Dýně je plod popínavky, kterou do Evropy údajně přivezl sám Kolumbus až z daleké Ameriky. Kolonisté se pěstování dýní naučili od indiánů a dnes je jednou z nejoblíbenějších surovin i v naší české kuchyni. O Halloweenu můžete ozdobit svoje domovy svícny a jinými dekoracemi z vydlabaných dýní a dužninu pak jako správné hospodyňky zpracovat v kuchyni.

Čtěte také

Koupelna se musí jenom blýskat!

Čtěte také

Babské rady, jak vyčistit koupelnu a toaletu? Ocet, soda a citron!

Jednoduché aranžmá

Dekoracemi v podobě dýní se to v obchodech jen hemží. Ale proč sahat hluboko do peněženky, když vám sama zahrádka nadělila… Samotné dýně hýřící neuvěřitelnými barvami a tvary stačí vyskládat na zápraží nebo na schody, zajímavě osvětlit a podzimní aranžmá nebude mít chybu. Pokud chcete, aby vám okrasné dýně s pruhy, skvrnami nebo výrazným žebrováním vydržely co nejdéle, je lepší je usušit.

dýně Zdroj: Westwingnow.cz

Tip Ládi Hrušky na výrobu květináče

Zajímavou podzimní inspiraci, jak nápaditě zužitkovat dýně, přinesly také Vychytávky Ládi Hrušky. V rámci „dýňobraní“ se Láďa vrhnul na výrobu originálního květináče, v němž se nádherně vyjímají podzimní květiny a se kterým nehne ani pořádný podzimní vichr.

VLH dýně Zdroj: Prima

Pokud se vám Láďův květináč líbí, můžete si ho zkusit vyrobit doma. Není to vůbec nic složitého. Připravte si větší dýni, hodí se hokaido, muškátová nebo máslová. V dílně najděte prázdnou plechovku s menším obvodem, než má vybraná dýně. K výrobě květináče budete potřebovat ještě dlouhý a ostrý nůž a rostlinky na jeho vyplnění.

Podle obvodu plechovky si zakreslete na dýni kolečko. Zdroj: Prima

Podle obvodu plechovky si zakreslete na dýni kolečko.

Čtěte také

Brambory se sýrem a pažitkou

Čtěte také

Nejlepší recepty z nových brambor: Upečte je se solí či servírujte s lučinou

Kolečko vyřízněte dlouhým nožem. Zdroj: Prima

Kolečko vyřízněte dlouhým nožem.

Z dýně vydlabejte dužninu. Zdroj: Prima                                                                                                          

Z dýně vydlabejte dužninu.

Pomocí kladívka do otvoru umístěte plechovku. Zdroj: Prima

Pomocí kladívka do otvoru umístěte plechovku.

Plechovku naplňte aranžovací hmotou a do té napíchejte hrnkové květiny. Aranžmá dozdobte větvičkami, sušenými klasy, prostě čímkoli přírodním, co máte po ruce. Zdroj: Prima

Plechovku naplňte aranžovací hmotou a do té napíchejte hrnkové květiny. Aranžmá dozdobte větvičkami, sušenými klasy, prostě čímkoli přírodním, co máte po ruce.

Krásná a hlavně jednoduchá dýňová dekorace vám zpříjemní Halloween.

Jestliže vás Láďova vychytávka navnadila k domácí tvorbě a chcete se inspirovat jeho dalšími nápady, sledujte Vychytávky Ládi Hrušky každou neděli kolem poledne na Primě.

www.primadoma.cz

Čtěte také

Kam v lednici s vajíčky?

Čtěte také

Víte, kam dát v ledničce vajíčka? Do dveří rozhodně nepatří