Tvář

Hutný make-up schovejte do skříně a povolejte BB krém. S teplými dny se dobře snese a vytvoří přirozený efekt. Stačí ho jen rozetřít na tvář a rozvine se pečující síla plus zdokonalení barevnosti pleti. Zkombinujte ho s trochou třpytu nebo bronzu. Pokud máte pleť krásnou, stačí si pohrát s tónováním na tváři ošetřené denním krémem. Na rozjasňovač se hodí štětec ve tvaru plamínku. Nabere pudru akorát, aby neprášil, a může vrstvit podle přání. Jemný dotek sluší celé tváři, výraznější lícním kostem.

Oči

Když si chcete se stínováním hrát, tedy míchat odstíny, efekty, ztmavovat, vyplatí se podkladová báze, která akci usnadní a pojistí výsledek. Při kombinaci vždy vyberte jednu barvu, které bude nejvíc, a rozetřete ji na celé pohyblivé víčko a mírně okolo. Nosí se pastelově fialová, zelená, růžová, klidně najednou. Zkuste zvýraznit vnitřní koutek nebo udělat tenkou kontrastní linku. Řasenku bohatě na horní řasy, dolní orámujte tmavou tužkou.

Nehty

Fialková s nádechem šedi sluší kratším nehtům, ale vynikne i na delších. Lakujte ve dvou vrstvách, aby pastelový tón získal hloubku.

Rty

Pusa zaboduje především objemem a svěžestí. Obojí podpoří olej. Když ho nanesete aplikátorem, pokryje celou plochu a vytvoří lesklý efekt. Poťukáním olejem ze špičky prstu jen na střed rtů vytvoříte méně nápadnou, ale rafinovanou eleganci.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články