Spodní kalhotky mají spoustu střihů. Některé mají delší nohavičky, jiné jsou ve spodní části vykrojené, občas jsou tak miniaturní, že už se o prádle ani mluvit nedá. Kalhotky se vlastně vyvíjely spolu se sukněmi – jak se zkracovala jejich délka, krátily se i nohavičky. V 50. letech se nosily sukně a kalhoty do pasu a tomu odpovídala i výška pasu kalhotek. V éře hippies se začaly nosit bokovky a tahle móda se nevyhnula ani spodkám. S příchodem Brigitte Bardot na scénu rovnou v bikinách se zrodil nový trend. A později k nám spolu s rumbou, sambou a čačou doputovaly z Brazílie zadeček obepínající a vzadu sexy střižené kalhotky, takzvané brazilky.

Vykrojené brazilky pro sexy zadeček Zdroj: Triola

Čtěte také

Konec bokovek, návrat pohodlnějších kalhot?

Čtěte také

Nesmrtelné džíny. Bokovky končí, budeme nosit zase zvony?

Brazilky a panty nejen pro klučičí postavu

Tyhle kalhotky vám vykouzlí nejvíce sexy zadek, pokud o to tedy stojíte. Ale vlastně, proč ne? Kalhotky se sníženým pasem a různě dlouhými nohavičkami mohou nosit i ženy po padesátce. Oproti těm klasickým mají zadní díl uprostřed sešitý a ten právě krásně kopíruje tvar zadečku. Navíc nemají v nohavičkách gumičky, jejich funkci zastává krajka nebo légy, takže se vám nic nezařezává a nošení je nadmíru pohodlné. Proto sluší hlavně pod upnutými šaty a slimkami. Perfektně sedí ženám s typickou chlapeckou postavou, protože opticky rozšiřují boky, ale mohou si je obléknout i dámy s plnými tvary. Rozdíl mezi brazilkami a panty je ve vykrojení, brazilky mají na předním i zadním díle o něco méně látky.

Pestrobarevné panty perfektně sedí Zdroj: Timo

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Odhalte tajemství krásné hřívy: Starejte se o pokožku hlavy

Klasikou nic nezkazíte

Přece jen nejčastějším a nejoblíbenějším modelem jsou kalhotky klasického střihu. Jsou ušity ze dvou dílů, často mají ozdobné boční či středové vsadky. Mohou být vyšší i nižší, ale rozhodující je fakt, že zadní díl mají v celku z jednoho kusu, což je pro komfort nošení to pravé ořechové. Ztratí se v nich i nějaký ten faldík nebo „pomerančová“ kůže.

Klasické kalhotky sluší všem Zdroj: Triola

Čtěte také

Co opravdu potřebujte? Kvalitní spodní prádlo!

Čtěte také

Bojíte se ukazovat výstřih? Žádný strach, potřebujete jen správnou podprsenku

Stahovací pro ploché bříško

Poslední dobou jsou čím dál tím víc oblíbené stahovací vyšší kalhotky s různou délkou nohaviček, které pomohou vymodelovat lepší postavu. „Zatlačí bříško a zkrotí široké boky. Jsou pasové či vyšší, s rovnými či jen mírně vykrojenými nohavičkami, vyrobené z funkčních materiálů, a to buď celé, nebo alespoň v namáhané části. Možná by vás překvapilo, kolik žen nosí pod šaty stahovací kalhotky,“ říká stylistka Alena Vojířová z Trioly. Pokud se je rozhodnete vyzkoušet, dbejte na to, aby vás v žádném případě neomezovaly v pohybu a nikde neškrtily. Jinak se budete ošívat, všemožně popotahovat okraje a působit dost komicky.

Stahovací kalhotky zpevní bříško Zdroj: Astratex

Neviditelné, protože beze švů

Velkým hitem současnosti jsou tzv. neviditelné kalhotky. Jsou z jednoho kusu látky, nikde nemají švy, zakončení ani gumičky, nikde se pod šaty nerýsují. Krásně splynou s dokonalou siluetou pevné postavy. Napodobeninou jsou kalhotky, které mají minimum hladkých švů, nejsou zdobené a pod oblečením fungují podobně jako ty bezešvé. 

Vysoké bezešvé kalhotky jsou téměř neviditelné Zdroj: Nila

Čtěte také

Vsaďte na klasiku

Čtěte také

6 kousků, kterých se ani v 50 nemusíte vzdát, noste tenisky i bundičky