Herečka Dana Morávková zraje jako víno. Bývalá úspěšná krasobruslařka a polovina jednoho z nejstabilnějších manželských párů českého showbyznysu (jejím manželem je klavírista Petr Malásek, se kterým má syna Petra) se v módě vyzná a většinou nešlápně vedle. Miluje elegantní styl oblékání, ale potkat ji můžete i v džínách a koženém křiváku, samozřejmě s barevným messengerem přes rameno. Vždycky usměvavá padesátnice strčí do kapsy i mnohem mladší kolegyně.

Čtěte také

Vysoké kozačky

Čtěte také

Nejvyšší z nejvyšších. Kozačky, ve kterých vám letos opravdu nebude zima

Dana Morávková je známá především z pohádek Z pekla štěstí a z rolí v televizních seriálech Rodinná pouta a Ordinace v růžové zahradě. Moderovala také pořad Snídaně s Novou. Ačkoli v divadle hraje i komediální role, pro mnohé televizní diváky je hlavně představitelkou záporných postav. Sama prý nemůže říct, jestli jí role mrch sednou lépe nebo hůře. První potvoru jí přidělil režisér Zdeněk Troška v pohádce Z pekla štěstí, kde hrála Doru. A pak přišla úžasná potvora Andrea, kterou si přes její šílenou povahu oblíbila většina diváků. Dnes má Dana Morávková stálé angažmá v pražském Divadle bez zábradlí.

Rafinovaně ženská

Ale vraťme se k jejímu stylu. Přestože nejvíce miluje šaty, ve kterých vynikne její ženská postava, často s hlubokým výstřihem nebo překřížením přes prsa, nepohrdne ani klasickým kalhotovým kostýmem nebo barevnou blůzkou a kalhotami s cigaretovými nohavicemi. A protože je menšího vzrůstu, většinou ji nepotkáte bez alespoň středně vysokých podpatků. Velmi oblíbené jsou lodičky na jehlách, ať už s uzavřenou, nebo otevřenou špičkou či patou.

Čtěte také

Eliška Balzerová

Čtěte také

Sedmdesát let! Tohle jsou slavné ženy, které snad zastavily čas

Kabelky jsou její vášní

Ve společnosti se Dana Morávková často blýskne dlouhou večerní róbou nebo krajkovými šaty pouzdrového střihu. Vždy má v ruce psaníčko nebo malou kabelku, většinou samozřejmě svojí vlastní kolekce, kterou tvoří dvakrát do roka pro značku Elega. Není mnoho hereček, které by navrhovaly kabelky, proto můžete její výrobky vídat i v rukách jejích hereckých kolegyň.

Čtěte také

Papuče

Čtěte také

Domácí pohodlí: Máte raději huňaté ponožky nebo bačkory z fleesu či ovčí vlny?

Vybarvená

Dana Morávková miluje, a tím pádem i nosí výrazné barvy. Sytě modrá, výrazně červená nebo lahvově zelená k ní patří. Nebojí se ani výrazného líčení, její rty vždy zdobí osobitá rtěnka, která často ladí s barvou potisku, stejně jako boty a kabelka. Herečka na sebe ráda upozorní a dává tak najevo, že má módu v malíčku.

Čtěte také

Lacláče

Čtěte také

Kalhoty s laclem jen pro mladé? Kdepak, nějaké to kilo se v nich ztratí