Šalvěj červenokořenná (dan shen)

Jedna z tradičních čínských léčivých rostlin, pro léčebné účely se využívá především kořen. Je protizánětlivá, antimikrobiální, má antioxidační vlastnosti a údajně působí i proti nádorům. Příznivě ovlivňuje srdce a cévy. Za bylinu číslo 1 v boji s covid-19 ji označil léčitel milan calábek, od té doby láme rekordy v prodeji na českých e-shopech s bylinami.

Právenka latnatá (andrographis)

Širokospektrální přírodní antibiotikum, používá se jako lék na řadu infekčních onemocnění, včetně boreliózy nebo virových onemocnění horních cest dýchacích. Dokáže zastavit neregulovaný růst buněk, který je způsoben viry. Těhotné a kojící ženy by se ale této bylině měly vyhnout, protože obsahuje látky vyvolávající potrat či předčasný porod.

Šišák bajkalský

Posiluje imunitu, snižuje horečku a zklidňuje během psychického vypětí. Chrání kardiovaskulární systém – harmonizuje krevní tlak a nepravidelný srdeční rytmus (arytmie), snižuje vysokou hladinu cholesterolu i cukru v krvi. Má silné antioxidační účinky – pročišťuje játra i střeva a zbavuje je škodlivých parazitů a plísní, což má za následek zlepšení stavu pokožky. V tradiční čínské medicíně má výsostné postavení a je zařazen na seznam 50 nejvýznamnějších rostlin.

Bez černý (plod)

Bezu se kdysi říkalo „lidová lékárnička“ a bezinky se používají na infekce horních cest dýchacích. Obsahuje látky upravující imunitní systém, které pomáhají při léčbě horních cest dýchacích. Tyto bobule, bohaté na flavonoidy, mohou upravovat zánět a mírnit oxidační stres. Bezinkový extrakt je účinný na mnoho chřipkových virů a také lidských patogenních bakterií.

Coriolus (outlovka pestrá)

V tradiční čínské medicíně sloužily výtažky z této houby k léčbě zhoubných nádorů, chronické hepatitidy, infekčních a zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích, močových cest a zažívacího traktu, ale i při chronickém únavovém syndromu a k posílení tělesné konstituce. Novodobé výzkumy prokázaly, že outlovka působí proti bakteriím a virům, posiluje a upravuje imunitní systém a má antioxidační účinky.

Jak byliny správně užívat? Před, nebo po jídle?

Jak byliny správně užívat? Před, nebo po jídle?

Po jídle, před jídlem, nebo v jeho průběhu? „ať už pijete čaj, nebo berete jakékoli bylinné doplňky stravy, řiďte se tímto jednoduchým pravidlem,“ radí bylinkářka Renáta Jahodová. Pokud chcete působit na spodní část těla (nohy, otoky nohou, ženské orgány, tlusté střevo) – užívejte byliny půl hodiny před jídlem. Pokud chcete působit na střed (špatné trávení, podpora slinivky, sleziny, jater a žlučníku) – užívejte byliny s jídlem. Pokud chcete působit na horní část (prsa, průdušky, plíce, hlasivky, oči, hlava, mozek, uvolnění) – užívejte byliny půl hodiny po jídle.