Otestujte se: Jaký je dům vašeho srdce, taková jste vy

Marie Králová | 30. 8. 2020

Vaše duše se jako v zrcadle odráží ve vašem vysněném domě. Jak si představujete ten váš?

Útočiště v horách

Kdo jste: Statečné srdce

Každé ráno se podíváte z okna a vidíte přímo na štíty velikánů. Stále si tak můžete připomínat vlastní pomíjivost a nepatrnost. Dům u cesty navíc zaručuje, že i když žijete na samotě, sama nikdy nebudete. Každý poutník, který míří do hor, se u vás zastaví, požádá o vodu, o radu, prohodí pár slov. Vaše milované obydlí je drsné, syrové a opravdové. Nejspíš stejně jako vy.

Jak se tam ocitnete: V takovém domě se člověk obvykle už narodí. V době dospívání ho asi bojovně opustíte a vydáte se poznávat svět a hledat poklady. V pozdní dospělosti se ale zase vrátíte, protože největší poklady leží přímo pod vaší lípou.

Koho si tam nastěhujete: Tvrdého a drsného horala, který pochází z chalupy přes kopec. Anebo chlapa, jenž se chce pořád dívat na velikány, které půjde zítra ráno pokořit. Spojovat vás bude určitě láska. Láska k sobě navzájem, k horám a k modré obloze.

Indiánský horoskop: Jste Vydra, Datel, nebo Medvěd? Co vám předpovídají totemy?
Horoskopy

Indiánský horoskop: Jste Vydra, Datel, nebo Medvěd? Co vám předpovídají totemy?


Řadový domek

Kdo jste: Přátelská duše

V takovém domě nejste nikdy sama, pokaždé je někdo nablízku. Jakmile otevřete ráno branku, můžete prohodit pár slov se sousedem či sousedkou odvedle. Je to bezpečné a útulné místo pro život. Všechno, co se kde šustne, hned vědí všichni, všichni o tom mluví, ale všichni vám také mohou pomoci to řešit. A právě to vám, jako pospolité a přátelské duši, vyhovuje.

Jak se tam ocitnete: Vysněný domek si nejspíš koupíte až po celoživotním šetření nebo ho zdědíte po vzdálené tetě. Je to totiž příliš bezpečné a usedlé místo na to, aby přitahovalo pozornost nevázaného a bouřlivého mládí. Bydlet tu asi budete až ve středním věku.

Koho si tam nastěhujete: Samozřejmě manžela, se kterým jste strávila celý život. Všechno dobré vás sblížilo, všechno těžké zocelilo. Vy tam budete mít kamarádky, s nimiž si vyměňujete recepty, on kumpány, se kterými rozebere poslední fotbalové utkání.

Co vám říkají sny? Přivolejte si ty hezké, tohle dělejte hodinu před spaním
Horoskopy

Co vám říkají sny? Přivolejte si ty hezké, tohle dělejte hodinu před spaním


Zasněžená vila

Kdo jste: Úspěšná dáma

Stmívá se, vy sedíte ve své veliké hale, popíjíte čaj Earl Grey, nohy máte zabalené v teplé dece a oknem se díváte ven. Všude kolem broušené sklo, nádherná architektura, vkusný interiér a jako perla – vkusná vy. O nohy se vám občas otře kočka nebo se halou líně projde váš dobrman. Milujete svoji dobrovolně vybranou samotu a výjimečnou krásu a od věcí i lidí vyžadujete úroveň.

Jak se tam ocitnete: Dům jste si nechala postavit podle úžasného návrhu známého architekta. Věděla jste přesně, jak bude vypadat, kde bude stát a co v něm budete dělat. Na stavbu jste dohlížela a všechno, co se vám nelíbilo, jste ihned napravovala.

Koho si tam nastěhujete: Buď vůbec nikoho, nebo manžela, který je stejně úspěšný a vyhraněný jako vy. Možná z domu časem vytvoříte i sídlo své firmy a občas tam uspořádáte nějaký noblesní večírek nebo víkendovou party.

