Nasněžilo! Navrstvěte krémy, použijte make-up, nezapomeňte na SPF

Lucie Fendrychová | 13. 12. 2022
Kokosový balzám na rty, Saloos, 129 Kč
Univerzální ochranný krém, Nivea, 39 Kč
Sluneční ochrana SPF 50, Vichy, 459 Kč

Krajina pod bílou duchnou má svoje kouzlo, ať už se kocháte jen cestou na zastávku MHD, nebo si užíváte parádní pobyt na horách. Tváře zrůžovělé mrazem dodávají obličeji svěží a mladistvý vzhled. Ale když pokožku nechráníte, negativní vlivy počasí se sečtou a vezmou jí kondici. Stane se to snadno, dokonce i na bezproblémové pleti. Návrat rovnováhy trvá déle, proto se věnujte kosmetické prevenci.

Zdroj: Youtube

Letošní zima nastupovala pomalu, a tak se náš organismus na změnu celkem připravil. Také pokožka se přepnula do nového režimu. Kupodivu jí tolik neškodí delší pobyt venku na mrazu, samozřejmě s přiměřenou krémovou ochranou, ale spíše teplotní šoky, když vyrazíte z domu a rozdíl může být až třicet čárek na teploměru.

Co se děje

Pokožka se brání tím, že rychle stáhne cévy, aby neunikalo teplo. Právě v prvních minutách je náchylná k porušení horní vrstvy, kde se vytvoří mikroomrzlinky. Určitě znáte ten pocit, jako by do tváře píchaly stovky jehliček. Někdy trvá dlouho, i když už jsme dávno zpátky v teple. Později následuje neviditelné, ale nepříjemné svědění nebo šupinky a olupování, které viditelně ubírají pleti na kráse.

Viva Magenta! Barva pro rok 2023. Zjistěte, jestli vám bude slušet
Cestování

Viva Magenta! Barva pro rok 2023. Zjistěte, jestli vám bude slušet

Jasná zpráva

Není co řešit, nevycházejte ven bez krémového kabátku. Přirozenou ochrannou lipidovou vrstvu spolehlivě posílí látky, kterým se říká změkčovadla. Díky nim je povrch pokožky hladký, ale také hlídají, aby se nevytrácela vlhkost. Patří k nim například rostlinné oleje, vosky, másla a mastné kyseliny, přidané do pleťové péče v různých koncentracích. V zimě není silnější ochrana pleti nepříjemná, naopak, chrání také před větrem i chladem.

Vrstvení

Hutnější krém potěší především suchou a zralou pokožku. Jestli vás bude na tváři moc tížit, ochranu raději vrstvěte. Pod obvyklý krém použijte olejové sérum, které se navzdory intenzivnímu složení rychle vstřebává. Zvyšuje komfort pleti a současně posiluje efekt následné péče. Nevzdávejte se ani tekutého make-pu. Vytvoří další žádoucí štít, ideálně i SPF ochranu. S pudrem je to složitější. Mohl by pokožku vysušovat.

Horoskop na příští rok - Býk: Čeká vás vzrušující, utajovaná láska
Horoskopy

Horoskop na příští rok - Býk: Čeká vás vzrušující, utajovaná láska

Horský pobyt

Pohlídejte si, aby měl denní krém sluneční filtr, protože kombinace mráz, vítr a paprsky tvoří pro půvab vražednou kombinaci. Do kapsy se hodí menší balení univerzálního krému bez filtru, který také zastoupí noční krém. Super zklidněním pro pokožku je večerní pleťová maska, dejte přednost krémové před látkovou, která by mohla na tváři studit. I krémové varianty se prodávají v jednotlivých baleních, nemusíte vozit těžký kelímek či tubu. A rozhodně přidejte do kosmetické taštičky vícero balzámů či olejů na rty, protože se někam záhadně ztrácejí. Tekutější konzistence hladí pusu, která pálí a svědí.

Zajímavosti

  • S přiměřenou kosmetickou ochranou vydrží normální pokožka teplotu -10 stupňů asi dvě hodiny. Čas zkracuje vítr a špatná kondice, například suchost pleti.
  • V zimě máme slabý pocit žízně, ale pro pohodu pokožky je nutné hydrataci doplňovat nejen zvenku krémováním, ale také zevnitř pitným režimem.
  • Nezapomeňte krémovat také krk, čelí nejen výkyvům teplot, ale i odírání pod šálou.

Zdroj: Vlasta.cz, Youtube.com, https://www.aesop.com/de/en/r/the-athenaeum/a-guide-to-winter-skin-care/?fbclid=IwAR1WCXw0m4UIa5XUaYbEY-4w1MdZ7dGZGte6A2eze7MDhZh1SWzW656Mgms, https://www.everydayhealth.com/skin-and-beauty/top-tips-for-healthy-winter-skin.aspx

Přála jsem si parfém a dostala žehličku. Dárky dokazují, jak vás partner zná
Cestování

Přála jsem si parfém a dostala žehličku. Dárky dokazují, jak vás partner zná

Mýty o hydrataci: Hydratační krémy se na zimu nehodí, mastná pleť je nepotřebuje
Krása

Mýty o hydrataci: Hydratační krémy se na zimu nehodí, mastná pleť je nepotřebuje

Jablko nepadá daleko od stromu. Krásné a slavné matky mají překrásné dcery
Krása

Jablko nepadá daleko od stromu. Krásné a slavné matky mají překrásné dcery

Tagy Mráz pokožka YouTube