Vesta jako fenomén. Vrací se pletené varianty, které se nosí přes košili

Jitka Musilová | 15. 1. 2021
Vesta, Bonprix
Vesta, Cellbes, 1399 Kč
Vesta, George, 850 Kč

Taková pletená vestička je letitým evergreenem a letos se opět vrací na scénu. Milovníci retra můžou zaplesat – dokonce se vrací i vzor kohoutí stopy. Jak a s čím takovou vestu nosit?

Z pletených vest, známých spíše z pánských šatníků, se stává jeden z nejžádanějších kousků sezony. Zapátrejte hluboko ve skříni, třeba tam nějakou zapadlou vestu objevíte. Pokud ne, v obchodech se to vestami jen hemží.

Přes košili

Ať už si obléknete lehce projmutou společenskou halenku, nebo delší pánskou košili rovného střihu, vesta jí dodá nový šmrncovní rozměr. Košile vám může jen tak nedbale vykukovat pod spodním lemem nebo překrývat celé pozadí. Velmi moderní jsou pletené vestičky do V, pod kterými se rýsuje límeček s prodlouženými cípy nebo košile s vázačkou.

Šaty, které zalichotí každé postavě. Na věku nesejde ani v délce sukně
Krása

Šaty, které zalichotí každé postavě. Na věku nesejde ani v délce sukně

S rolákem

Tohle je stará dobrá klasika. Tenký přízový rolák supluje v podstatě zimní košilku nebo tílko a vyladěná vesta by vás měla zahřát. Nosí se varianty přes hlavu s lodičkovým nebo véčkovým výstřihem, ale i propínací modely s výraznými knoflíky či zipem. Velmi atraktivní je ladění tón v tónu, případně s atraktivním barevným akcentem na obou kouscích oblečení. Béžová vesta může mít třeba modrý zip a rolák tenoučký modrý lem na rukávech. Pokud neseženete oba kousky ladící k sobě právě detaily, můžete si je dotvořit. Stačí jednoduchá brož, našitá kontrastní kapsa nebo třeba šátek omotaný kolem zápěstí.

Troufněte si na věčně moderní kapuci, i když je vám přes padesát. Omladí vás
Krása

Troufněte si na věčně moderní kapuci, i když je vám přes padesát. Omladí vás

Na holé tělo

I tak můžete vestu unosit. Pokud si troufnete na takový outfit, oblékněte vestu pod sako nebo koženou bundu. Na délce vesty na holé tělo záleží, ideální bude prodloužení pod zadek nebo alespoň do úrovně boků.

Co k té vestě dolů?

Žádné složitosti v tom nehledejte, vestu se sakem unosíte k džínům i širokým kalhotám. Pokud sáhnete po sukni, řešte hlavně délku. V krátkém modelu byste mohla vypadat jako odvážná školačka, což asi není na pořadu dne. Vestu můžete spárovat i se šaty s dlouhými rukávy nebo volnějším overalem.

Pyžamový den: V těchto modelech budete mít styl i v domácím oblečení
Krása

Pyžamový den: V těchto modelech budete mít styl i v domácím oblečení

Tagy Košile vesta