Styl podle hvězd: Nestárnoucí Saxana, zpěvačka Petra Černocká, oslavila 72!

Jitka Musilová | 30. 1. 2022
Bílou košili s potiskem s akcentem rudé doplnila zpěvačka červenými botami a k nim sladila i nehty. Bleděmodré brýlové obroučky jsou třešničkou na dortu.
Pohodový jarní outfit v tradiční kombinaci black & white.  Jemně pruhovaná košile s ležérně ohrnutými rukávy je perfektní.
Slavnostní předávání cen Mistr zábavního umění na Botelu Admirál pojala Petra Černocká v duchu akce, tedy vtipně. Široké pláťáky a zajímavou bílou blůzku oživila kloboučkem tón v tónu.

V listopadu oslavila na první pohled nestárnoucí Saxana 72. narozeniny! Klobouk dolů, kouzla a čáry evidentně fungují. Petra Černocká totiž na svůj věk vůbec nevypadá. Čemu vděčí zpěvačka za to, že bychom jí hádali sotva něco přes padesát?

Saxana na celý život

V pouhých osmnácti letech si Petra Černocká zahrála legendární Saxanu ve snímku Dívka na koštěti a tahle role ji poznamenala na celý život. Vystudovaná operní pěvkyně a klavíristka záhy po ukončení školy nastoupila do divadla Semafor a klasický zpěv hodila za hlavu. Dlouhá léta vystupovala se skupinou Kardinálové Zdeňka Merty, dnes tvoří hudební duo s manželem Jiřím Pracným.

Víte, jak nosit bílou košili? Nuda to být nemusí, stačí správná kombinace
Krása

Víte, jak nosit bílou košili? Nuda to být nemusí, stačí správná kombinace

Zesvětleno

Petra Černocká po vzoru ostatních starších žen výrazně zesvětlila a zkrátila vlasy, což jí ubralo hned několik let. Stále si udržuje štíhlou postavu a radost ze života, která je patrná z jejího rozesmátého obličeje, jistě hraje svoji roli. Zkrátka Petra působí mladistvě a podle toho se také obléká. Tmavé barvy vystřídala bílá a pastelové odstíny, což podle rad stylistů funguje – a zpěvačka je toho zářným příkladem.

Zahřejte se v zimě v dlouhých šatech, tlusté punčochy to jistí!
Krása

Zahřejte se v zimě v dlouhých šatech, tlusté punčochy to jistí!

Jako zamlada!

Nebojí se vzít si na sebe tričko s potiskem, džíny, barevné tenisky a extravagantní brýle s barevnými obroučkami. Ostatně brýle jsou jejím nejvýraznějším doplňkem, často je volí právě v kontrastu s oblečením. Vyžívá se také v různých pokrývkách hlavy, barety a kloboučky různých tvarů jsou nedílnou součástí Petřiných outfitů. A když se oblékne na společenskou akci veskrze elegantně, stejně dodá stylu šťávu nějakým drobným detailem, doplňkem, upoutávkou. Petra nás rozhodně nenudí a tak to asi i zůstane.

Dagmar Havlová (68): Inspirujte se elegantním šatníkem bývalé první dámy
Krása

Dagmar Havlová (68): Inspirujte se elegantním šatníkem bývalé první dámy

Tagy Divadlo Semafor Dívka na koštěti Jiří Pracný Petra Černocká Zdeněk Merta