Vyrýsujte své křivky. Pomocí geometrických potisků a s trochou vkusu

Jitka Musilová | 1. 3. 2021
Top, Gap, 749 Kč
Šaty, Bonprix, 899 Kč
Šaty, Bonprix, 799 Kč

O tom, že geometrické potisky dokážou s naší postavou divy, není pochyb. Zádrhel může být spíš v tom, že vyrýsované oblečení není příliš cool a evokuje nám módu 90. let. Jak si s obrazci pohrát a neztratit šťávu?

Výrazné lampasy, masivní pruhy, čtverce a obdélníky ohraničené kontrastní černou, červenou nebo neonkami slavily velkolepý návrat tak před pěti šesti lety. A i tehdy bylo třeba přistoupit k téhle extravaganci s rozmyslem. Geometrické prvky sice můžou pomoci vyrýsovat chybějící křivky, ale zároveň i hlásat: jsem tady, mrkněte, jak mi to sekne. Což vám ve chvíli, kdy máte větší břicho a hodláte ho maskovat podélnými proužky, moc neprospěje. Naopak se na vás v davu zaměří spousta očí, která budou velmi kritická. Konkrétně pruhy a lampasy používejte k tomu, aby zkorigovaly drobné nedostatky, tedy sáhněte po drobnějším vzorku a tenké lince, která jen naznačí linie, podobně fungují třeba zvýrazněné švy.

Povolené břicho: Jak si vybrat správný top a vygumovat faldy perfektním modelem
Krása

Povolené břicho: Jak si vybrat správný top a vygumovat faldy perfektním modelem

Pas jako vosa?

Naznačený opasek coby součást látky musí být umístěný přesně tam, kde poslouží, což je v praxi trochu problém. Každá máme pas jinak vysoko, proto je daleko jednodušší pomoci si tenkým páskem přes oblečení a sáhnout po hladkém vzorku. Dříve se často nosily projmuté šaty a topy s podélným lampasem na boku. Ten se opticky rozšiřoval v pase, který jakoby zpředu „vykrojil“. Stylisté nejmenované televizní stanice si na podobných modelech ujíždějí doteď, ačkoli to subtilní moderátorky vůbec nepotřebují, a místo aby jim to slušelo, tyhle modely jim přidávají roky a ubírají cenné body za styl. Přitom tyhle dámy za nic nemůžou, oblékají je profesionálové. Podobnou službu, ale v méně okázalém vydání a hlavně esteticky přijatelnou, vám poskytnou všité vsadky z kontrastního materiálu a hlavně tón v tónu. Nebijí tolik do očí a figuru zformují dokonale.

Máte silnější lýtka a kozačky vám nesedí. Máme řešení
Krása

Máte silnější lýtka a kozačky vám nesedí. Máme řešení

Malý vzorek taky vzorek

Chcete-li působit ležérně a přitom elegantně, sáhněte po drobnějším pravidelném vzoru. Pepito, káro, drobné šikmé linky, vše je dovoleno. K oblečení se vzorem noste jednoduché a hlavně jednobarevné kalhoty a sukně, pestrý mix zdánlivě nesourodých vzorů sluší spíš mladším ročníkům.

Doba covidová, doba tepláková. V kterých můžete i ven a které si nechte na doma
Krása

Doba covidová, doba tepláková. V kterých můžete i ven a které si nechte na doma