby se s potem nedostal do očí. A nepřehánějte to s množstvím, jestli váháte, odstraňte přebytek krému přiložením papírového kapesníku. Rty tolik ohledů nevyžadují, tam je naopak štědrost a nanesení přes horní konturu vítané, protože krotí tvorbu vrásek. Krém ráno posílí pohodu a ochranu pokožky, večer regeneraci.

Mužský a ženský svět v jednom: U tohoto oblečení pohlaví nerozhoduje
Krása

Mužský a ženský svět v jednom: U tohoto oblečení pohlaví nerozhoduje

Naplno

Hitem zavodňování stále zůstává aloe vera. Hydratuje intenzivně a dlouhodobě, ale nechává tváři pocit svěžesti, což se hodí především v horku. Zklidňující a hojivý efekt potěší, když to přeženete se sluníčkem, stejně jako fakt, že pravidelné krémování posiluje také přirozenou obranyschopnost pokožky. Samozřejmě, nenechávejte to jenom na přírodě. Na ven se v dostatečném předstihu 30 minut nakrémujte faktorem 50. Odvrátí sluneční paprsky, které platí za pořádné zloděje vody z pleti. Jasně, velmi pravděpodobně vodní režim během celého léta neuhlídáte a nijak se tím netrapte. Když vám to ujede, předejte tváři závlahu látkovou maskou. Nezapomeňte si ji hodit i do kufru.

Záchrana vlasů

Procházky a koupání jsou super, ale vlasy si je moc neužívají a často se mění v suchou slámu. Ideální kombinaci zklidňujících, pečujících i ochranných látek míchají limitované letní speciální řady. Na dovolené s klidem používejte šampon i jako sprchový gel.

Jak často si mýt vlasy. Opravdu víte, kdy šampon potřebují?
Krása

Jak často si mýt vlasy. Opravdu víte, kdy šampon potřebují?

Poradna

  • Ruce, zní často odpověď na otázku, kterou část těla v létě nejvíc trápí sucho. Zkuste si krém postavit na noční stolek a nakrémovat se hned po probuzení. Většina se vsákne hned, teplo vody v ranní sprše přispěje k dalšímu vstřebání péče a ještě ochrání pokožku před vysušením sprchovým gelem.
  • Věnujte pozornost nehtové kůžičce, od suchosti k záděrám a zánětu je krátká cesta. Hydrataci spojte s výživou, obojí přinášejí rostlinné oleje. Dopřejte si masáž jednou týdně, špičkou prstu vmasíruje olej do okolí nehtů po koupeli či sprše.

Tip na konec: záchrana v horku

Pokožka může na letní počasí reagovat nejenom tím, že se vysušuje, ale také sklonem k mastnotě. Poznáte to tak, že ji i sebelehčí hydratační krém po nanesení tíží a potíte se pod ním. Přejděte na pár týdnů k péči s přídavkem matujících složek v odlehčeném gelu.

ZDROJ: časopis Vlasta

Kalhoty na 7 způsobů! Který typ bude slušet právě vám?
Krása

Kalhoty na 7 způsobů! Který typ bude slušet právě vám?

Tagy léto pokožka