V létě frčí světlá džínovina. Džínové tenisky a kloboučky vás omladí

Jitka Musilová | 6. 7. 2021
Tenisky, Converse, 2590 Kč
Klobouk, Barts, 999 Kč
Čepice, Bonprix, 349 Kč

Džínovina má spoustu podob, ať už co se týče barevnosti a odstínů, tak síly materiálu a zpracování. Džíny a džísku nosí čas od času každý, ostatní svršky z modrého denimu, jako jsou parky, kabáty, bombery, košile, šaty a sukně, se také těší velké oblibě. Letos si svoje místo na výsluní našly jednoduché džínové doplňky.

Když jsem jako holka na základce začínala šít na babiččině šlapacím stroji, první, co jsem zpracovala a vytvořila tak kreativní dílo, byly tátovy levisky. Neukradla jsem mu je ze skříně, byly rozedřené na stehnech a odložené. Já je nastříhala a z jednotlivých dílů ušila velkou kabelu, zadní kapsy jsem zachovala funkční. Tehdy to byla velká pecka, v sedmdesátkách hned tak každý neměl doma originál džíny, natož pak vychytaný vak. Spodní části nohavic zase posloužily jako rukávy k parce, která měla „tělo“ ušité z deky. Byla jsem hodně hustá dvanáctiletá hippie a všichni spolužáci mi ten mundůr záviděli.

Máte nějaké kilo navíc? U vody vás zachrání tankini nebo plavkové šaty
Krása

Máte nějaké kilo navíc? U vody vás zachrání tankini nebo plavkové šaty

Nebojte se tvořit

Vlastně jsem už tehdy razila trend upcyklace a starší ročníky určitě ví, o čem píšu. Kdo měl trochu šikovné ruce a nápad, mohl se vymknout textilní uniformitě, která nám všem zákonitě lezla na mozek. Dneska je sice jiná doba, ale udržitelnost ve všech oblastech života je velké téma, módu nevyjímaje. Takže ušít si nějakou prima džínovou tašku na nákup, denimový kšilt, klobouček nebo jednoduchou čelenku do vlasů nemusí dát tolik práce a vy budete IN. Protože denimové doplňky frčí!

Ležérní móda frčí! Zapomeňte na věk a inspirujte se teenagery
Krása

Ležérní móda frčí! Zapomeňte na věk a inspirujte se teenagery

Džínovina na mnoho způsobů

Pokud si na ruční práce netroufáte, zabruste do on-line shopů nebo vyrazte na nákupy do kamenných obchodů a nějaký ten džínový kousek si ulovte. Nosí se malé messenger kabelky s vyměnitelnými popruhy, ledvinky a látkové pytle, džínové slip on tenisky i sneakersky, pozadu nezůstanou ani milovnice klasických balerín. Ani sandálkům na vysokém klínu nebo nazouvákům se letos džínovina nevyhýbá. Velkým hitem jsou také džínové pokrývky hlavy v různém provedení, počínaje kšilty a konče jezdeckými kloboučky.

Vraťte svým vlasům objem: Vyzkoušejte tyto triky a dejte jim bohatou krásu
Krása

Vraťte svým vlasům objem: Vyzkoušejte tyto triky a dejte jim bohatou krásu

Mixování

Modré džínovině sluší hlavně bílá a světlounce béžová, ale můžete ji kombinovat i se sytými barvami a jemnými pastelkami. K běloskvoucí halence a béžovým šortkám nasaďte džínové tenisky a kšilt, k pudrovým šatům s volány obujte denimové sandálky na proutěném klínku. Chcete-li dát džínovým doplňkům vyniknout, oblečte se od hlavy až po paty do jedné barvy v různých podtónech. Funguje to.

Chcete zamaskovat pár kilo navíc? Vsaďte na asymetrické střihy
Krása

Chcete zamaskovat pár kilo navíc? Vsaďte na asymetrické střihy

Tagy tenisky