Retro v ušáku

Pamatujete si ještě na kotníkové fleesové bačkory se zipem na nártu? Nosil je můj milovaný děda Standa, seděl v ušáku a pálil jednu cigaretu za druhou. Tyhle klasické pánské bačkory jsme často sháněli jako „sranda dárek“ kamarádům ke kulatinám. A světe, div se, dneska jsou zpátky! V takových bačkorách nemusíte mít ani ponožky, kotníky jsou totiž v teple a vy s nimi můžete zacházet jako s ponožkami, tedy mít dvoje na výměnu a sem tam je přemáchnout. Střih zůstává stejný, u pružných materiálů někdy absentuje zip, design však doznal značných změn. Nosí se pestré barvy a legrační potisky nebo ozdoby, každému podle jeho gusta.

Čtěte také

Chelsea boots

Čtěte také

Pérka: Kotníkové boty se všitou vsadkou bodují i letos. Ideálně se surovou gumou

Z hotelu

Froté papuče, které někteří rádi sbírají po hotelích, jsou ideální pro návštěvy. Výhodou je opět snadná údržba při zachování tradičních hygienických návyků. Je pravdou, že tyhle pantofle nemají dlouhou životnost, pokud je dáváte do sušičky, moc dlouho v původním stavu nevydrží. Ale jsou lehoučké, hodí se i na cesty, a pokud si je nepřivezete jako suvenýr, v obchodě stojí pár šupů.

Korkové sandály na ven i na doma

Jejich velkou výhodou je hlavně zdravotní dopad. Někteří z nás, kteří mají problémy s ploskou nohy, ocení anatomicky tvarovanou stélku i na bačkorách. Tyhle vzdušné sandálky, které míváme přes léto za vstupními dveřmi a nosíme je třeba na zahradu, s odpadky nebo přes ulici do večerky, můžou směle alternovat bačkory. V zimě si můžete pořídit zateplenou variantu, která se dá opět nosit i ven, a budete hodně, hodně cool!

Čtěte také

Dana Morávková

Čtěte také

Slavné ženy, kterým byste padesátku nehádali ani náhodou. Inspirujte se u nich

Z kůže vystlané tou nejjemnější ovčí vlnou

Velmi příjemné na nošení a také nadstandardně kvalitní jsou papuče z pravé kůže s výstelkou z ovčí vlny. Ty vás zahřejí na první dobrou a pro chladnější dny, třeba po příjezdu na nevytopenou chalupu, ještě než oheň v krbu zaplápolá a podlaha nasaje teplo, jsou jako stvořené.

 

Čtěte také

Vévodkyně Kate

Čtěte také

Vévodkyně Kate umí nosit šaty! Co se od ní naučit? Nebojte se ceny, není vysoká