Co s načatým víkendem? Naučte své děti lásce ke zvířatům a přírodě

Petra Šmídová | 3. 6. 2022

Nevíte, kam vyrazit s dětmi během parných víkendů? Namísto městských výletů vsaďte na pobyt v přírodě a navštivte ekofarmu! Zblízka se seznámíte s hospodářskými zvířaty, načerpáte energii v malebném venkovském prostředí a poznáte agroturistiku v celé své kráse. Právě teď, kdy se po pastvách prohání spousta rozkošných mláďat, je na ni ideální čas.

Agroturistika se v poslední době stává stále vyhledávanější kratochvílí. Z městského shonu vás jako mávnutím kouzelného proutku přenese do prostředí českého venkova, kde si užijete čerstvý vzduch a vytouženou pohodu bez cinkajících tramvají, rachotících automobilů a zvonících telefonů. Zázemí ekofarmy je tak zcela jiný svět, který vám otevře nové obzory. Navíc si spolu se svými ratolestmi vytvoříte daleko těsnější vztah nejen k přírodě, která je neodmyslitelnou součástí našich životů, ale i ke zvířatům, o něž ekofarmáři pečují s láskou a ohleduplností.

Dokonalé tělo do plavek. Spočítejte si energetický příjem a bazální metabolismus
Hubnutí

Dokonalé tělo do plavek. Spočítejte si energetický příjem a bazální metabolismus

Zdá se vám to jako nuda? Pak věřte, že na farmě lze zažít spoustu dobrodružství. Nahlédnete totiž pod pokličku péče o hospodářství a dozvíte se spoustu zajímavého o tom, jak se pěstují plodiny i jak vypadá každodenní starost o krávy, kozy, ovce nebo slepice. Do hospodaření se navíc můžete přímo zapojit a vyzkoušet si krmení, sbírání vajíček nebo třeba jízdu na koních. Pokud milujete zvířata a k lásce k živým tvorům vedete i své děti, pak se na ekofarmách určitě nudit nebudete.

Skvělý zážitek i nákup v jednom

Jste-li příznivci kvalitních potravin a supermarkety vám svou nabídkou ne vždy vyhovují, pak věřte, že čerstvé lokální biopotraviny všeho druhu vás na farmách nadchnou. Nákup domácí produkce je navíc skvělým způsobem, jak farmářům za poctivou a ohleduplnou práci poděkovat.

Kamila Špráchalová: Stárnutí znamená tloustnutí, ale sádlo je ten nejlepší botox
Rozhovory

Kamila Špráchalová: Stárnutí znamená tloustnutí, ale sádlo je ten nejlepší botox

O čem je ekologické hospodářství?

Základem je zachování úrodnosti půdy. Hnojení je proto prováděno pouze pomocí hnoje, kompostu či zeleného hnojení, díky čemuž zůstává půda uchráněna od nežádoucích chemikálií. Do vody se pak nevyplavují žádné pesticidy, půda je živá, plná humusu a přirozených mikroorganismů.

A s péčí je přistupováno i ke zvířatům. Ta jsou považována za živé tvory s vlastními potřebami a individualitou. Jsou krmena lokálním krmivem a je jim umožněna dostatečná socializace. Samozřejmostí je také každodenní přístup na pastvinu nebo do výběhu. Ustájená je uvidíte pouze za nepříznivých klimatických podmínek, v případě nějaké zdravotní komplikace anebo těsně před porážkou. Ta musí proběhnout nanejvýš šetrně.

Zdroj: myjsmebio.cz kamprobio.cz lovime.bio

Nebezpečná éčka v potravinách! Víte, kterým se vyhnout a jaká naopak neškodí?
Zdraví

Nebezpečná éčka v potravinách! Víte, kterým se vyhnout a jaká naopak neškodí?

Tagy láska příroda