Osiris: Bůh podsvětí

1. 3. – 10. 3. a 27. 11. – 18. 12.

Možná že vás trošku vystraší, že by zrovna vaším bohem měl být bůh podsvětí, ale ve skutečnosti se nemusíte vůbec bát. Tohle znamení je charakterizováno jako užitečné, dobrodružné, sebevědomé a nadchne se pro cokoli. Je to znamení obnovy a znovuzrození, proto se vám líbí poznávat nové a vzrušující věci. To vám v životě poskytuje mnohé výhody, zejména v podnikání. Pozor si dávejte na výkyvy nálady. Pozitivní vlastnosti? Vždy děláte vše ve správný čas.

Čtěte také

Jakmile měsíc získá na obloze tvar písmene D, je nejvyšší čas na regeneraci a výživu těla

Čtěte také

Díky luně budete krásnější: Jaké procedury si dopřát při úplňku?

Amon: Bůh slunce

8. 1. – 21. 1. a 1. 2. – 11. 2.

Pokud jste se narodili ve znamení boha Amona, máte štěstí. Patříte k nejtvrději pracujícím znamením. Jste neuvěřitelně silní, a to fyzicky i emocionálně, což z vás dělá přirozeného vůdce a organizátora. Jste také zřejmě velmi praktičtí a sebevědomí, díky čemuž se můžete někdy chovat netolerantně nebo arogantně, zvláště když druzí neposlouchají, co říkáte.

Anubis: strážce podsvětí

9. 5. – 27. 5. a 29. 6. – 13. 7.

Anubis je známý pro nesporné odhodlání. Nikdy nebere „ne“ za odpověď a je druhými respektován za sebevědomí, sílu a sebekontrolu v každé situaci. Platí pro něj, že nenechá nic nedokončeného. Lidé v tomto znamení jsou velmi ctižádostiví až arogantní, ale vždy mají nejlepší úmysly.

Čtěte také

Spánkový režim toho druhého musíte respektovat

Čtěte také

Když spolu žije sova a skřivan, musí dodržovat pravidla, jinak si zničí zdraví

Thoth: Bůh učení

1. 4. – 19. 4. a 8. 11. – 17. 11.

Lidé v tomto znamení lpějí na detailech a neustále se chtějí učit. Mají vysokou sebekázeň a jsou odhodlaní dosáhnout všeho, na co se zaměří. Rádi naslouchají ostatním, aby i jim pomohli vyřešit problémy. Mají spoustu nápadů a přirozenou schopnost učit druhé. Co slíbí, to taky dodrží. Někdy jsou ale netrpěliví a urážliví.  

Horus: Bůh zářícího slunce

20. 4. – 8. 5. a 12. 8. – 19. 8.

Může se zdát zbytečné říkat, že pokud jste se narodili ve znamení „zářícího slunce“, budete mít jasnou osobnost. Jste optimističtí, sociálně zdatní a rádi pozitivně ovlivňujete životy lidí kolem sebe. Nic vás nezastaví, pokud jde o ochranu bezpečnosti a pověsti vaší rodiny. Někdy můžete být nerealističtí a tvrdohlaví. Rádi riskujete a angažujete se v odvážných aktivitách.

Sachmet: Bohyně válčení

29. 7. – 11. 8. a 30. 10. – 7. 11.

Lidé narození ve znamení této bohyně jsou silní, vždy připravení v obtížných dobách vyrazit vpřed. Bývají také neuvěřitelně vtipní a velmi optimističtí. Jsou ale stále ve spěchu, kvůli čemuž bývají někdy netrpěliví až drzí. Vůči druhým bývají velmi přísní, jejich instinkty jsou ale značně citlivé, což okolí velmi obdivuje.

Čtěte také

Spíše než lapače snů vám noční prožívání ovlivňují vaše myšlenky

Čtěte také

Co vám říkají sny? Přivolejte si ty hezké, tohle dělejte hodinu před spaním

Isis: Bohyně disciplíny

11. 3. – 31. 3. a 18. 10. – 29. 10.

Isis byla mocnou léčitelkou a představuje ženský princip. Pokud jste se narodili v tomto znamení, jste čestní a máte idealistický pohled na svět. Jste upřímní a přímočaří, snažíte se vidět problémy a situace ze všech možných úhlů, což se vám daří díky vaší přirozené intuici. Mezi ostatními jste populární hlavně díky smyslu pro humor a laskavosti. Někdy ale raději od potíží utečete, když se zdá, že se nedají vyřešit.

