Se zvířecími motivy zacházejte opatrně. Zvlášť od určitého věku

Jitka Musilová | 8. 4. 2021
Košile s potiskem, Evans
Šaty, Aygills, Van Graaf, 1790 Kč
Šaty, Bonprix, 599 Kč

Zvířecí potisky rozdělují módní fanynky na dvě party. Někdo je miluje a jiný nesnáší. Jestli je něco „mezi“, pak možná hadí nebo krokodýlí vzor na botách či kabelce. Ten unesou i zapřisáhlé odpůrkyně animální módy, samozřejmě jen jako plastický jednobarevný motiv. Ale vzory oblečení? Ty budete nosit pouze v případě, že vám přirostou k srdci.

Ačkoli sama patřím do skupiny číslo dvě a v mojí skříni žádný leopardí kousek nenajdete, dříve jsem sem tam udělala výjimku. Pamatuji si na leopardí šaty ke kotníkům, které jsem milovala. Možná proto, že klasický vzor zdobily drobné červené kvítky a na první dobrou nebylo jasné, jestli jde více o květinový motiv nebo džungli. A moje první jakoby „kožená“ kabelka, kterou mi přivezl partner z bývalé Jugoslávie, byla napodobeninou hada. Dneska vlastním šátek, kde je motiv zebry místy jenom naznačený, a neonové psaníčko, které při troše fantazie evokuje krokodýlí kůži.

Myslíte, že na parku jste stará a nebude vám slušet. Omyl, barevná vás omladí
Krása

Myslíte, že na parku jste stará a nebude vám slušet. Omyl, barevná vás omladí

Všeho s mírou

Když už se pro zvířecí potisk rozhodnete, na rady typu „mixování zdánlivě nesourodých potisků je trendy“ raději zapomeňte. To si můžou dovolit výrazně mladší ročníky, v určitém věku už vítězí elegance a vyhraněný styl nad extrémní hravostí. Pokud se vám zalíbí leopardí tunika, nesnažte se dojem vyšperkovat strakatými legínami, ale oblečte si raději tmavé kalhoty nebo sukni jednoduchého střihu.

Slušet vám budou i doplňky v přírodních tónech, klidně v barvě čokolády, písku nebo zemitých odstínech. Chcete-li se blýsknout v šatech à la zebra, vezměte si k nim bílé tenisky nebo jednobarevné lodičky. A máte-li dost odvahy na kalhoty s potiskem, vršek jistí dlouhá bílá košile, basic tričko bez nápisu nebo top klasického střihu v délce pod zadek. Potisk sám o sobě z vás divokou kočku neudělá, ale může zvýraznit váš sex-appeal, když to nějak nepřeženete.

Volány a kanýry v 50: Proč ne, chce to jen vědět, jak je nosit a k čemu
Krása

Volány a kanýry v 50: Proč ne, chce to jen vědět, jak je nosit a k čemu

Doplňky? Tak to je jiná…

Animálním potiskům na doplňcích barevné akcenty sluší. Ale nesmí působit lacině. Dokonalé napodobeniny kůže unesou červenou, vínovou a bordó, ale i pastelové tóny a syté, zářivé barvy. Důležité je především řemeslné zpracování kabelky a bot a drobné detaily, které je zdobí.

U kabelek překvapivě hraje velkou roli vnitřní propracování, podle toho se také pozná fejk. Laciné ozdoby na již tak výrazných doplňcích můžou celkový dojem zazdít. Obecně si dávejte pozor na kombinování zvířecích potisků a kočičího zlata, tenhle duel moc nefunguje.

Jak vyzvednout ňadra do ideální výšky. A víte přesně, kde to je
Krása

Jak vyzvednout ňadra do ideální výšky. A víte přesně, kde to je

Tagy Jugoslávie kabelka Motiv