Tepláky a teplákové soupravy jsou poslední dobou hodně v kurzu. Dávno už nejde o pouhé sportovní oblečení, které si člověk vezme do tělocvičny nebo na hřiště. Tam jsme totiž bavlněné teplákovky vyměnili za legíny a funkční trika. Pohodlí v teplákové soupravě si užíváme spíše doma nebo při venkovních procházkách.

Čtěte také

Pruhovaná móda

Čtěte také

Mýty, které provázejí proužky. Které obecně platí a jak s nimi v praxi naložit?

Pohodlí pro volný čas? Jedině v teplákovce

Tepláky jsou příjemné a pohodlné. A když k nim pasuje i stejně vyladěná mikina, ať už barevně, nebo naopak v kontrastu, ale odpovídající stylem, máte vyhráno. Ano, koronavirová pandemie celkem výrazně změnila pohled na dříve ryze domácí oblečení, nad kterým některé dámy ohrnovaly nos. Dnes se v teplákovce producírují na procházce se psem nebo na nákupech i paničky z vilových čtvrtí, které byste dříve jinak než ve značkových džínách a bez podpatků venku nepotkali.

Čtěte také

Jeden design, dva kousky

Čtěte také

Dejte starému kousku oblečení nový život! Někdy stačí jen nůžky

Retro v kurzu

Do módy se postupně vrací teplákovky, jaké jsme nosívaly v minulém tisíciletí. Pamatujete si ještě na tepláky s lampasy a zipy z vnější strany nohavic? K nim většinou do kompletu pasovala projmutá mikina s lampasy na rukávech. Fakultu tělesné výchovy a sportu jsme svého času reprezentovali v teplákovce, kterou nám všichni ostatní sportovci záviděli. Můj tehdejší chlapec a spolužák v jednom ji vyměnil na tržišti v Jugoslávii za moji první značkovou kabelku. Tak takové teplákovky sice slaví návrat, ale oproti nenositelnému silonu jsou ušité z příjemné bavlny s příměsí elastanu, aby se nevytahovaly na kolenou.

Čtěte také

Vrstvení s nápadem

Čtěte také

Jako cibule: Vrstvy oblečení vás v zimě zahřejí, mix stylů se letos nosí

Sladěno do nejmenšího detailu

Velmi elegantní jsou tepláky s klasickou manžetou, v pase do gumy a s přiznanými postranními kapsami, do kterých si můžete ležérně zasunout ruce. Takovým teplákům bude slušet spíše kratší mikina tón v tónu nebo delší projmutá varianta na zip, kterou můžete nosit rozepnutou. Nosí se střízlivé barvy, jako je šedá, béžová a antracitová, nebo jemné pudrové tóny. Pod mikinu si můžete obléknout třeba delší bavlněnou košili, světlou, která celý outfit zjemní a dodá mu šmrc. Stylové tenisky nebo slip on takovou teplákovku skvěle doplní. Chcete-li si pohrát s výraznějšími barvami, kombinujte jednotlivé kousky, ke střízlivější mikině si klidně oblékněte svítivě zelené tepláky, nebo si to dejte přesně naopak.

Čtěte také

Jeden design, dva kousky

Čtěte také

Dejte starému kousku oblečení nový život! Někdy stačí jen nůžky