Ruku v ruce s oblečením

Všichni jistě znáte české pořekadlo „každý pes, jiná ves“. A přestože vám stylisté radí, že mixovat nemixovatelné je nový trend, držte se při zemi a kombinujte oblečení a doplňky s citem. Při výběru slunečních brýlí je třeba k barvě oblečení alespoň přihlédnout. Máte stylové černé kožené boty s hnědými tkaničkami? Sáhněte po výrazných geometrických brýlích s hnědo-černými obroučkami. Osvěžila jste svůj vzhled bílými náušnicemi? Nebojte se nasadit brýle s bílými drobnými doplňky či vzory na obroučkách. Milujete sexy look a svou červenou kabelku? Máte-li dostatek sebevědomí, červené obroučky z vás udělají ženu vamp. Ale i tady platí, že méně je někdy více, proto v tuto chvíli zapomeňte na rudou rtěnku. Vždy přihlédněte i k barvě oblečení. Jste celá v černém? Troufněte si na výraznější vzory, barvy, designy i tvary a strhněte pozornost na brýle! Oblečení v přírodních tónech od hnědé, khaki zelené až po béžovou dolaďte s brýlemi v neutrálních hnědých a jantarových odstínech. Pokud jste oblékla kousky ve studených barvách, jako je ledově modrá nebo růžová, nasaďte také brýle v chladných tónech nebo v univerzální černé.

Sedí vám obroučky k pleti?

Důležité je zohlednit barevnou typologii. Jste jarní, letní, podzimní nebo zimní typ? I podle toho je třeba vybírat barvu brýlových obrub. Máte-li bledou až průsvitnou pleť a vlasy plavé nebo se zlatavým nádechem jdoucím mnohdy až do červena, jste bezesporu jarní typ. Zapomeňte proto na tmavé odstíny brýlových obrouček i oblečení, vybírejte si teplé, jasné a zářivé barvy se žlutým podtónem. Obloukem se vyhněte studeným modrým tónům – šedé, bílé nebo tmavě zelené. Vám bude slušet broskvová, lososová, meruňková a tyrkysová. Letní typ se světlými vlasy, tedy od blond až po středně či tmavě popelavě hnědou, a se světlou pletí a barvou očí jdoucí do odstínů šedé může volit studenější odstíny modré, zelené, šeříkově fialové, růžové, kakaově hnědé či šedé. Podzimnímu typu s hnědými vlasy s odlesky do zlatova či červena a světlou slonovinovou pletí sluší všechny teplé zemité tóny – od hnědé, oříškové, olivové, khaki až po petrolejovou. Zimnímu typu se světlou až chladně olivovou pletí a černohnědými vlasy sedí jasné chladné barvy, ostře bílá, černá, rubínová, šarlatová, sytě růžová, modrá, zelená…

Na míru společenské události

Chystáte se na garden party, máte na sobě luxusní společenské šaty a přemýšlíte, jaké brýle zvolit? Hip hop nebo sportovní brýle asi zavrhnete rovnou, ale co dál? Asi nechcete stáhnout pozornost jen k brýlím, ale naopak toužíte vynést daný společenský model. Mnoho obrouček slunečních brýlí imituje klasické dioptrické brýle, pokud potřebujete přidat na vážnosti, výrazu a eleganci, zvolte si tyto klasiky. Na schůzku, kde se očekává uvolněná atmosféra, nebo na obchodní pochůzky můžete nasadit třeba pilotky, na výletě s partou kamarádů se můžete, co se týče brýlí, odvázat. Slunečními brýlemi můžete doladit i své momentální rozpoložení či náladu. Po divoké noci se hodí nasadit tzv. „maskovačky“ neboli „mouchy“ s velkými skly a schovat se za nimi stejně jako celebrity.