Tradiční košilové šaty trochu jinak. Pro padesátnice jasná volba

Jitka Musilová | 5. 7. 2021
Košilové šaty, Bonprix, 629 Kč
Košilové šaty, Bonprix, 749 Kč
Košilové šaty, Brook Brothers, 4899 Kč

S těmito šaty slavícími úspěch v šedesátkách se roztrhl pytel někdy dva, tři roky nazpátek. Možná jste si tehdy řekla, že vás retro nebaví a zase půjde jen o nějaký módní výkřik, který brzy upadne v zapomnění. Omyl! Košilové šaty jsou tu od té doby s námi a i zapřisáhlé odpůrkyně uniformního oblečení jim přicházejí na chuť. Už jste si nějaké pořídila?

Délka (ne)rozhoduje

Na délce se nic nezměnilo, tradiční midi stále vedou, ale úspěch slaví také dlouhé propínací šaty skoro až po kotníky, které můžete obléknout i rozepnuté přes džíny a bavlněné tričko jako vestu a užívat si módního a přitom praktického vrstvení. Nosí se džínové šaty s jasně daným střihem, ale i viskózové nebo hedvábné variace ve stylu kimona nebo tuniky. Ty budou ideální v létě, ať už jako rozevlátá říza přes plavky při cestě k pískovně nebo jezeru či jako atraktivní vršek k mini šortkám nebo uplým šatům na ramínka.

Oslňte okolí letními šaty. Sluší všem bez ohledu na věk
Krása

Oslňte okolí letními šaty. Sluší všem bez ohledu na věk

Potištěno

Tradiční košilové šaty áčkového střihu s páskem, límečkem a rukávy s manžetami drží linii i v potiscích. Nosí se drobná kostka, jemné proužky nebo kombinace obojího. Senzační jsou také jednobarevné bavlněné nebo lněné kousky jednoduchého střihu, které zdobí maximálně výrazné prošívání, barevně odlišné knoflíky nebo tenké lemy rukávů a spodního dílu sukně. K takovým šatům sluší obout minimalistické bílé tenisky, nejlépe látkové, subtilní sandálky na nízké platformě či klasické žabky. Nikde však není psáno, že si košilové šaty nemůžou potykat i s méně tradičními potisky. Aby však střih dobře vynikl, je lepší volit potisk drobnější.

Nejpohodlnější boty? Slip-on tenisky. Jednoduše do nich vklouznete a jdete
Krása

Nejpohodlnější boty? Slip-on tenisky. Jednoduše do nich vklouznete a jdete

Nechte vyniknout svoji ženskost

Velkou novinkou jsou košilové šaty, které nerespektují linie těla a jsou střiženy jako oversize. Nemívají propínání v celé délce, ale spíše jen do pasu nebo ještě výš, zato se pyšní extrémními volány, atypickými rukávky, nabíráním nebo asymetrickým střihem. Nosí se v délce do půli stehen, takže si je můžou dovolit hlavně ženy se štíhlýma a hezky tvarovanýma nohama. Takový střih šatů snese nejen sportovní boty, ale i vyšší podpatek nebo klínek. Pokud tedy nepatříte mezi většinu, která za poslední dva roky společenské izolace definitivně zanevřela na podpatky a elegantní módu, užijte si život na „vyšší noze“ a vyměňte tu a tam sneakersky za lodičky nebo střevíčky.

S kůží na trh: Odhalit ramena můžete i po padesátce. Zachovejte si ale styl
Krása

S kůží na trh: Odhalit ramena můžete i po padesátce. Zachovejte si ale styl

Tagy oblečení