Bylo jí rovných pětašedesát, když zkolabovala během koncertu v Čáslavi. Zemřela čtyři dny od převozu do nemocnice a český showbyznys tak přišel o jednu z největších hudebních hvězd všech dob. Do Ostravy se s ní tehdy přijelo rozloučit téměř čtyřicet tisíc lidí, což odpovídá dvěma vyprodaným O2 Arénám. Dle odhadů se jednalo až o čtyřikrát větší účast, než jaká byla na pohřbu Václava Havla. Věru Špinarovou zkrátka milovali lidé napříč republikou i generacemi.

VIDEO: Poslechněte si píseň Jednoho dne se vrátíš

Svoji úspěšnou kariéru odstartovala v patnácti letech, kdy se skupinou Flemingo nazpívala song s názvem Já před tebou klečím. Později přestoupila do hudebního seskupení Majestic, kde vystřídala Marii Rottrovou. S Majesticem nahrála singl Music Box, jenž ji vystřelil na první příčky rádiových hitparád. Do první ligy české populární hudby ji pak dostal její největší hit z roku 1976 Jednoho dne se vrátíš. Originál napsal legendární Ennio Morricone a zazněl ve westernu Tenkrát na západě.

Jeden hit za druhým

Díky nespočtu nezapomenutelných písní může znít Špinarčin statný hlas v uších fanoušků i po její smrti. Z těch nejoblíbenějších jsou to například Bílá Jawa 250, Meteor lásky, Kouzlo bílejch čar, Ty jsi můj song, Raketou na Mars, Píseň svou mi tenkrát hrál anebo duet s kolegyní a kamarádkou Petrou Janů To máme mládež.

 Syn Adam pokračuje v muzikantské profesi

Věra Špinarová byla v minulosti vdaná za hudebníka Ivo Pavlíka, s jehož orchestrem také dlouhá léta vystupovala. Na svět společně přivedli syna Adama, který se vydal v muzikantských šlépějích rodičů. V devadesátých letech pak jeho kapela doprovázela zpěvačku na koncertních turné.

Zdroj: vlasta.cz wikipedia.org fdb.cz ireport.cz

Čtěte také

Vánočka

Čtěte také

Jak uplést vánočku a co jste o ní nevěděli. Absolonová ji peče pro kolegy

Čtěte také

All I Want For Christmas Is You od Mariah Carey

Čtěte také

6 vánočních písní, které milujeme i nesnášíme. Alergii mají lidé i na Půlnoční

Čtěte také

Honza málem králem

Čtěte také

KVÍZ: Poznejte princezny z oblíbených českých pohádek