Kdyby mohly mluvit, nejvíc by si na horko, vítr a koupání stěžovaly konečky. Ale i pohledem a dotekem odhalíte, že jsou tenčí, suché, štěpí se a lámou. Každý kadeřník vám doporučí zástřih. Pravdou je, že když se vzdáte aspoň několika milimetrů, účes viditelně ožije. Jestli se do záchrany chcete pustit doma, nůžky potřebovat nebudete. Do konečků se z vlasových váčků těžko dopravuje výživa, tak ji musíte obstarat zvenku sami. Účinný koktejl už vám namíchali výrobci, stačí si jen vybrat způsob, jak ho vlasům předáte. Na vlasy delší a jemné se hodí nesmývatelné spreje, které pramínky nezatíží. Větší škody a barvené vlasy ošetřete krémovými séry s intenzivnějším a uhlazujícím účinkem.

Zdroj: Youtube

Největší efekt má dokonalé pokrytí. Nesmývací péči použijte na konečky už před mytím vlasů jako prevenci vysušování. Po umytí ji znovu aplikujte do prosušených vlasů před upravováním, usnadníte si rozčesávání a také je ochráníte před horkem fénu nebo kulmy. Nebo si ji nechte jako poslední krok stylingu. Konečky se vyživí, uhladí a budou chráněny před dalším poškozováním. Pokud ucítíte, že se znovu vysušují, obnovte vrstvu péče podle potřeby, buď ráno, nebo večer.

Do hloubky

Když chcete vylepšit kondici vlasů, musíte jim buď dopřát lepší péči, nebo k té stávající něco přidat. Obvyklý šampon vyměňte za regenerační nebo k němu připojte výživný kondicionér po každém umytí. Stačí ho troška asi jako polévková lžíce, vmasírujte ho jen do délek, když ho dáte ke kořínkům, vlasy se zbytečně zatíží. Také se vyplatí koupit si vlasovou masku a naordinovat ji pramínkům aspoň jednou týdně. Jestli máte vlasy vlnité nebo dlouhé či barvené, udělejte jim intenzivní kúru a používejte masku po každém umytí alespoň 7x za sebou.

Maximum si vlasy z pečující masky vezmou, když je před nanesením lehce vysušíte. Stačí je na chvilku zamotat do ručníku. Je to logické, do mokré houby se vsákne méně tekutiny než do suché. Masku do pramínků vmasírujte, a aby se pokryl celý povrch, můžete je pročesat.

Pronikání látek do vlasu posílí teplo, hlavu přikryjte igelitem a zatočte do turbanu z nahřátého ručníku na 15-20 minut.
Opláchněte vlažnou vodou.

TIP: UNIVERZÁLNÍ PÉČE

Jestli si nechcete lámat hlavu tím, jak moc jsou vaše vlasy poškozené a čím je vylepšit, sáhněte po hydratační kosmetické řadě. Z péče o pokožku už určitě znáte úžasný efekt aloe vera. Stejně skvěle se umí postarat o vlasy, jejich závlahu vylepší až 15x. Ucítíte to už při mytí, ale nevynechávejte kondicionér ani masku, aby se efekt znásobil. Hydratace se projeví už po prvním použití, pramínky jsou hebké a lesklé. Mimochodem, víte, že hydratované vlasy méně krepatí?

Co na to odborník?

Jana Burdová, kadeřnice

Můžu si nechat po návratu z dovolené obarvit vlasy?

Ano. Cítíte-li se dobře ve vyšisované barvě, požádejte kadeřníka, aby jen lehce podpořil přirozenou světlost, kterou vytvořilo slunce. Když vám chybí sytost vaší původní barvy, napravte to tím nejšetrnějším tónováním, které je možné. Vlasy jsou v létě vždy maličko sušší a přijímají více barevného pigmentu než obvykle, takže každá barva bude vypadat tmavěji a nepřirozeně. K opálené pokožce příliš neharmonizuje jednolitý sytý odstín, ale spíše průsvitný barevný efekt, pod kterým lze tušit lehkou prosvětlenost.

Související články