Přestože žádné univerzální pravidlo neexistuje, což by spoustě žen mělo udělat radost, těm, které se s módou příliš nekamarádí, by nějaká obecně platná rada zřejmě pomohla. Proto jsme se pokusili sestavit manuál, kterého se můžete (a nemusíte) držet, když si nebudete vědět rady, jaké boty zvolit k různým typům nohavic.

Volné pravidlo číslo 1

K užším nebo elastickým nohavicím si můžete bez přemýšlení obout tenisky či jiné sportovní boty bez podpatku, ovšem ideálně nechat vykukovat kotníky. Z čistě estetických důvodů, holé kotníky totiž opticky prodlužují nohy. A jestliže kotníky ukazovat nechcete, obujte si booties, tedy hezky česky polokozačky nebo kotníkové boty. Úzké nohavice do nich pohodlně nasoukáte.

Čtěte také

Kváskový chleba je nejlepší

Čtěte také

Můžu jíst chleba a zároveň hubnout? Ano, pokud jíte ten správný

Volné pravidlo číslo 2

Kalhoty s rovnými a dlouhými nohavicemi můžete opět nosit s teniskami nebo booties, jen si vyberte variantu těsně nad kotníky a nohavice prostě nechte volně splývat, klidně i nakrabatit. Samozřejmě, ne každý typ kalhot tenhle ležérní fígl snese, ale třeba džíny nebo plátěné kalhoty zcela určitě. Můžete si obout také mokasíny nebo chunky polobotky na surovce.

Volné pravidlo číslo 3

Ke kalhotám od kostýmu obujte raději lodičky nebo střevíčky na středním či vysokém podpatku, případně natahovací a úzké polokozačky. Ty budou sedět i k rovným nohavicím ve zkrácené délce, jen pečlivě dbejte na to, aby mezi horním okrajem boty a začátkem nohavice tentokrát mezera nebyla. Ne, že by pár milimetrů nějak vadilo, ale větší mezera vám v tomto případě nohy opticky zkrátí.

Volné pravidlo číslo 4

Mezera mezi polokozačkami a nohavicemi je snesitelná v případě, že si obléknete kalhoty s výrazně širokými nohavicemi ve stylu culottes nebo rovnou kalhotovou sukni. Pokud sáhnete po širokých nohavicích až na zem nebo oživíte retro „zvonáče“, určitě volte raději volnočasové boty bez podpatku. Hodláte-li vyrazit do společnosti, nic nezkazíte minimalistickými sandálky, ať už na platformě, nebo s nižší anatomicky tvarovanou stélkou.

Zdroj: www.vlasta.cz

Čtěte také

Nadměrné pocení není nic příjemného

Čtěte také

Proti pocení: Vyrobte si deodorant a peprmintové tělové mléko

Čtěte také

Zelenina je zdravá

Čtěte také

15 potravin a koření pro zdraví. Je tam i čokoláda a alkohol!

Čtěte také

Šaty pro baculky s hlubokým zádovým výstřihem

Čtěte také

Šaty pro baculky. Ukažte nohy, zaujměte výstřihem! Na břicho vám koukat nebudou