Oblíbená herečka pochází z umělecké rodiny. Jejím otcem byl hudební pedagog a flétnista Václav Žilka, který Veroniku i její dva starší sourozence odmala vedl k hudbě. Zatímco však oni se profesionálními hudebníky stali, Veroniku to zaválo jinam. Po maturitě začala studovat psychologii na Univerzitě Karlově, ale po prvním semestru přerušila a nastoupila na DAMU. Tam se jí dostalo prvních zkušeností před kamerou, například snímky Dívka s mušlí (1980), komedie Když rozvod, tak rozvod (1982), Samorost (1983), Putování Jana Amose (1983) anebo Lev s bílou hřívou (1986).

Čtěte také

Kočky a pachy

Čtěte také

Milovníci koček pozor! 7 vůní, které je můžou otrávit. Je tam i káva nebo ocet

Polovina osmdesátých let pak byla pro mladou herečku velice náročným obdobím. Nabídky se jí jen hrnuly, navíc se poprvé vdala a porodila dceru. Přesto se tehdy stihla do diváckých srdcí zapsat velkou rolí vychovatelky Jany v seriálu My všichni školou povinní (1984). Později, v devadesátých letech, na obrazovky vstoupil film Zapomenuté světlo, kde si Veronika Žilková střihla roli umírající Marjánky, za kterou získala Českého lva.

Čtěte také

Rodinný výlet

Čtěte také

5 tipů, aby rodinný výlet děti bavil: Plňte přání a dopřejte pocit důležitosti

Smysl pro humor ukazuje v Tele Tele i Babovřeskách

Přelom tisíciletí herečka startuje ve zcela jiné poloze, než ji dosud diváci znali, a rozjíždí spolupráci s Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem na pořadu Tele Tele. Zábavný pořad měl mnoho příznivců i odpůrců, vysoká sledovanost se mu však upřít nedala. V dalších letech se pak Veronika Žilková objevuje v divadelních představeních, v seriálech, jako třeba Soukromé pasti nebo Vyprávěj, a v mnoha pohádkách. Mezi ty nejoblíbenější patří třeba Anděl Páně. Zapomenout nesmíme ale ani na její účinkování v několikadílné bláznivé komedii Babovřesky Zdeňka Trošky. Letos si pak Žilková zahrála hlavní roli ve filmu Spolu, který přináší příběh matky a jejích dvou dospělých dětí, z nichž jedno trpí autismem a potřebuje péči, zatímco druhé trpí celý život nedostatkem pozornosti.

Čtěte také

Daniela Kolářová

Čtěte také

Tak šel čas s Danielou Kolářovou. Dvě svatby a jeden rozvod s osudovým mužem

Prvního manžela jí odloudila kamarádka

Napínavý, plný radostí a strastí, je i hereččin osobní život, který před médii nikdy netajila. S prvním mužem, Jiřím Hanychem, se seznámila v den svých jednadvacátých narozenin, 16. října 1982. Brali se v roce 1984 a 28. dubna 1985 se narodila Agáta. Rodinná idylka bohužel skončila o tři roky později, kdy jí Hanycha přebrala její nejlepší kamarádka Barbora. S tou se Veronika přátelila od základky. Jenže Bára vždycky koukala po zadaných klucích a vůbec jí nevadilo, čí partner to zrovna je. V minulosti už Žilkové přebrala tanečníka Marka Čumpelíka, s nímž pak měla dvě děti. Tehdy se jí pro změnu zachtělo Hanycha, který si po rozvodu Veroničinu bývalou kamarádku vzal.

S druhým manželem si pořídila velkou rodinu

Herečka však sama dlouho nezůstala a provdala se za Hanychova kamaráda Marka Navrátila. Povoláním stavař žil s Žilkovou od roku 1988 do roku 2005. Společně vychovávali Agátu i vlastní syny Cyrila a Vincenta a zároveň si z dětského domova osvojili ještě Honzu a Markétu. Veronika Žilková tento vztah opěvovala všude, kde se dalo. Dá se říct, že byla opravdu šťastná. Po šestnácti letech idylky však potkala charismatického Martina Stropnického, bláznivě se zamilovala a rozhodla se jít o dům dál. Se svým druhým manželem Markem Navrátilem však energická herečka až do jeho smrti udržovala přátelské vztahy. Zemřel náhle ve věku 55 let.

Čtěte také

Královské šperky

Čtěte také

Jak se dědí královské šperky? Příběh prstenu z katalogu i diamantové korunky

S třetím manželem žila v Izraeli

S Martinem Stropnickým následně společně vychovali, dnes již sedmnáctiletou, dceru Kordulu. V květnu 2007 přišel na svět také syn Melichar, který se ale bohužel narodil s vrozenou brániční kýlou. Chlapečkovi tak osud vyměřil jen něco málo přes půl roku života. Bohužel ale ani manželství se Stropnickým nevydrželo. Zatímco on v posledních letech trávil většinu času kvůli pracovním povinnostem v Izraeli, Veronika měla závazky v Česku. Stropnický vztah ukončil a po dlouhých osmnácti letech tak došlo na rozvod.

Zase šťastná

Jak se ale zdá, nedávno se opět začalo blýskat na lepší časy a herečka je opět zamilovaná. Jejím partnerem je Josef Homoláč, někdejší člen rockové kapely Argema, po jehož boku Žilková jenom září. A radost jí dělá i její nejstarší dcera Agáta, která se konečně usadila se svým partnerem Jaromírem Soukupem, a už za pár měsíců jí porodí další vnouče.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz 

Čtěte také

Jak vyhnat děti od počítače

Čtěte také

Jak vyhnat děti od počítače? Nekřičte, nezakazujte, ukažte jim možnosti

Čtěte také

Švestky

Čtěte také

Co se švestkami? Zkuste detox, polštářek z pecek nebo pleťovou masku

Čtěte také

William a Kate

Čtěte také

Příběh lásky Williama a Kate: Velká rodina a pohádkové jmění díky královně