Umění přijmout tělo po čtyřicítce: Vyhrají ty, co se umí zastavit a věří intuici

Ivana Ašenbrenerová | 5. 12. 2020

Spousta žen pociťuje k menopauze či době před jejím nástupem doslova nenávist, i když to nahlas nikdy nepřiznají. Na jedné straně je sice osvobozující vědět, že se konečně můžete na spoustu věcí vykašlat, na druhou stranu se objevuje strach ze změn, které se týkají těla a duše. Ale ani tyhle změny nemusí být tragédií.

Vzpomínáte na obavy, které jste cítila, když se vaše tělo v pubertě měnilo před vašima očima? Bylo to zvláštní a tak trochu vzrušující. Nyní se vaše tělo mění znova. Něco z toho může být fyzické (no ano, těch pár kilo navíc je vidět), ale větší část změn se týká hlavy. Dnes menopauza a stárnutí není tím, čím kdysi byly. Spousta žen po čtyřicítce už v přechodu je nebo se k němu blíží, ale rozhodně se necítí staré a k ničemu. Přijímají sebe sama takové, jaké jsou, a oceňují svoji sílu. Tohle dělají zralé a moudré ženy každý den, aby byly spokojené a přitažlivé!

Nahlas řeknou, co chtějí v ložnici

Sexuální důvěra je synonymem dnešní moderní ženy. A jak osvobozující je konečně promluvit o tom, co chcete! A muži (mladí i staří) oceňují ženu, která si váží sebe sama natolik, že myslí i na vlastní potěšení.

Znáte indický horoskop? Zjistěte, zda jste hlava kobry nebo drahokam
Horoskopy

Znáte indický horoskop? Zjistěte, zda jste hlava kobry nebo drahokam

Aktualizují svůj vzhled

Hormonální změny způsobují změny na těle, pokožce i ve vlasech. To ale nevadí. Moudré ženy vědí, že stačí jednoduše změnit svůj vzhled třeba jiným make-upem či účesem, které budou lichotit jejich osobnosti. Díky tomu zůstanou nádherné a spokojené.

Opravdu milují své tělo

Není ženské tělo úžasné? Během porodu se roztahuje a zase smršťuje, dává výživu dětem. Je to opravdu zázrak, který si zaslouží veškerou naši lásku. Sebevědomé ženy tomu rozumějí a přijmou své tělo v přítomném čase.

Chcete pochopit vlastní emoce? Naučte se to díky mindfulness neboli všímavosti
Vztahy

Chcete pochopit vlastní emoce? Naučte se to díky mindfulness neboli všímavosti

Oslavují svou inteligenci

S věkem přichází moudrost. To je pravda. Atraktivní ženy akceptují vše, co prožily, a v době přechodu to přijímají o to víc. Oslavují svou inteligenci a věří svým instinktům. Dokážou číst ve svém nitru a samy k sobě promlouvají s láskou a sebevědomím.

Babičky a dědečkové: Chybí vám vnoučata? Pořiďte si WhatsApp a buďte online
Vztahy

Babičky a dědečkové: Chybí vám vnoučata? Pořiďte si WhatsApp a buďte online

Vědí, kdy se mají zastavit a kdy jít dopředu

Péče o sebe je charakteristickým znakem ženy po čtyřicítce. Ví, že je důležité fyzicky i emocionálně se někdy zastavit. Poslouchá se a ptá se sama sebe: Ubírá se život směrem, který jsem si představovala? Opravdu to chci? Chvíli čeká, než analyzuje a zhodnotí, odpočívá a nabíjí se. Ví, kdy energii použít a kdy ji nechat odpočívat. I v pauze a odpočinku je energie. A ona to ví.