Zlomené srdce, láska a vnouče Veroniky Žilkové. Kdysi měla našlápnuto k hudbě

Petra Šmídová | 23. 9. 2022
Druhým manželem herečky byl Hanychův kamarád Marek Navrátil
Veronika Žilková se svým prvním manželem Jiřím Hanychem a jejich dcerou Agátou
Třetí manželství s Martinem Stropnickým skončilo po osmnácti letech poměrně nedávno

Je temperamentní, divoká a do všeho se pouští po hlavě. Řeč je o herečce a mamince šesti dětí, Veronice Žilkové, která již brzy ve své početné rodině přivítá dalšího člena, a to vnouče, které nosí pod srdcem její nejstarší dcera Agáta. Proč se Veronika nakonec rozhodla pro herectví, když měla našlápnuto k hudbě? Kdy v sobě objevila komediální talent? A jaké radosti a strasti ji provázejí v lásce?

Oblíbená herečka pochází z umělecké rodiny. Jejím otcem byl hudební pedagog a flétnista Václav Žilka, který Veroniku i její dva starší sourozence odmala vedl k hudbě. Zatímco však oni se profesionálními hudebníky stali, Veroniku to zaválo jinam. Po maturitě začala studovat psychologii na Univerzitě Karlově, ale po prvním semestru přerušila a nastoupila na DAMU. Tam se jí dostalo prvních zkušeností před kamerou, například snímky Dívka s mušlí (1980), komedie Když rozvod, tak rozvod (1982), Samorost (1983), Putování Jana Amose (1983) anebo Lev s bílou hřívou (1986).

Milovníci koček pozor! 7 vůní, které je můžou otrávit. Je tam i káva nebo ocet
Cestování

Milovníci koček pozor! 7 vůní, které je můžou otrávit. Je tam i káva nebo ocet

Polovina osmdesátých let pak byla pro mladou herečku velice náročným obdobím. Nabídky se jí jen hrnuly, navíc se poprvé vdala a porodila dceru. Přesto se tehdy stihla do diváckých srdcí zapsat velkou rolí vychovatelky Jany v seriálu My všichni školou povinní (1984). Později, v devadesátých letech, na obrazovky vstoupil film Zapomenuté světlo, kde si Veronika Žilková střihla roli umírající Marjánky, za kterou získala Českého lva.

5 tipů, aby rodinný výlet děti bavil: Plňte přání a dopřejte pocit důležitosti
Cestování

5 tipů, aby rodinný výlet děti bavil: Plňte přání a dopřejte pocit důležitosti

Smysl pro humor ukazuje v Tele Tele i Babovřeskách

Přelom tisíciletí herečka startuje ve zcela jiné poloze, než ji dosud diváci znali, a rozjíždí spolupráci s Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem na pořadu Tele Tele. Zábavný pořad měl mnoho příznivců i odpůrců, vysoká sledovanost se mu však upřít nedala. V dalších letech se pak Veronika Žilková objevuje v divadelních představeních, v seriálech, jako třeba Soukromé pasti nebo Vyprávěj, a v mnoha pohádkách. Mezi ty nejoblíbenější patří třeba Anděl Páně. Zapomenout nesmíme ale ani na její účinkování v několikadílné bláznivé komedii Babovřesky Zdeňka Trošky. Letos si pak Žilková zahrála hlavní roli ve filmu Spolu, který přináší příběh matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti.

Tak šel čas s Danielou Kolářovou. Dvě svatby a jeden rozvod s osudovým mužem
Příběhy

Tak šel čas s Danielou Kolářovou. Dvě svatby a jeden rozvod s osudovým mužem

Prvního manžela jí odloudila kamarádka

Napínavý, plný radostí a strastí, je i hereččin osobní život, který před médii nikdy netajila. S prvním mužem, Jiřím Hanychem, se seznámila v den svých jednadvacátých narozenin, 16. října 1982. Brali se v roce 1984 a 28. dubna 1985 se narodila Agáta. Rodinná idylka bohužel skončila o tři roky později, kdy jí Hanycha přebrala její nejlepší kamarádka Barbora. S tou se Veronika přátelila od základky. Jenže Bára vždycky koukala po zadaných klucích a vůbec jí nevadilo, čí partner to zrovna je. V minulosti už Žilkové přebrala tanečníka Marka Čumpelíka, s nímž pak měla dvě děti. Tehdy se jí pro změnu zachtělo Hanycha, který si po rozvodu Veroničinu bývalou kamarádku vzal.

S druhým manželem si pořídila velkou rodinu

Herečka však sama dlouho nezůstala a provdala se za Hanychova kamaráda Marka Navrátila. Povoláním stavař žil s Žilkovou od roku 1988 do roku 2005. Společně vychovávali Agátu i vlastní syny Cyrila a Vincenta a zároveň si z dětského domova osvojili ještě Honzu a Markétu. Veronika Žilková tento vztah opěvovala všude, kde se dalo. Dá se říct, že byla opravdu šťastná. Po šestnácti letech idylky však potkala charismatického Martina Stropnického, bláznivě se zamilovala a rozhodla se jít o dům dál. Se svým druhým manželem Markem Navrátilem však energická herečka až do jeho smrti udržovala přátelské vztahy. Zemřel náhle ve věku 55 let.

Jak se dědí královské šperky? Příběh prstenu z katalogu i diamantové korunky
Příběhy

Jak se dědí královské šperky? Příběh prstenu z katalogu i diamantové korunky

S třetím manželem žila v Izraeli

S Martinem Stropnickým následně společně vychovali, dnes již sedmnáctiletou, dceru Kordulu. V květnu 2007 přišel na svět také syn Melichar, který se ale bohužel narodil s vrozenou brániční kýlou. Chlapečkovi tak osud vyměřil jen něco málo přes půl roku života. Bohužel ale ani manželství se Stropnickým nevydrželo. Zatímco on v posledních letech trávil většinu času kvůli pracovním povinnostem v Izraeli, Veronika měla závazky v Česku. Stropnický vztah ukončil a po dlouhých osmnácti letech tak došlo na rozvod.

Zase šťastná

Jak se ale zdá, nedávno se opět začalo blýskat na lepší časy a herečka je opět zamilovaná. Jejím partnerem je Josef Homoláč, někdejší člen rockové kapely Argema, po jehož boku Žilková jenom září. A radost jí dělá i její nejstarší dcera Agáta, která se konečně usadila se svým partnerem Jaromírem Soukupem, a už za pár měsíců jí porodí další vnouče.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz

Jak vyhnat děti od počítače? Nekřičte, nezakazujte, ukažte jim možnosti
Cestování

Jak vyhnat děti od počítače? Nekřičte, nezakazujte, ukažte jim možnosti

Co se švestkami? Zkuste detox, polštářek z pecek nebo pleťovou masku
Cestování

Co se švestkami? Zkuste detox, polštářek z pecek nebo pleťovou masku

Příběh lásky Williama a Kate: Velká rodina a pohádkové jmění díky královně
Vztahy

Příběh lásky Williama a Kate: Velká rodina a pohádkové jmění díky královně

Tagy Divadelní fakulta Akademie múzických umění herec hudba Izrael Marek Navrátil Martin Stropnický rodina Univerzita Karlova Václav Žilka Veronika Žilková