Jak na vánoční světýlka: Strčte je do pytle, nebo vytvořte hnízdo

Lucie Fendrychová | 5. 12. 2022
Na podnos
Hnízdo sněhuláků
Světlo v pytli

Snažíme se šetřit a žít ekologicky. Stejně letos můžeme myslet na peněženku a přírodu při vytváření sváteční atmosféry. Nekupujte všechno nové, třeba jen jednu věc, která vám padne do oka. Použijte svítící postavičky a světýlka, které už doma máte, ale vymyslete nový způsob aranžování. Rozhlédněte se okolo, určitě objevíte originální kousky, které zapojíte. Přinášíme pár nápadů pro inspiraci.

Zdroj: Youtube

Ideálním startem je dát si všechno na stůl a podívat se, co by se dalo spárovat a čemu sluší funkce solitéru. Také si spočítejte, kolik budete potřebovat baterií a jakou velikost. Při nákupu dejte přednost opakovaně nabíjecím, máte-li doma nabíječku baterií. Jestli ne, nebyl by to ještě zajímavý dárek? Ovšem ne všechny nabíjecí baterie jsou při nákupu plně nabité, tak aby vás nezradily. U světýlek, které se zapínají do zásuvky, si přeměřte, kam dosáhne šňůra. Sebelepší aranžování nevynikne na zemi v rohu pokoje u zásuvky, když má šňůra třeba jen metr.

Hnízdění

Postavičkám vytvořte hnízdo. Sestavte je do skupinky, která bude vypadat vesele. Ideální počet je liché číslo. Když zvolíte jedno téma, například sněhuláci, zapůsobí jako rodinka, když budou různodé, připoutá pozornost každá zvlášť. Podle místa, které vyberete, uspořádejte větší panáčky dozadu, aby ty menší nezastínili.

Z kuchyně

Jídelní tác dostane roli zářícího adventního kalendáře. Zvládne ho i velmi nezručná osoba. Nejdřív postavte svíčky do libovolného tvaru. Klasický věnec připomene tvar čtverce, ale velmi pěkně působí také svíčky v jedné řadě. Obložte je svítícím řetězem. Drobnější světýlka nechají vyniknout svíčky, ale klidně sáhněte po větších.

Ve skle

Zářivý efekt násobí, když svítidla vložíte do něčeho z průhledného skla. Miska, lahev, sklenice, nebo například překvapivě půllitr, který dodá něžnému zdobení trochu pánský prvek. Podle velikosti nechte světýlka hrát sólo, nebo nakombinujte více řetězů. Zajímavě kontrastují třeba s šiškami, které nasbíráte venku.

Láska nebeská má konkurenci. Dalších 5 oblíbených vánočních pohádek a filmů
Cestování

Láska nebeská má konkurenci. Dalších 5 oblíbených vánočních pohádek a filmů

Tajemně

Trochu tajemna mají světýlka, která schováte v poloprůhledných materiálech. K Vánocům patří Ježíškův pytel na dárky z přírodní juty. Když si ho půjčíte a naplníte třeba svítícími koulemi, krásně rozzáří tmavý kout pokoje, hlavně, až se setmí. Na stole vypadá pěkně, když světýlka z pytle trošku vykukují.

Originálně

Na přírodní aranžmá si schovejte pěknou papírovou tašku, ve které jste přinesli nákup. Dovnitř nastrkejte pár zelených větviček, pokud máte zahrádku, třeba tis nebo cesmínu. Vyjímat se budou i červené listy. Možná vám zbyde pár odstřižených při usazování stromečku, tak je klidně použijte. Dekorujte jednoduchým světelným řetězem.

Zdroj: Vlasta.cz, Youtube.com, časopis Vlasta

Kam na vánoční trhy: Přehled těch nejkrásnějších v Česku i v Evropě
Cestování

Kam na vánoční trhy: Přehled těch nejkrásnějších v Česku i v Evropě

Svařák podle Emanuela Ridiho a Jamieho Olivera: Flambujte a přidejte vanilku
Cestování

Svařák podle Emanuela Ridiho a Jamieho Olivera: Flambujte a přidejte vanilku

Nedělejte rozdíly a pozor na cenovku! Manuál, jak správně vybírat vánoční dárky
Cestování

Nedělejte rozdíly a pozor na cenovku! Manuál, jak správně vybírat vánoční dárky

Tagy svíčka Vánoce YouTube