Tajemství Stinga: Přes 40 let s jednou ženou, tantrický sex i nezvyklá skromnost

Petra Šmídová | 27. 10. 2022
Sting s Trudie se brali v roce 1992
Milovali se tehdy a milují se i dnes
Moc jim to spolu sluší

Kdo by neznal hity jako Every Breath You Take, Desert Rose, Englishman In New York nebo Shape Of My Heart? Právě ty a mnohé další s jistotou zazní na zítřejším koncertě, kterým Sting potěší české fanoušky v pražské O2areně. Britský hudebník a občasný herec se na světových pódiích pohybuje už několik desetiletí - než se v roce 1985 vydal na sólovou dráhu, byl hlavním zpěvákem, skladatelem a baskytaristou rockové skupiny The Police. Jaký je ale v soukromí? A kdo léta stojí po jeho boku?

Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, se narodil před jednasedmdesáti lety v anglickém Wallsendu do striktně katolické rodiny mlékaře a kadeřnice. Přestože vyrůstal jako nejstarší ze čtyř sourozenců, nikdy mu nic nechybělo. Studoval angličtinu a hudbu a ve volném čase hrál na kontrabas s jazzovou skupinou. Po studiích se nějaký čas věnoval učitelské profesi a také zpíval s jazzrockovou kapelou Last Exit. Stále však cítil, že to není ono. V roce 1977 proto společně s bubeníkem Stewartem Copelandem a Andym Summersem založil punkové trio The Police. Nevídaný úspěch ho nakopl natolik, že se v roce 1985 od seskupení po šestém studiovém albu odtrhl a vydal se na sólovou dráhu pod pseudonymem Sting (žihadlo), který ho doprovázel už od mládí díky oblíbenému žlutočernému pruhovanému svetru.

Hit Every Breath You Take získal ocenění za nejlepší píseň roku. V roce 2019 se stal dokonce nejhranější skladbou v historii rádia:

Zdroj: Youtube

Během let se vypracoval na nejlepšího britského umělce, získal Zlatý glóbus, sedmnáct cen Grammy, čtyři nominace na Oscara a před dvaceti lety se dočkal i vlastní hvězdy na hollywoodském chodníku slávy. Ocenění se Stingovi dostalo taky od britské královny Alžběty II., nebo od amerického Bílého domu. Jeho pěvecký život je neskutečně bohatý, ale rozhodně nestrádá ani v tom osobním.

Vzal si nejlepší kamarádku své ženy

V osmdesátých letech, na pomyslném vrcholu své hudební kariéry, kde se drží dodnes, se totiž seznámil se svou současnou manželkou Trudie Styler. A co na tom, že byla nejlepší kamarádkou jeho první ženy Frances Tomelty, s níž má dvě děti? Sting si byl ale jistý, že tohle je žena jeho života. A zdá se, že se nemýlil. I po více než čtyřiceti letech soužití a třiceti letech manželství je pro něj Trudie stále středobodem vesmíru. A co víc, vzájemná chemie a přitažlivost u nich neopadla ani v pokročilejším věku.

Nejbláznivější halloweenské masky celebrit. Víte, odkud se svátek vzal?
Příběhy

Nejbláznivější halloweenské masky celebrit. Víte, odkud se svátek vzal?

Hlavně nedusit jeden druhého

Klíč k mnohaletému a dokonale spokojenému manželství je podle páru jednoduchý. Stačí vzájemná úcta a respekt. „Jsme rádi spolu, ale nedusíme jeden druhého,“ tvrdí Sting, s čímž jeho žena jednoznačně souhlasí: „Člověk musí mít prostor i pro vlastní život. On cestuje po světě kvůli hudbě, já se zaobírám svými filmy. Nežijeme závislostí jeden na druhém,“ prohlásila britská herečka a producentka, která je za hranicemi známá především jako manželka populárního hudebníka. Ve své zemi ale zcela bezejmennou postavou není - například produkovala filmy Guye Ritchieho s názvem Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch a jakožto herečka se objevila v seriálech Friends, Empire a Falling Water.

