Stylová ofina podle herečky Halle Berry. Spolehlivě vás omladí!

Andrea Machajdíková | 24. 11. 2021

Co takhle dopřát si s koncem roku změnu? Pokud se nebojíte, vsaďte na ofinu, která je aktuálně v kurzu.

Koronatrend

Víte, jaký je nejstylovější účes letošního roku? Je to trošku delší mikádo, které se nazývá lob. Sahá až k ramenům a velmi často je doplněno ofinou, ať už rovnou a hustou, patkou, nebo třeba takzvanou záclonovou. Ta je aktuálně královnou mezi ofinami. Oblíbila si ji například krásná herečka Halle Berry (55).

A kde se vlastně záclonová ofina vzala a jak přesně vypadá? Pochází z dob lockdownu, stejně jako třeba obliba teplákových souprav nebo trend domácí úpravy obočí. Původně je to tedy přerostlá ofina, která ženy trápila, když byla zavřená kadeřnictví. Netrvalo dlouho a stal se z ní hit. Dlouhá ofina rozpůlená uprostřed a načesaná ke stranám patří aktuálně k nejpopulárnějším účesům. Když si ji dnes necháte střihnout u svého kadeřníka, bude na vnitřních stranách nejkratší a na těch vnějších naopak zase nejdelší. To je její vylepšená podoba.

Zlata Adamovská (62): Střídmý styl, šaty, klasická saka a originální šperky
Krása

Zlata Adamovská (62): Střídmý styl, šaty, klasická saka a originální šperky

Samé výhody

Tahle ofina je poměrně jednoduchá na údržbu, protože ji stačí jen každý den lehce přejet žehličkou nebo párkrát fouknout fénem přes kulatý kartáč. I když se jedná o rychlou úpravu, nikdy nezapomeňte na použití termoochranného přípravku.

A co je ještě lepší než snadný styling? Rozhodně skutečnost, že tento typ ofiny sluší podle kadeřníků všem tvarům obličeje a je vhodný pro všechny typy vlasů. Takže nemusíte řešit, jestli vám bude slušet, když máte čtvercový obličej nebo se vám vlasy všemožně vlní.

A nesmíme zapomenout ani na fakt, že tahle ofina dokáže omladit. Rafinovaně totiž skryje vrásky na čele a také trochu zamaskuje vějířky kolem očí.

Je tu sametový podzim. Přírodní samet se nemačká a na těle vypadá skvěle
Krása

Je tu sametový podzim. Přírodní samet se nemačká a na těle vypadá skvěle

Účesy

Tato ofina v podstatě supluje ozdoby do vlasů a každý účes udělá jedinečným. Zkuste ji vyžehlit do hladka, konce lehce vytočte směrem od obličeje a zbytek vlasů také narovnejte. Nebo jí naopak dodejte objem přes kulatý kartáč a učešte si k ní ledabylý drdol. Uvidíte, že i obyčejný culík bude rázem vypadat jako účes na červený koberec.

Pérka: Kotníkové boty se všitou vsadkou bodují i letos. Ideálně se surovou gumou
Krása

Pérka: Kotníkové boty se všitou vsadkou bodují i letos. Ideálně se surovou gumou

Tip: Pokud jste se rozhodla, že záclonovou ofinu vyzkoušíte, nechte si ji napoprvé ustřihnout trochu delší, abyste ji mohla snadno sepnout sponkami nebo zandat za uši. Když s ní budete spokojená, můžete si ji příště nechat zkrátit.

Tagy Halle Berryová účes