Dřevěné retro korále

Je ucho vaší staré minikabelky odřené? Začala vás letitá proutěná „kamarádka“ trochu nudit? Oblíbené doplňky nemusí končit rovnou v popelnici, koneckonců upcyklace hýbe světem… Dopřejte jim nový kabát, k oživení stačí opravdu málo. Starý popruh vyměňte za nový, vyrobený třeba z velkých dřevěných korálků, navlečených na pevném provázku nebo lanku. Nebo na ucho zavěste jednoduchý střapec ze záclony s korálkem místo ozdoby.

Náušnice Zdroj: Fler.cz

Čtěte také

Takto si zničíte nejen záda, ale i kolena

Čtěte také

Pracujete kvůli covidu stále častěji z domova? Jak se soustředit a neničit záda

To zvládne i malé dítě

Nebojte se zvláštních mixů a poskládejte si korále přímo na míru svým oblíbeným barvám. Nebojte se kombinovat různé materiály – dřevo, plast a sklíčka se budou pohromadě skvěle doplňovat. Mezi korálky můžete provléknout střapce, hedvábné stuhy nebo háčkované šňůrky, etno je v kurzu i na podzim a k bílé tunice nebo blůzce s výšivkou se bude hodit i příští jaro.

Korále Zdroj: Fler.cz

Čtěte také

Posezení na balkoně

Čtěte také

Tipy, jak si na malém balkoně udělat dokonalé místo pro odpočinek

Kruhy do uší v novém kabátě

Vyrobte si náušnice z pravidelných a co nejtenčích kruhů, na které navléknete miniaturní oválné a hranaté korálky v pastelových barvách. Větší korálky proložte menšími, ideálně nepravidelných tvarů – co náušnice, to originál. Stačí jen protáhnout drátek otvorem v korálku a za posledním udělat pomocí speciálních kleští očko, aby vám korálky při pohybu hlavy z náušnic nevypadaly. Efektní jsou i bílé perličky zavěšené na drobném háčku na nepravidelně tvarovaném kroužku.

Náušnice Zdroj: Answear.cz

Čtěte také

Nejsnazší úklid? Ten, o který se podělíte

Čtěte také

Nejlepší pomocníci, když se vám nechce uklízet? Robot a smíření se s bordelem

Korále na saténové šňůrce

Chcete si vyrobit originální závěs na krk? Navlékněte velké dřevěné korále s větším průměrem otvoru na pruh saténové nebo hedvábné látky, konce prošijte a šev zasuňte do jednoho z koncových korálků. Tenhle atraktivní šperk upoutá pozornost okolí a vhodně doplní basic tričko nebo jednobarevnou halenku.

Korále Zdroj: Fler.cz

Čtěte také

Jak správně uložit boty?

Čtěte také

Ukliďte si letní boty správně, jinak je najdete na jaře zničené