Sexuální jiskření i po letech

Hlavním kořením jejich vztahu je ale údajně nikdy neutuchající sexuální apetit a vzájemná přitažlivost. „Když Trudie vstoupí do místnosti, rozsvítí pro mě každičký kout. Její energie je naprosto elektrizující. Myslím, že to stejné cítí i ona,“ pronesl muzikant, který ještě donedávna o svém bohatém sexuálním životě společně se svou ženou velmi rád promlouval na veřejnosti. „Nemyslím si, že je běžný sex nějak extra zajímavý. Máme rádi hravost. Líbí se mi, když u sexu trochu hrajeme divadlo nebo když si moje žena do ložnice oblékne něco netradičního. Rád si ji sám obléknu i vysvléknu,“ prozradil zpěvák, který se netají ani tím, že s manželkou navštěvují striptýzové kluby, účastní se swingers party a oddávají se tantrickému sexu. Zkrátka rádi zkouší nové věci a nestydí se za to.

Chcete předejít hemoroidům? Nečtěte si na toaletě. A jak se jich zbavit navždy?
Zdraví

Chcete předejít hemoroidům? Nečtěte si na toaletě. A jak se jich zbavit navždy?

Své spokojené manželství hojně předvádějí i ve společnosti, kde se chovají jako dva zamilovaní puberťáci. „Moje žena je úžasná a rozhodně ji neberu jako samozřejmost. Je mým chrámem,“ pronesl zpěvák přesvědčivě s tím, že by ji i na rukou nosil, kdyby bylo potřeba. A podobně to cítí i Styler. „Jsem vdaná za neuvěřitelně dobrého muže. Jsme si oddaní a neuvěřitelně šťastní. Hodně se smějeme! Myslím, že i tohle je důležité. Je to můj šampion,“ nechala se slyšet. Holt jak se zdá, nuda a šeď u tohoto páru nehrozí ani po letech.

Děti se občas stydí

Jenže! Každá mince má dvě strany a neustálé omílání sexuálních témat ztrapňuje jejich čtyři děti, kterým chování rodičů přijde někdy až příliš. „Je trapné, když to na vás někdo vytáhne a chce se o tom s vámi bavit. Se sexuálním životem svých rodičů nemám vůbec nic společného,“ pronesla před lety trochu nakvašeně dcera Elliot, působící v kapele I Blame Coco.

Sexuální otevřenost rodičů se ale Elliot nakonec hodí, jelikož přestože se hrdě hlásí k lesbické orientaci a ve společnosti se ukazuje po boku jiných žen, zjistila, že se necítí být ani ženou, ani mužem. A kdo jiný by pro to měl mít pochopení než právě Sting s Trudie?

Celebrity závislé na sexu: Komu chtíč zničil manželství, kariéru i zdraví?
Příběhy

Celebrity závislé na sexu: Komu chtíč zničil manželství, kariéru i zdraví?

Úsměvné požadavky před koncertem

Kromě pikantností ze soukromí je však Sting známý i svými netradičními požadavky na pořadatele koncertů, ovšem v dobrém slova smyslu. Zatímco jiné hvězdy světového formátu organizátory zaskočí přemrštěnými nároky, britský zpěvák se spokojí pouze se zásobou oblíbených čajů s medem. Hvězdnými manýry tak mnohonásobný držitel ceny Grammy netrpí. Žije skromně a své priority má postavené jinak. Tak co myslíte, bude mít čajový dýchánek i před zítřejším koncertem v Praze?

Zdroj: vlasta.cz osobnosti.cz usmagazine.com mamamia.com.au

Lapač snů: Kruh jako vesmír, síťka je na zlou energii. A co spálí noční můry?
Inspirace

Lapač snů: Kruh jako vesmír, síťka je na zlou energii. A co spálí noční můry?

Dva měsíce do Vánoc! Jak si rozplánovat předvánoční úklid
Cestování

Dva měsíce do Vánoc! Jak si rozplánovat předvánoční úklid

Terapie smíchem: Vysmátá jóga zlepší duševní i fyzické zdraví a ještě vás pobaví
Zdraví

Terapie smíchem: Vysmátá jóga zlepší duševní i fyzické zdraví a ještě vás pobaví

Tagy Alžběta II. Grammy Award Guy Ritchie herec koncert New York sex Stewart Copeland Sting The Police