Bez sukně se neobejdete po celý rok. Po padesátce vsaďte na áčkový střih

Jitka Musilová | 17. 10. 2021
Sukně, Bershka, 299 Kč
Sukně, Bonprix, 299 Kč
Sukně, Bonprix, 499 Kč

Proč do áčka? Protože lehce rozšiřující se střih shora pěkně kopíruje postavu a spodním rozšířením vám umožní nejen pohodlnou chůzi, kdy nemusíte cupitat jako v pouzdrovém modelu, ale srovná i méně souměrné křivky do latě.

Stoupněte si před zrcadlo

Schválně – máte-li trochu silnější boky a „těžší“ stehna, než by vám bylo bývalo příjemné, oblékněte si na sebe pouzdrovou upnutou sukni a mrkněte se do zrcadla. Jak se cítíte? Trochu jako hruška, že? A pak si vezměte sukni áčkového střihu, která vám bude splývat přes boky a od půlky stehen se začne rozšiřovat až po délku dlaň pod kolena. Co to s vaší figurou udělalo? Boky nevypadají tak masivně, stehna jsou pod splývající látkou decentně skrytá a z celého modýlku vykukují hezky tvarovaná lýtka. Tohle je kouzlo áčkového střihu!

Modré linky jsou po letech zase v kurzu! Noste je jako princezna Diana
Krása

Modré linky jsou po letech zase v kurzu! Noste je jako princezna Diana

Midi délka to jistí

Ano, velmi štíhlé dámy si mohou dovolit obléknout i kolovou nebo rozšiřující se sukni nad kolena, ale ty s normální postavou ať raději sáhnou po tzv. midi délce. Tedy sukni do půli lýtek nebo kousek nad kotníky. Pokud máte oprávněný pocit, že by i kůže na kolenou snesla plastiku, mini sukní se vyvarujte. Představa některých žen, že kratší sukně je vždycky víc sexy než ta pod kolena, bere s přibývajícím věkem za své. Proč dobrovolně poutat na nedostatky, se kterými v určité životní fázi nezmůžete zhola nic? Raději vybírejte mezi splývavými modely, které hezky kopírují tvar postavy a dole se příjemně vlní. Skvěle vypadají rozšířené zavinovací sukně, které také dokážou zamaskovat nějaké to kilo navíc.

Zmizel vám pas? Naučte se ho zvýraznit pomocí pásku jako Diane Keaton
Krása

Zmizel vám pas? Naučte se ho zvýraznit pomocí pásku jako Diane Keaton

Nadčasové plisování

Hitem několika posledních sezón jsou sukně plisované. Ty užijete nejen v rámci elegantního nebo party outfitu, pro který byly původně určeny, ale sluší i ležérnímu street stylu. Můžete je hravě kombinovat s mikinou, bílou košilí nebo minimalistickým tílkem. Letos vsaďte na klasické neutrální odstíny, které se snadno kombinují s výraznými barvami topů a přízových svetrů, nebo si naopak pořiďte sukni v nějakém z neonových odstínů a tu doplňte bílou či černou, samozřejmě včetně doplňků. K áčkové sukni můžete nosit tenisky, sneakersky na surovce, šněrovací kotníkové boty i mokasíny na podpatku, vše je dovoleno.

Noste černou džísku! Je totiž sexy a sluší i šedesátnicím
Krása

Noste černou džísku! Je totiž sexy a sluší i šedesátnicím