Znáte indický horoskop? Zjistěte, zda jste hlava kobry nebo drahokam
Horoskopy

Znáte indický horoskop? Zjistěte, zda jste hlava kobry nebo drahokam

Došková chaloupka

Kdo jste: Milovnice pohody

Malebný domeček se zahrádkou je jako z pohádky. Běloučká chaloupka s doškovou střechou se vám zjevovala v mnohých snech. Milujete staré dobré časy, kdy se lidé mívali rádi a na vesnici vládla pospolitost a družnost. Zahrádka a malé políčko uživily celou rodinu, v sednici se motala kupa dětí, dědeček vyprávěl pohádky a všichni se na sebe usmívali.

Jak se tam ocitnete: Domek si pořídíte jako chalupu a v každé volné chvíli se jí věnujete. Po bazarech sháníte staré nádobí, hliněné hrnce, dřevěné díže a kola ze starých vozů. Na zahrádce sázíte květiny tak, aby tam celý rok něco kvetlo, a každé léto domek obílíte vápnem.

Koho si tam nastěhujete: Všechny, které máte ráda. Děti, muže, psa i kočku. A kamarádi a známí mohou přijet, kdykoli se jim zachce. Je u vás stále živo a útulno a na stáří se může stát, že byt ve městě přenecháte dětem a nastěhujete se sem nastálo.

Atlas matek: Otestujte se, jaká jste a jak ovlivňujete okolí
Horoskopy

Atlas matek: Otestujte se, jaká jste a jak ovlivňujete okolí

Bungalovy na pláni

Kdo jste: Moderní divoška

V dětství jste asi četla nejraději knihy o dobrodružství slavných cestovatelů a tato záliba vás ani v dospělosti nepustila. Vždycky jste chtěla cestovat, poznávat cizí kraje a kultury a žít s domorodci. Alespoň chvíli nebo někdy. Nic nemít, jen nebe nad hlavou a celý širý svět kolem sebe. Žádné starosti, účty, složenky a zákony. Jen svoboda, volnost a rovnocenné partnerství se vším živým, to je vaše životní heslo.

Jak se tam ocitnete: Nejčastěji ve snu nebo prostřednictvím knížky. Možná se vám ale poštěstí strávit v podobné vesničce alespoň dovolenou. Ty největší cestovatelky to možná zkusily i na delší dobu a skutečnost jim přišla ještě lepší než ten nejdokonalejší sen.

Koho si tam nastěhujete: Ve snu každého, koho chcete. Jinak asi hlavně místního domorodce, kterého okouzlila vaše světlá pleť. K němu děti a v zimě i kozu, protože ji přece nenecháte venku nastydnout.

Tajemný japonský horoskop: Jste borovice, sakura nebo javorový list?
Horoskopy

Tajemný japonský horoskop: Jste borovice, sakura nebo javorový list?

Anglický zámek

Kdo jste: Elegantní lady

Důstojný a solidní rodinný dům patří ke každému slavnému rodu s pořádnými kořeny. Nemusíte z něj nikdy odcházet příliš daleko a bude vám taky trvat několik let, než ho dobře poznáte. Takový dům žije sám o sobě, má své mouchy a libůstky a možná si kvůli němu dokonce vezmete muže, na kterém není nic jiného než právě ten dům.

Jak se tam ocitnete: Nejspíš se sem provdáte. Všechno tady má svůj řád, v pravidelnou dobu se tu obědvá i večeří, o zahradu se starají zahradníci a všichni vědí, co se po nich chce a co nikdy nesmějí. Možná jste se tady narodila, ale to budete asi honem utíkat někam jinam.

Koho si tam nastěhujete: Většinou si tam někdo nastěhuje vás. Bude to věčná láska, kterou nic nerozvrátí. Mezi vámi a domem, samozřejmě. Jestli z něj ale pocházíte, pak si tam asi nastěhujete nějakého hejska, který bude umět hospodařit s vašimi penězi.

Tajemný japonský horoskop: Jste borovice, sakura nebo javorový list?
Horoskopy

Tajemný japonský horoskop: Jste borovice, sakura nebo javorový list?

Tagy zrcadlo