Jako malá zažila šikanu. Štěpánka Duchková teď cepuje své syny

Petra Šmídová | 19. 7. 2022
Štěpánka Duchková je známou moderátorkou
Moderátorka se svými dvěma syny, dvojčaty Kubíkem a Honzíkem
Štěpánka s manželem

V osmi letech musela začít nosit brýle, protože neviděla na tabuli. A protože se za hlubokého komunismu nejednalo zrovna o módní doplněk, od spolužáků si kvůli nim užila své. Tenkrát bylo chování plné posměšků a urážek vnímáno spíše jako špičkování mezi dětmi, dnes se však na šikanu pohlíží zcela jinou optikou. Štěpánka Duchková logicky nechce, aby něco podobného zažívali její dva synové, proto jim odmala problematiku šikany vysvětluje.

Příkoří a necitlivý posměch. To na základní škole dennodenně zažívala moderátorka Štěpánka Duchková, když jako malá začala nosit brýle. „Pamatuju si, že se mi děti strašně moc smály. Říkaly mi brejlovec obecný. Slýchávala jsem to od nich poměrně dlouhou dobu a moc mě to trápilo,“ vzpomíná hlasatelka s tím, že brýle tenkrát kvůli tomu vůbec neměla ráda. To ovšem bylo za hlubokého komunismu a dnes na ně naopak nedá dopustit.

Divoká svatba JLo a Bena Afflecka. Falešný Elvis, pět dětí a čekání ve frontě
Vztahy

Divoká svatba JLo a Bena Afflecka. Falešný Elvis, pět dětí a čekání ve frontě

Chodila na experimentální základní školu a navzdory všemu byla vzornou a poslušnou žačkou. „Byla jsem hodné dítě. Vzpomínám si, že jsem dostala jen jednu poznámku, a tu mám dodnes schovanou. Stálo tam: ‚Svým neukázněným chováním natrhla papír na nástěnce.‘ Je ze třetí třídy a je velmi úsměvná,“ prozradila. A jak to tak vypadá, Štěpánčini synové, dvojčata Kubík a Honzík, budou vzorní po mamince. „Ještě nikdy žádnou poznámku nedostali, čekám, kdy to přijde,“ směje se bývalá rosnička.

Olympijská plavkyně Bára Seemanová: V moři neplavu, bojím se žraloků
Cestování

Olympijská plavkyně Bára Seemanová: V moři neplavu, bojím se žraloků

S šikanou naštěstí chlapci zkušenost nemají, možná i díky starostlivé výchově obou rodičů. „Odmala je trénujeme v tom, aby se nesmáli nikomu, kdo je nějak odlišný. Na to opravdu dbám. Když je třeba nějaké dítě obézní, tak říkám: ‚Běda vám, abyste se mu smáli!‘ A oni si to vzali za své. Vždycky mi hlásí, že se někdo někomu ve škole smál, ale oni ne. Tak mě snad poslouchají. A kdyby náhodou někdo prováděl něco jim, hned by mi to řekli. Oni mi totiž říkají sami od sebe úplně všechno, i to, co nechci slyšet,“ směje se moderátorka.

Zdroj: vlasta.cz

Noční přejídání a mlsání? Miluju to, říká Zuzana Slavíková
Rozhovory

Noční přejídání a mlsání? Miluju to, říká Zuzana Slavíková

Tagy brýle šikana Štěpánka Duchková