Vypadá jako pyžamo, ale pyžamo to není? Oblečte barevný komplet a zbourejte mýty

Jitka Musilová | 23. 4. 2022
Top, H&M, info o ceně v obchodě
Kalhoty, H&M, info o ceně v obchodě
Top, Reserved, 699 Kč

S dámskými komplety ve stylu pyžama se roztrhl pytel už vloni. Pokud patříte mezi ty rozvážnější, které se nenechaly na první dobrou zlákat módním výstřelkem, máme pro vás dobrou zprávu – komplet si své přední místo na módním žebříčku udržel, takže je nejvyšší čas poohlédnout se po nějaké stylové variantě na míru. Ideálně hned teď, než bude vyprodáno!

Vypadá jako pyžamo, ale není to pyžamo. Nutno podotknout, že tenhle módní kousek nebude slušet všem. Ani nemůže! Ale je jisté, že při troše umu svůj vysněný model objevíte, v případě takto extravagantního setu je třeba zvážit každý detail.

S potiskem nebo bez

Velmi štíhlé a vysoké ženy se nemusí bát ani výraznějších pestrobarevných potisků. Ty „normální“ pak musí brát v potaz svoje proporce. Jistě už dávno víte, co vám sluší a zda se ve výrazných zvířecích potiscích nebo záplavě vlčích máků cítíte fajn. Není nic horšího než zarytě kopírovat módní trendy a necítit se ve své kůži. V takovém případě, i kdybyste vynesla model Versace, vám to slušet nebude. Protože se okamžitě pozná, že se necítíte…

Takže není-li vám po chuti výrazný vzor, klidně si pořiďte jednobarevnou, tlumenou variantu, bude se vám také daleko lépe kombinovat s ostatními kousky v šatníku. Určitě se nedá počítat s tím, stejně jako v případě jakéhokoli kostýmu, že ho budete nosit jen a pouze jako komplet. Síla setu je právě v možnosti kombinovat a vymýšlet neotřelé variace, jak daný kousek unosit.

Nejhůře nesou stárnutí třídní krasavice, zvyklé na aplaus. Tak na ně buďme hodné
Vztahy

Nejhůře nesou stárnutí třídní krasavice, zvyklé na aplaus. Tak na ně buďme hodné

Délka a střih topu

Silnější ženy jistě ocení topy volnějšího střihu a v délce pod zadek. Někdy má top klasické košilové zapínání, jindy se přetahuje přes hlavu. Můžete si ho podkasat v pase, uvázat cípy do uzlu, nechat volně splývat nebo zastrčit do kalhot. Projmuté varianty budou vypadat skvěle i k legínám nebo pouzdrové sukni, až vás duel omrzí, nebo jen tak pro oživení. Nosí se i topy nabírané pod prsy a řasené na bocích a na bříšku.

Šířka a délka nohavic

Ke klasickým kalhotám rovného střihu nebo těm s extrémně širokými nohavicemi letos přibyly i varianty šortek. Na takový model už musíte mít odvahu, ale pokud jste štíhlá a „nohatá“, budete vypadat perfektně. Opravdovou „peckou“ jsou kratší šortky kombinované s kabátkem dlouhým skoro až na zem, nebo alespoň po kolena. Když si pod takový komplet obléknete jednoduché bílé tílko a kabátek necháte rozepnutý, budete nejvíc trendy.

Slow fashion: Popularita second handů roste. Zejména těch onlinových
Krása

Slow fashion: Popularita second handů roste. Zejména těch onlinových

Tagy pyžamo