Bastet: Bohyně plodnosti a mateřství

14. 7. – 28. 7. a 23. 9. – 27. 9. a 3. 10. – 17. 10.

V Egyptě je často zobrazována jako kočka a byla považována za ochránkyni lidstva. Je symbolem ženské rafinovanosti. Pokud jste se narodili v tomto znamení, budete pravděpodobně také smyslní a budete rádi hledat potěšení ve všem, co se kolem vás objevuje. Milujete krásné a luxusní věci, ale jste i něžní a milující. Druzí na vás oceňují především loajalitu, která je pro vás primární.

Čtěte také

Jaký je dům vašeho srdce?

Čtěte také

Otestujte se: Jaký je dům vašeho srdce, taková jste vy

Geb: Bůh země

12. 2. – 29. 2. a 20. 8. – 31. 8.

Geb byl bohem úrody, takže jej často zobrazovali v zelené barvě. Pokud jste se narodili v tomto znamení, jste poněkud „zemití“, vše si předem důkladně promyslíte a uvážíte, než konáte. Máte citlivou povahu a moc dobře víte, jak by na druhé lidi neuvážená slova působila. Jste ochranitelé těch, kteří to potřebují. Někdy jste až moc citliví, na to si je třeba dát pozor, aby toho někdo nezneužil.

Mut: Bohyně neohroženosti

22. 1. – 31. 1. a 8. 9. – 22. 9.

Pokud jste se narodili v tomto znamení, máte silného a neohroženého ducha. Mut stojí především za těmi, k nimž byl osud nespravedlivý. Vynikáte vysokou inteligencí, velkorysostí a v životě se zaměřujete na plnění snů a cílů. Máte výbornou intuici a spoustu bojovnosti v srdci. Odhodlanost, cílevědomost a rozvaha – tyhle tři vlastnosti jsou vaše nejsilnější.

Čtěte také

Nebojte se rozhodování, vždy vás někam posune

Čtěte také

Jak se správně rozhodnout? Rozumem nebo intuicí?

Seth: Bůh chaosu a zla

28. 5. – 18. 6. a 28. 9. – 2. 10.

Ani v tomto případě se nemusíte děsit. Lidé narození v tomto znamení jen celý život hledají smysl žití. Neustále prahnou po štěstí, a protože mají pocit, že ho nemají, pořád experimentují a zkoušejí. I proto jsou sami na sebe nároční a chtějí být ve všem nejlepší. Celý život taky hledají harmonii a obávají se, aby nezklamali sebe i druhé. Teprve na stará kolena se zklidní a najdou své místo. Jejich hlavní povahové vlastnosti: svoboda, láska a touha po dobrodružství.

Thoth: Bůh moudrosti

1. 4. – 19. 4. a 8. 11. – 17. 11.

Narodili jste se v tomto znamení? Pak budete podobně jako Thoth vynalézaví, tvořiví a velmi důmyslní. Jste lidé s otevřenou hlavou, kteří se zajímají úplně o všechno. Patříte k nejproduktivnějším znamením zvěrokruhu, jste zodpovědní a přesní. Někdy jste ale až moc úzkostliví a přehnaně skeptičtí. Jen málokdy jste spontánní a těžko se smiřujete s opačnými názory. Pokud někdo nesmýšlí podobně jako vy, máte s tím problém a můžete s ním dokonce přerušit styky. V tomto znamení se rodí hodně ekonomů, účetních nebo právníků.

Hapi: Bůh záplav a úrody

1. 1. – 7. 1. a 19. 6. – 28. 6. a 1. 9. – 7. 9. a 18. 11. – 26. 11.

Byl někdy označován jako „bůh Nilu“. Pokud jste se narodili v tomto znamení, budete mít vášnivou a impulzivní povahu. Podobně jako řeka budete nepředvídatelní a vše, co činíte, děláte s nadšením a vášní. Neposedíte na místě, pořád musíte někde cestovat. Jste veselí, vaše nálady se ale často mění. Nedokážete u jedné věci vydržet dlouho. Díky své povaze se dokážete přizpůsobit téměř jakékoli životní situaci. Neremcáte a nikdy si nestěžujete.  

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Tajemný japonský horoskop: Jste borovice, sakura nebo javorový list?