Kapuce Zdroj: Next

Nesmrtelná mikina

V mikině s kapucí neboli „hoodie“, kterou si mnozí z nás spojují s typickou vizáží kriminálních živlů, nachází poslední dobou zalíbení kromě omladiny i muži a ženy v letech. Proslavila ji spousta známých tváří, americkými rapery počínaje a zpěvačkami typu Marcely Březinové, Heleny Zeťové a Dary Rolins nekonče… V některých prostranstvích byly mikiny s kapucí jednu dobu dokonce zakazovány, ale později se staly běžnou součástí šatníků. V době koronavirové už nikoho nepřekvapí, že se lidé kromě roušek nebo šátků přes obličej halí i do kapuce.

Čtěte také

Vyberte si modely, které jsou nadčasové

Čtěte také

Úplet je věčný. Vyberte si pohodlné šaty, které zahřejí a navíc zůstanete sexy

 

Kapuce Zdroj: Zara

Čtěte také

Podzimní kolekce módních značek se soustředí na pohodlné oblečení

Čtěte také

Doba covidová, doba tepláková. V kterých můžete i ven a které si nechte na doma

Mixování stylů frčí

Nosí se „hoodies“ natahované přes hlavu, často s příčnou kapsou na břiše. Určitě si je z dob mládí pamatujete, říkali jsme jim „klokanky“. Pokud má mikina zip, bývá zpravidla všitý ve výstřihu nebo rozepínací po celé délce. Klasiku do pasu nebo na boky letos doplnily i prodloužené mikiny nebo mikinové šaty, které jsou díky kapuci fakt cool. Paradoxně se nosí hlavně s tradičními vlněnými kabáty, tahle kombinace uvolněného street stylu a nadčasové elegance skvěle funguje. Prodloužené mikiny a šaty můžete nosit sólo nebo třeba přes úzké džíny či k legínám.  

Kapuce Zdroj: Prshots.com

Čtěte také

Jakým kabelkám dáváte přednost?

Čtěte také

Milujeme kabelky: Které se říká birkinka, které baguette a jaké hobo

Všité nebo odepínací

Minulý rok se objevily modely sak, třeba tvídových, která mají bavlněnou kapuci všitou pod límec nebo prakticky odepínací. Takové sako už samo o sobě vytváří dojem, že máte na sobě několik nesourodých vrstev. Hravost však vynikne právě ve chvíli, kdy nejste nabalení jako pumpa, takže se těšme na jaro! Nosí se i bombery a džísky s kapucí a tenhle zajímavý prvek se nevyhýbá ani společenským blůzkám. Ale o tom příště, teď nás zajímá zima.

Kapuce Zdroj: Bonprix

Čtěte také

Co opravdu potřebujte? Kvalitní spodní prádlo!

Čtěte také

Bojíte se ukazovat výstřih? Žádný strach, potřebujete jen správnou podprsenku

Hlavně v teple

V zimě přichází na řadu kapuce nadýchaná jako péřový spacák. Většina prošívaných kabátů a péřových bund nebo těch z dutého vlákna nějakou kapucí disponuje. Opět bývá napevno přišitá nebo s možností odepnutí. Nejenže vám ve vlhku může zachránit účes, ale hlavně zahřeje. Když je hodně velká „kosa“, můžete si kolem kapuce omotat teplou šálu, mráz pak nebude mít šanci. A když se trochu oteplí, velmi trendy je nechat kapuci jen tak ležérně položenou v půlce temene a pod ni si nasadit třeba přízovou čapku nebo atraktivní kšiltovku. Perfektní je i spojení několika kapucí v sobě. Oblékněte si pod bundu mikinu nebo triko s kapucí, ideálně v kontrastní barvě. Obě kapuce vytvoří perfektní duo, ať už je budete mít na hlavě, nebo volně splývající na zádech.

Kapuce Zdroj: Bonprix  

Čtěte také

Pod pořádný kabát stačí obléci jen tričko

Čtěte také

Péřáky a prošívané kabáty: Neobejdete se bez nich v karanténě ani po ní

Utažené nebo jen tak na volno?

Kapuce se dají utáhnout kolem obličeje díky tkaničce v lemu a speciální stahovací sponě, podobné té na batohu nebo spacáku. Nebo mívají gumičku v paspulce všitou napevno. Některé bývají záměrně střižené tak, že na hlavě drží i bez jakýchkoli utahovacích systémů. S kapucí si zkrátka můžete vyhrát a je jen na vaší fantazii, jaký budete mít ve finále šmrnc!

Kapuce Zdroj: Cellbes

Kapuce Zdroj: Kari Traa, Norská Móda

Čtěte také

Péřovka kupodivu kila nepřidává

Čtěte také

V péřovce můžete vyrazit do města, i když je vám padesát či máte XL velikost