Po covid pandemii, která nás připoutala v našich domovech, stále přetrvává touha trávit více času ve svých příbytcích, které se více méně příležitostně mění také na kancelář. A i když už tvrdé „lockdowny“ nehrozí, nebo v to aspoň doufáme, touha po útulných a zkrášlených příbytcích neuvadá. Domovy mají být nejen bezpečnou oázou klidu, ale také dokonale funkční a atraktivní. Představujeme vám trendy, které budou v příštím roce dominovat interiérovému designu.

Kousek přírody

Přírodní materiály jako dřevo, kůže, sláma, ratan, nebo kámen, jsou tou správnou ekologickou volbou. Pozitivně působí na naše zdraví, přirozeně propojují interiér s exteriérem a vnáší do nich pozitivní vibrace. Můžete je použít na nábytku, jako obklad stěn, na podlahách, na textilních a interiérových doplňcích. Nejjednodušším způsobem, jak přinést kousek přírody do příbytku, jsou pokojové rostliny. Umí místnost krásně oživit, některé jsou i lapačem toxinů a elektronického smogu.

Přírodní materiály a živé rostliny ložnici sluší. Přírodní materiály a živé rostliny ložnici sluší. Zdroj: Shutterstock

Pocit komfortu

Jedním typem, jak se cítit doma komfortně a pohodlně, je využít měkké textilní doplňky, které najdou uplatnění v každé místnosti. Splní nejen estetickou úlohu, ale taky praktickou. „Bavlněné hřejivé deky, měkoučké polštáře, zatemňovací závěsy, flanelové bavlněné povlečení, nebo heboučké utěrky – všechny tyto prvky nádherně zútulní domov,“ radí Martina Matějovská, obchodní ředitelka společnosti Matějovský, tradiční české značky ložního povlečení a bytového textilu.

Designové kuchyňské utěrky budete chtít mít vždy po ruce i na očích. Designové kuchyňské utěrky budete chtít mít vždy po ruce i na očích. Zdroj: Matějovský a.s.

Míchání stylů

Trendem, který je tu už několik sezón, je míchání stylů. Tento osobitý způsob vyjádření se těší oblibě především u kreativních lidí,kteří jsou otevření novým možnostem a příležitostem. Do moderně zařízeného interiéru je vhodné přidat vintage nebo retro kousky. Efektivně působí míchání stylů zejména v prostornějších místnostech, například v obýváku či jídelně.

Přírodní tóny směle zakomponujte i do jídelny či obývacího pokoje. Přírodní tóny směle zakomponujte i do jídelny či obývacího pokoje. Zdroj: Shutterstock

Přítomný home-office

Mnoho společností nabízí svým zaměstnancům možnost pracovat z domu, ať už trvale, nebo jen pár dní v týdnu. Jakmile nemáte k dispozici samostatnou místnost, vytvořte si pracovní koutek v ložnici, jídelně, nebo obýváku. Nezapomeňte na kvalitní osvětlení, ať už bodovým, stolním anebo závěsným světlem. Nesprávné osvětlení může způsobovat bolest hlavy, nesoustředěnost a další zdravotní těžkosti. Obklopte se pozitivními doplňky, které vás nakopnou k produktivitě. Udělejte si z pracovního koutku doslova šťastné místo na práci.

Pracovní kout si zařiďte funkčně a především tak, abyste si práci z domova zpříjemnili. Pracovní kout si zařiďte funkčně a především tak, abyste si práci z domova zpříjemnili. Zdroj: Shutterstock

Křivky jsou všude

Oblé tvary interiéru svědčí, zjemňují ho a zútulňují. Sluší všem stylům, hodí se do moderního, minimalistického, rustikálního, či skandinávského stylu. Využít je můžete na nábytku, jako je pohovka, křeslo, konferenční stolky, stoličky s oblými opěrátky a podobně. Ale krásně vypadají i doplňky s oblými tvary, jako je například zrcadlo, obrazy, foto rámečky, prostírání do jídelny, keramika, nebo vázy. 

Příjemná hřejivá deka je skvělým společníkem pro chladné večery. Příjemná hřejivá deka je skvělým společníkem pro chladné večery. Zdroj: Matějovský a.s.

Mohlo by vás zajímat: Zaostřeno na ložnice: Nejlepší povlečení na zimu