Z mnoha důvodů se to přímo nabízí, protože do města vypravují České dráhy několikrát denně pohodlný Slovácký expres (jede z Prahy až do Luhačovic) a na nádraží v sousedním Starém Městě zajíždí Leo Express i mezinárodní rychlíky. V Hradišti najdete spoustu možností ubytování, výborné jídlo i příležitost ochutnat dobrá vína z blízkého okolí. Z města se dá na výlety do okolí jet autobusem i na kole a samozřejmě autem.

Čtěte také

Jak na okna ekologicky?

Čtěte také

Jak umýt okna ekologicky: Vyrobte si vlastní čistič s pomerančem

To nejznámnější: skanzen a Baťův kanál

Ocitnete-li se v Uherském Hradišti, zajděte si do malebného skanzenu lidových staveb na zdejším kopci Rochus a možná zatoužíte se projet po historickém Baťově kanálu. Vyplatí se ale rezervovat si loď dostatečně dlouho dopředu. Proslulé už je i zdejší kovozoo, které najdete na konci Starého Města a zároveň jen pár kroků od vlakového nádraží (nasměruje vás červenobílý maják). V areálu bývalého cukrovaru najdete neuvěřitelně zábavnou kombinaci vizuálních atrakcí a interaktivních hraček, jejichž společným jmenovatelem je kreativní využití kovového a jiného odpadu. V kovozoo potkáte nejrůznější fantastická zvířata ze zbytků strojů a zařízení, ale i bludiště z pneumatik, muzeum veteránů, vyhlídkovou trasu po střechách historického areálu, vysloužilé lokomotivy či kavárnu.

Čtěte také

Disneyho Sněhurka získala svou tvář podle krásné Hedwigy.

Čtěte také

Hedy Lamarr: Krásná vědkyně, která se jako první ukázala nahá ve filmu

Nejdřív do kopců

Autem, ale samozřejmě i na kole můžete ze Starého Města vyrazit do blízkých kopců Chřibů, kde se lze krásně ztratit na dobře značených turistických cestách, utopených mezi pískovcovými skalami a letitými listnáči. První na ráně je na úpatí Chřibů městečko Buchlovice s překrásným a z pohádek známým zámkem, na kopci nad městem se důstojně vypíná slavný hrad Buchlov a na sousedním kopci můžete tiše meditovat ve stínu překrásné kaple svaté Barbory.

Čtěte také

Mezinárodní muzeum tapiserií najdete na Rue Williams-Dumazet, samozřejmě v Aubussonu.

Čtěte také

Francouzské gobelíny: Drahocenné koberce dokáže v Česku opravit jediná dílna

Tunel ve vodě i v čase

Vydáte-li se od kovozoo jiným směrem, dojedete na staroslavný Velehrad s poutní bazilikou, jejíž prostředí vás uchvátí jedinečnou atmosférou a za normálního provozu najdete v okolí i několik možností příjemného občerstvení. Ještě před příjezdem k bazilice vás však pravděpodobně upoutá už z dálky viditelný areál archeoskanzenu Modrá, v němž se už několik let zhmotňují poznatky o tom, jak žili naši předkové v dobách Velké Moravy. Areál se neustále zdokonaluje a rozšiřuje, nedávno přibyla ukázka mohutného opevnění.

Čtěte také

Pokud chcete, aby k vám na zahradu létali motýli, musíte jim nabídnout rostliny a květiny, které jim vyhovují.

Čtěte také

Jak dostat na vaši zahradu zvířata? Vysaďte správné stromy a nakrmte je

Stejná vstupenka vám umožní využít slevu i do sousedního areálu Živá voda, kde můžete ze skleněného tunelu nahlížet pod hladinu sladkovodního světa. Areál nabízí dvě podzemní patra s tunelem v hloubce tři a půl metru a průhledy do hlubiny a do mokřadní tůně. V jezeře tu chovají tuzemské druhy ryb, v tůni žijí obojživelníci i želvy a k vidění jsou tu i vyzy velké, největší sladkovodní ryby, které se v minulosti vyskytovaly i na našem území.

Sousední výběh praturů je už jen pomyslnou třešničkou na dortu v místě, kde můžete strávit celý den a díky blízkosti velehradské minulosti procházet různými historickými obdobími, jako kdybyste si pořídili nějaký stroj času.

Čtěte také

Voda je pro rostliny nezbytná, ale ocení i přírodní přihnojení.

Čtěte také

Kopřivová jícha, soda, lógr i kvasnice. Vyzkoušejte zahradní ekologická hnojiva