Midi délka kraluje i botníkům

Chelsea boots patří každoročně k módním trendům, a jestli žádné takové botky nevlastníte, je čas to napravit. Letošní modely se od těch z předešlých let liší především vyšší holení. Midi délka evidentně kraluje nejen oblečení, ale i botám. Ať už sáhnete po ležérnějším, nebo elegantně minimalistickém kousku, tato klasika získává díky prodloužené holeni nový rozměr. Jako bonus vám hezky zeštíhlí a opticky prodlouží nohy. Pokud chcete jít s dobou, vsaďte na modely s pevnými robustními podešvemi.

Čtěte také

Slušivá khaki

Čtěte také

Khaki nesluší jen u táboráku! Můžete ji směle nosit do práce a i v šedesáti

Po kotníky

Kromě midi „pérek“ zůstávají i nadále v módě kratší varianty v délce po kotníky. Klasické jsou kousky v zemitých podzimních tónech i v nadčasové černé, kterou ozvláštňují poutavé kovové detaily a efektní přezky. Potrpíte-li si na kvalitní obuv, která vám v botníku vydrží několik sezon, sáhněte po kožených botách. A nezapomeňte je vhodně ošetřit, než je poprvé vezmete na nohy. Vhodná impregnace rozhodně nestojí majlant a ošetření se vám vyplatí. Zaměřte se i na podrážku, zvláště světlá surovka si zaslouží vaši péči. A protože „pérka“ často mívají látkovou vsadku, naimpregnujte i ji.

Čtěte také

Džínová košile

Čtěte také

Džínová košile znovu na scéně! Prohrábněte skříně a dejte jí znova šanci

Sluší téměř všem outfitům

Chelsea boty seknou legínám a mikinovým šatům, přes které můžete obléknout bomber nebo velmi trendy košilovou bundu. Ale můžete je obout také k širokým nohavicím v délce do půli lýtek nebo teplákům s manžetou, působí velmi ležérně a pohodlně. Stejně tak se budou vyjímat i v případě, kdy zvolíte dlouhou sukni nebo maxi šaty s rozparkem. Velmi originální jsou chelsea boots v bílé barvě a s kontrastním prošíváním, které vyniknou právě v kombinaci s celočerným a střihově strukturovaným oblečením. Samozřejmě na co nejvýraznější surovce!

 

Čtěte také

Helena Christensen, která nedávno nafotila kampaň pro světoznámou londýnskou značku spodního prádla

Čtěte také

Tváří spodního prádla po padesátce? Pro topmodelky z devadesátek žádný problém