Ukažte přednosti!

Tankiny pro boubelky? ano, ale určitě ne s volány, ty vám kila jen přidají

Tankiny nejsou ve světě plavkové módy žádnou novinkou, koneckonců i my jsme o nich několikrát psali. Je ovšem třeba podotknout, že české ženy a dívky jejich kouzlu zatím příliš nepodlehly. Přitom jde o plavky střižené tak dokonale, že maskování nedostatků postavy je v nich oproti bikinám hračka.

Tankiny jsou jakýmsi kompromisem mezi jednodílnými a dvoudílnými plavkami. Pravda, břicho si v nich snadno neopálíte, ale když se stydíte za svoje špeky, v bikinách byste se asi necítila. Výhodou tankin je bezesporu to, že pokud si lehnete na deku nebo do lehátka, můžete si vrchní díl vykasat. A když vyrazíte do vody nebo třeba ke kiosku, nemusíte se bát, že budete zbytečně moc ukazovat břicho.  

Čtěte také

Výběr prádla se soustředí hlavně na praktičnost

Čtěte také

Po menopauze se vám zvětšila ňadra? Vyzkoušejte zmenšující podprsenku

Vnímejte své proporce

Střihů tankin je nepřeberné množství, vybere si opravdu každá. Můžete sáhnout po sportovním, hladkém topu v délce na boky, kdy proporce zvýrazníte pomocí geometrických prvků, jako jsou různě široké šikmé pruhy nebo zužující lampasy. Nebo můžete využít sílu řasení a pořídit si lehce nabíraný top či tankiny podkasané na bocích pro dokonalé zamaskování většího bříška. Nosí se i varianta topu střiženého pod prsy. Ale pozor, poslední ze zmiňovaných střihů vám bude slušet pouze v případě, že máte drobnější prsa. Perfektní a slušivé jsou tankiny à la minišaty, které mohou zakrýt problematické spodní partie. Když si přes ně ještě uvážete průsvitné pareo, nemusíte si dělat hlavu ani se silnými stehny.

Čtěte také

Klasika, s kterou nesáhnete vedle

Čtěte také

Tradiční košilové šaty trochu jinak. Pro padesátnice jasná volba

Extravagance? Raději ne

Pokud jste poslední rok výrazně přibrala nebo s váhou bojujete delší dobu a ne a ne shodit, vyvarujte se zbytečné extravagance a držte se trochu stranou. Křiklavé barvy a abstraktní potisky stejně jako nálož romantických volánků, fiží a sexy průstřihů není pro vás to pravé ořechové. Vsaďte raději na střídmost, eleganci a styl. Nemusíte se obléknout jen do černé, tmavě modrá, temně fialová nebo tmavší přírodní tóny hnědé vám budou slušet, a přitom na sebe nebudete poutat pozornost. Drobný svislý proužek vám bude slušet víc než výrazný květinový vzor,  dobrou službu vám prokáže i překřížený top, široká ramínka a prodloužená délka. 

 

Čtěte také

Už máte široké kalhoty ve svém šatníku?

Čtěte také

Milujete kalhoty? V létě vsaďte na široké nohavice a lehoučké hedvábí

Problémy s únikem moči řešte včas!

Inkontinence: nestyďte se a svěřte se lékaři. vyřešíte i své potíže při sexu

Nechtěný únik moči bere chuť do života a často negativně zasahuje do intimního prožívání a sexuálního života. Není to ovšem žádné tabu, jde o tém, o kterém by se rozhodně mělo mluvit.

Inkontinence může potkat ženu v jakémkoli věku. Nejčastěji bývá spojena s těžkým porodem, menopauzou, dlouhou fyzickou námahou nebo s různými jinými onemocněními. I proto se tento problém týká spíše starších žen. Neschopnost udržet moč ale trápí i ženy mladé, které o problému samozřejmě nechtějí mluvit, protože se stydí.

Čtěte také

Nespavost je typickým projevem menopauzy

Čtěte také

Spánek a sexuální život v menopauze. Souvisí spolu víc, než si myslíte

Příčiny a spouštěče

Jednou z příčin je porušení souhry svalů v oblasti pánevního dna. Buď ochabne svěrač v močové trubici, nebo se stane svalovina močového měchýře dráždivější, což vede k předčasným stahům měchýře a nekontrolovanému odtoku moči. Důvody jsou různé, velmi častou příčinou je menopauza, při které klesá hladina ženského hormonu estrogenu. Takzvaná stresová inkontinence, ke které dochází například při kašli, smíchu, kýchnutí či fyzické námaze, patří mezi obvyklé typy úniku moči právě v období menopauzy. I v tomto případě se ale dají potíže zmírnit nebo vyřešit.

Čtěte také

Na bolesti zad má vliv i dýchání

Čtěte také

Bolí vás záda? U žen bývá na vině zatahování břicha a špatné dýchání

Žijte zase naplno!

Prvním krokem je zbavit se ostychu a navštívit lékaře. Ten vyhodnotí situaci, diagnostikuje typ inkontinence a navrhne další postup. Ne vždy je nutné chirurgické řešení, v počátcích leckdy postačí medikamentózní léčba či posilování svalů pánevního dna, které je při pravidelném cvičení velmi účinné. V lékárně a po doporučení lékaře najdete pomocníky, kteří pomáhají zpomalovat přirozené změny na močovém ústrojí ženy, jsou šetrné, bez hormonů – a tedy bezpečné pro ženský organismus.

Další informace najdete například na webu: www.moliklub.cz

Čtěte také

Zdravá strava je v posílení imunity zásadní

Čtěte také

Rady od lékárníků: Čím podpořit imunitu a proč pomůže i zhubnutí