Je jasné, že právě teď nám vodu z pleti vysává hlavně sluníčko, ale zkontrolujte si, jestli nějaké hydratační chyby nepácháte i vy samy. Třeba taková studená ranní sprcha zní přitažlivě, ale pak se v horku víc zapotíte, a pot pokožku vysušuje. Také se vzdejte odličovadel s alkoholem, protože narušují přirozenou ochrannou bariéru pokožky na dlouhou dobu a její ochranný štít nefunguje vůči vnějším vlivům, ale ani proti úniku vody zevnitř. Pokud používáte hydratační krém, hodně se pohybujete venku a už odpoledne máte pocit suché tváře, vyměňte ho za nějaký, který má UV filtr.

Přímo na tělo

  1. Koukněte po limitovaných edicích tělových péčí letošního léta. Sprchový gel a šampon s vůní čerstvě natrhaného rybízu je k nakousnutí. A kombinace 2v1 se také hodí na cesty.
  2. Hydratačního tělového mléka si pořiďte obří lahev, nejlépe s praktickou pumpičkou. Díky tomu, že se vcucne raz dva a jemně voní, vám na něj možná budou chodit i ostatní členové rodiny.
  3. Rychlý a příjemný způsob, jak si dopřát hydratační sprchu, je tělový sprej. Šanci dostala oblíbená aloe vera, která o vodě ví všechno, stačí se podívat na její dužnaté listy. Sprej používejte od hlavy po paty dle libosti. Kromě příjemného pocitu hned po stříknutí si také všimnete, že pokožka je krásná na pohled a hladká na dotek.

Tvář v pohodě

  1. Nemusíte se bát, že přídavek slunečního filtru hydratační krém zatíží. Pro běžný městský letní život postačí SPF 15 a tenhle filtr unesete. Klidně i v kombinaci s make-upem.
  2. Ovšem jestli se s make-upem teď v horku nechcete otravovat vůbec, sáhněte po hydratační péči, která obsahuje minerální pigmenty. Přirozeně se spojí s pletí a barevně ji sjednotí, efekt působí velmi svěže. Podle tónu pleti si vyberte krém růžový, nebo béžový.
  3. S hydratací můžete pleti dodat i sexy bronzovou barvu, aniž byste musely na sluníčko. Samoopalovací krém má jemný účinek, který se násobí při pravidelném používání, tak se nemusíte bát, že vám tvář nepřirozeně ztmavne. Pozor! Samoopalovací krémy nechrání před sluncem.
  4. Velmi často vysychá jemná pokožka okolo očí. Hoďte si do kabelky tubičku lehoučkého gelu s osvědčeným zavlažovačem – aloe vera. Stačí trošku vklepat ve chvíli, kdy ucítíte pnutí.
  5. Spolehlivou pojistku vodní rovnováhy vytvoří sérum, které umí dopravit a uzamknout vodu přesně v těch zónách obličeje, kde je jí nejvíc třeba.
  6. Mistrem ve vstřebávání do pokožky je mikroemulze. Krém se krásně rozetře a díky tomu, že jsou částečky miniaturní, snadno proniknou do pokožky. Tuhle supertechnologii spojili výrobci s účinkem mokřadkového oleje a kyseliny hyaluronové. A ještě ho navoněli vanilkou! (Víte, že působí jako afrodiziakum?)