Jarní zahrada: Květinové potisky rozzáří i vás. Jak je nosit i po padesátce

Jitka Musilová | 21. 5. 2021
Kardigan, C&A, 550 Kč
Šaty, Marie24 Lund, Van Graaf, 2499 Kč
Šaty, Apriori, Van Graaf, 2799 Kč

Co víc evokuje příchod jara než rozkvetlé květinové záhony? Proto se vůbec nemůžeme divit, že na jaře rozkvétá i náš šatník. A i zarputilé minimalistky, pro které je romantika sprosté slovo, čas od času neodolají a halenku nebo šaty s drobným květinovým potiskem obléknou. Pokud vám květinové kousky v jarním šatníku pořád chybí, je nejvyšší čas to napravit.

Nechte se i letos zlákat půvabnými modely s florálními motivy. Květy různých barev, velikostí a tvarů krášlí jarní halenky, topy, tuniky, sukně, šaty nebo kalhoty a nevyhnou se ani pršiplášťům nebo džínovým bundám. Pořiďte si pár něžných kousků, které dokonale podtrhnou vaši ženskost.

Rozkvetlá v každém věku

Květiny zvýrazní krásu každé ženy bez ohledu na věk i typ postavy. Nemusíte se jich bát ani v případě, že do modelky máte daleko. Je však třeba pracovat se střihem a také s velikostí a umístěním květů. Jemnější květinový vzor vypadá skvěle i na velikostech 44 a výše. Pokud si však chcete dopřát výraznější květinové motivy, uvědomte si, kam je přesně umístit. Ideální je situovat větší potisky na tu část těla, na kterou chcete a můžete poutat, odvedete tím pozornost od problematičtějších partií. A onu oblast naopak zvýrazníte.

Pilíře šatníku: Bílou košili vyberte nadčasovou. Měla by se také snadno žehlit
Krása

Pilíře šatníku: Bílou košili vyberte nadčasovou. Měla by se také snadno žehlit

Hlavně promyšleně

Názorný příklad: máte velký zadek a menší prsa? Vezměte si pouzdrovou tmavou sukni v délce dlaň nad kolena a k ní delší tuniku s paspulkou v pase a několika výraznými květy přímo na prsou. Věřte, že vaše pozadí a širší boky nikdo řešit nebude. A naopak, jste-li rovná jako proutek bez zvýrazněného pasu a širších ženských boků, pořiďte si výrazně květovanou kolovou sukni a top volte strečový, světlý, jednobarevný a na tělo. Rozkvetlý „spodek“ dá vyniknout ženský partiím.

Séra proti stárnutí: Má opravdu smysl je používat a jak přesně postupovat
Krása

Séra proti stárnutí: Má opravdu smysl je používat a jak přesně postupovat

Kombinace s respektem

Ještě něco málo k tomu, že mix nesourodých potisků frčí… Ano, ale v jiné věkové a váhové kategorii. Zralá žena by měla znát své limity, a ačkoli se originalita cení, jisté stylistické zásady, léty a praxí ověřené, je namístě ctít. Takže v kategorii 50+ přestaňte s experimenty typu „té halence s tulipány by fakt slušelo slunečnicové sáčko a hippie džíny s lemem sedmikrásek“ a ke květovaným soliterním kouskům noste jednobarevné vzdušné oblečení, klidně vyladěné v tónu převládající barvy květinového záhonu.

Potraviny, které mohou zlepšit nejen zdraví, ale i vlasy a nehty
Krása

Potraviny, které mohou zlepšit nejen zdraví, ale i vlasy a nehty