Úplet je věčný. Vyberte si pohodlné šaty, které zahřejí a navíc zůstanete sexy

Jitka Musilová | 29. 10. 2020
Úpletové šaty, Bonprix, 599 Kč
Úpletové šaty, Bonprix, 679 Kč
Úpletové šaty, Bonprix, 799 Kč

Také milujete hebounkou tkaninu? Příze a úplet z těch nejpříjemnějších bavlnek a načechrané vlny v zimě zahřeje, přizpůsobí se tělu a hlavně vám v něm bude tak nějak podomácku pohodlně.  

Úpletové šaty mohou mít spoustu podob. Nosí se strečové na tělo, over size střihy, které napodobují vytahané pánské svetry, ale i modely střižené do áčka nebo nařasené v břišních partiích. Ať už máte figuru modelky, nebo jste typická selka, v úpletových šatech můžete cenu krásy u vás doma určitě vyhrát.

Džínová bunda už je out? Nevyhazujte ji, letos na podzim ji užijete
Krása

Džínová bunda už je out? Nevyhazujte ji, letos na podzim ji užijete

Tyhle šaty můžete nosit jako pohodlné domácí oblečení, ale nemusíte se bát vyrazit ani na procházku nebo do práce či do kina. V případě úpletových šatů je třeba zacílit na kvalitní materiál. Nic nevypadá hůř než vytahaný úplet, jde o srovnatelný děs, jako když se vám vytahají tepláky na kolenou. Proto si raději pečlivě prostudujte složení na štítku. Úplety s příměsí lycry drží lépe tvar, ale s umělými vlákny se to také nesmí přehánět. Hlavně kombinace období menopauzy a zimních měsíců je téměř vražedná. A pokud se obecně více potíte, vsaďte na merino vlnu nebo klasický bavlněný materiál.

A jaké úpletové šaty letos hrají prim?

1. Balonová sukně nebo vysoké rozparky

Střih šatů do klasického O možná nepůsobí příliš sexy, ale bude se vám prima nosit. Zúžení v horních partiích a objemná sukně sluší podsaditějším ženám. A rozparky? Usnadní pohyb a vypadají hodně žensky.

Spodní kalhotky: Jaký tvar prospěje vaší postavě. A kdy zvolit stahovací?
Krása

Spodní kalhotky: Jaký tvar prospěje vaší postavě. A kdy zvolit stahovací?

2. Řasení na břiše nebo áčkový střih

Oba střihy hrají postavě do karet. V prvním případě schováte drobné faldíky na břiše, v tom druhém zase zakryjete větší zadek a silnější stehna.

3. Hodně upnuté nebo s odhalenými rameny

Modely hodné super postavičky a slušného sebevědomí. Když se spojí obojí, budete za hvězdu. Strečové šaty v zimě totiž nosí málokdo.

Jak zamaskovat bříško? Vsaďte na prádlo a správné střihy
Krása

Jak zamaskovat bříško? Vsaďte na prádlo a správné střihy

4. S rolákem nebo netopýřími rukávy

Oba střihy působí velmi zajímavě a k pleteninám patří. Rolák na podzim nahradí šálu, navíc letos oživil zašlou slávu, retro netopýří rukávy působí uvolněně a těm, které mají léty povolené paže, pomůžou překonat obavy, zda si úplet mohou dovolit.

k

5. Síla geometrie black & white a kombinování materiálů

Černobílá jako duo je stále v kurzu, a když je přechod mezi barvami geometricky striktně oddělený (a hlavně na správném místě), může vám ubrat i dvě velikosti. A kombinování úpletu s jiným materiálem? To nemá chybu. Pokud třeba z úpletových šatů jako by vykukuje dlouhá košile, je to prostě pecka.

Pět největších chyb, které děláte při nákupu podprsenky. A pořád je opakujete
Krása

Pět největších chyb, které děláte při nákupu podprsenky. A pořád je opakujete

Tagy oblečení Pletenina