Vítejte ve světě bublinek

Komerční sdělení | 28. 7. 2022

Všichni to známe a všichni si snadno dokážeme vybavit ten specifický zvuk… Praskání bublinek doprovázené nadšeným výrazem dětí patří k veselým vzpomínkám většiny z nás. Bublinková folie byla prostě fascinující a zábavnému praskání odolal ve svém životě nejspíš málokdo.

Od vzniku bublinkové folie již uběhly desítky let. Původně měla zdobit interiéry jako originální trojrozměrná tapeta, ale tento záměr se bohužel po letech náročného vývoje nesetkal s velkým úspěchem. Pro své jedinečné vlastnosti se však osvědčila jako ideální obalový materiál chránící zboží. Postupně se tak z bublinkové folie stal pojem známý po celém světě.

Přestože pro dnešní generaci už není ničím výjimečným, svoji funkci plní dokonale a nadále zůstává nedílnou součástí při balení zboží. Díky své nízké hmotnosti a cenové dostupnosti se řadí mezi nejoblíbenější obaly. Bublinková folie má všestranné využití jak v domácnosti, tak v průmyslu. Zboží zabalené do „bublinky“ je bezpečně chráněné a při správném použití se minimalizuje riziko jeho poškození.

Velkou výhodou balení do bublinky je minimální zátěž na životní prostředí. Folie neobsahuje škodlivé látky, je vícekrát použitelná a 100% recyklovatelná.

Jako v bavlnce

Co dělá bublinku tak výjimečnou?Vzduchové polštářky perfektně tlumí vibrace, otřesy a nárazy. Dokáže spolehlivě ochránit zabalený předmět, proto je folie nepostradatelná především při přepravě a skladování. Pevný a odolný materiál chrání před vnějšími vlivy a brání vniku nečistot. Používá se nejen k běžnému obalení zboží, ale také jako fixační materiál, kterým se jednoduše vyplní volné místo v krabici a zamezí se tak případnému pohybu zboží uvnitř zásilky. Folie je měkká, pružná a velice flexibilní – snadno se přizpůsobí každému tvaru.

Folii rozlišujeme především podle velikosti bublinek a počtu vrstev, dále pak podle způsobu použití. Zákazník si může zakoupit dvou či třívrstvou folii standardně na roli - vcelku či s perforací nebo ve formě přířezů. Nejčastěji bývá transparentní, na trhu však najdeme i různé barevné variace.

Pro balení menších a křehkých předmětů existují tzv. bublinkové sáčky a obálky různých rozměrů. Na zabezpečení elektroniky se doporučuje použít speciální antistatickou folii, která díky svým vlastnostem chrání zabalený předmět před antistatickými výboji.

Univerzální využití

Bublinka je také velmi oblíbeným a spolehlivým pomocníkem pro zajištění tepelné a zvukové izolace a ochrany proti vlhkosti. Má mnoho dalších využití v domácnostech, zahradách, dílnách, a pro tyto své rozmanité možnosti uplatnění zůstává tedy stále velmi žádanou. V neposlední řadě je bublinková folie skvělou a snadno dostupnou antistresovou pomůckou.

Tagy materiál