Co na sebe? Nechte se inspirovat samotnou britskou královnou Alžbětou

Jitka Musilová | 29. 5. 2022
Královna Alžběta II.
Kabelka, Elega by Dana Morávková, 6000 Kč
Rukavice, Elisabetta Franchi, Answear.cz, 4290 Kč

Ač je to téměř k nevíře, britská panovnice královna Alžběta II. oslavila už 96. narozeniny. Vzor nadčasové elegance, vytříbeného, byť konzervativního vkusu, kterak předpisuje protokol, dáma, která je nejen nejdéle vládnoucí britskou panovnicí, ale také módní ikonou. Nepamatujeme si, že by někdy, co se týče módy, šlápla vedle.

Alžběta II. se narodila 21. dubna 1926 jako nejstarší dcera prince Alberta a jeho ženy Elizabeth. Jméno Alžběta (Elizabeth) získala po matce, Alexandra po prababičce Alexandře Dánské a Marie (Mary) po babičce Marii z Tecku. Po narození byla Alžběta až třetí v pořadí nástupnictví na trůnu. Králem se měl po smrti Jiřího V. stát její strýc Eduard a nástupnická linie pak měla pokračovat prostřednictvím jeho potomků. Eduard sice na trůn usedl, ale ještě týž rok abdikoval, protože se chtěl oženit s dvakrát rozvedenou Wallis Simpsonovou. Britským králem se tak stal roku 1936 Alžbětin otec Jiří VI. a Alžběta se stala jeho následnicí.

Klobouček, rukavičky a výrazné barvy – to je styl britské královny

Královnu Alžbětu jsme nikdy neviděli na veřejnosti v kalhotách, naopak bez klobouku a rukaviček by to nebyla ona. S oblibou nosí kabátky a saka v sytých, veselých barvách a miluje také mokasíny se zlatými přezkami. Královna je zkrátka dáma každým coulem a i ve velmi pokročilém věku nedává módním kritikům šanci zabodovat. Podle vyjádření její snachy, hraběnky z Wessexu Sophie, prý královna nosí výrazné barvy z toho důvodu, aby byla vidět. Královna je menšího vzrůstu, na stará kolena chodí i trochu ohnutá, a svou výšku kompenzuje výraznými duhovými barvami. Sama královna prý prohlásila: „Nikdy si nemohu vzít béžovou barvu, protože by nikdo nepoznal, kdo jsem.“

Užší nos či zářivější pleť? Filtry na úpravu fotek používají už i 12leté děti
Vztahy

Užší nos či zářivější pleť? Filtry na úpravu fotek používají už i 12leté děti

Královna Alžběta léta využívá služby osobní stylistky

Britská novinářka Sali Hughes říká: „Oblečení pro královnu se velmi řeší, nic z toho, co si oblékne na sebe, není náhodná kombinace. Se svojí osobní módní stylistkou Angelou Kelly řeší každý drobný detail akce, které se hodlá zúčastnit.“ A i když se královna obléká do výrazných barev, jak vidíte v naší galerii, co se týče doplňků, zůstává panovnice u staré dobré klasiky, tedy černé kabelky a lakovaných lodiček na nízkém podpatku nebo stylových mokasín. Nedílnou součástí monochromních outfitů je většinou perlový náhrdelník ve třech řadách a často i starožitná brož zasazená do zlata nebo stříbra. Nechte se slavnou britskou panovnicí inspirovat a zkuste někdy vynést kostým nebo šaty hodné královny. Alespoň naoko!

Míla Myslíková: Nesmrtelná filmová máma našla štěstí až na sklonku života
Příběhy

Míla Myslíková: Nesmrtelná filmová máma našla štěstí až na sklonku života

Tagy Alexandra Dánská Alžběta II. Jiří V. Jiří VI. Britský Marie z Tecku Wallis Simpson