Slaměnky s provázky

Slaměná platforma je stálicí mezi letními podrážkami. Letos ji často doplňuje hrubá surová podrážka v kontrastním barevném provedení nebo z boku nalepené copánky a šňůrky. Espadrilky zkrášlují ozdobné střapečky, hedvábné stuhy a pásky ležérně zamotané kolem kotníku. V módě se promítá návrat k přírodním materiálům a technikám výroby, které podporují udržitelnost.

Korkové platformy jsou letos v kurzu. Zdroj: Deichmann

Baleríny bez paty

Nosí se už nějakou tu sezonu, nicméně letos se s nimi doslova roztrhl pytel. Některé lehce protáhly špičky, ale nízká podrážka zůstává. Pásek bývá zakončen sponkou, sportovnější varianty mají patu uchycenou do široké kontrastní gumy.

Čtěte také

Modelka Ashley Graham (druhá vlevo) se za své křivky nestydí

Čtěte také

Plavky podle typu postav? Co dělat, když máte velká ňadra i pozadí?

Šněrování i na střevíčkách

Dlouhatánské pásky zavázané kolem lýtka slaví obrovský návrat. Dříve zdobily především tzv. kristusky, sandálky s placatou podrážkou ve stylu indiánských bot. Ty se nosily v 70. letech, kdy byla v rozpuku éra hippies. Dneska nachází své uplatnění jako součást elegantních střevíčků na podpatku nebo sandálků na podpatku. A chcete-li být opravdu in, sešněrujte provázky přes úzké kalhoty – čím výš, tím líp.

Mladší sestra platformy

Vysoké platformy se pohodlně nosí a menším ženám pomáhají dohnat chybějící centimetry, aniž by musely dnes a denně obouvat nepohodlné lodičky na jehlách. Pro ještě větší pohodlí se platforma snížila a dala vznik tzv. flatformě, tedy vysoké, ale rovné podrážce. Najdete ji na sandálcích, polobotkách, ale také teniskách.

Čtěte také

Výstřihy a správné vzory uberou kila

Čtěte také

Jak zamaskovat bříško? Vsaďte na prádlo a správné střihy

Zaklekněte do bloku

Blokové podpatky, hit 60. let, jsou zpátky. Po letech experimentování s tvarem podpatku se návrháři vracejí k široké, rovné a stabilní klasice. Blokové podpatky doprovázejí zejména sandály se širokými pásky a otevřenou špičkou, ale také dámské polobotky a lodičky.

Dámské mokasíny

Jestliže uctíváte seriózní eleganci vypůjčenou z pánských botníků, letos určitě zajásáte. Do módy se vracejí mokasíny (loaferky) na nízkém podpatku, ale obrovským hitem jsou hlavně mokasíny na kramfleku! Tradiční střapce nahradily výrazné spony, široké mašle a zdobné brože.

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

Jak pečovat o pleť, když je vám 30, 40, 50 a více?

Vysoké pantoflíčky na jehlách

Že prý pantofle a podpatky nejdou dohromady? Omyl! Miniaturní a nožku zkrášlující pantoflíčky na tenké jehle dají vyniknout krásně tvarovaným kotníkům a v kombinaci s romantickými šaty nebo capri kalhotami vyladí každý společenský outfit.