Základní instinkty Sharon Stone. Sexbomba oslňuje muže a ženy i v 64 letech!

Jitka Musilová | 5. 9. 2022
Sahron Stone v bezchybném růžovém outfitu na slavnostní události CORE Gala v Los Angeles v červnu 2022.
Sharon Stone na narozeninách sestry v únoru 2022.
Herečka Sharon Stone vyrazila oslavit Den matek do restaurace v Los Angeles. Večer si podle úsměvu od ucha k uchu užila naplno. 2022

Sharon Stone se rozhodně nemá za co stydět. V 64 letech jí to sekne i na běžné vycházce, když ji přistihnou paparazzi, a když si dá trochu záležet, při společenské události strčí svým šarmem do kapsy daleko mladší modelky. Herečka, která se před kamerou či objektivem fotoaparátu několikrát svlékla, do starého železa rozhodně nepatří.

Podívejte se na ikonickou scénu Sharon Stone ve filmu Základní instinkt, která z herečky udělala mezinárodní sex symbol.

Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Některá zahraniční média tvrdí, že Sharon Stone zřejmě podepsala smlouvu s ďáblem… Jak jinak si vysvětlit, že ve věku, kdy ostatní ženy, přestože si můžou dovolit stejně luxusní péči jako samotná herečka, zdaleka nemůžou konkurovat mladým topmodelkám, zatímco Sharon se klidně vyfotí v bikinách a nahoře bez a přitom nepůsobí trapně. Říká se, že kdyby se režisér Paul Verhoeven rozhodl oprášit snímek Základní instinkt, nemusel by hledat dublérku Sharon, ta by si roli hravě střihla sama.

Proslulý outfit z „roznožky“ si nechala na památku

Kultovní snímek Základní instinkt měl sice 122 minut, ale těch pár vteřin, během nichž si Sharon Stone přehazovala nohu přes nohu a předvedla, že nemá kalhotky, se zapsalo do dějin… Od roku 1992, kdy erotický thriller s Michaelem Douglasem v hlavní mužské roli trhal rekordy v kinech, uplynulo už 30 let. Sharon Stone přiznala, že šaty pro ikonickou scénu si vybírala sama. „Kostýmní výtvarnice Ellen Mirojnicková mě vzala na Rodeo Drive a řekla, že si můžu vybrat, co budu chtít. Zamířila jsem tedy rovnou k Hermès a vybrala si kašmírový přehoz krémové barvy a bílé mini šaty s rolákem. Do smlouvy jsem si dala, že si to oblečení můžu nechat,“ svěřila se v rozhovoru pro In Style.

Vyplatí se pořídit dámské sandály i na konci léta
Doporučujeme

Vyplatí se pořídit dámské sandály i na konci léta

Módní ikona, vždycky ikona

Sharonin módní vkus a styl je velmi mladistvý, přesto ale ryze elegantní. V počátcích svojí kariéry milovala džíny a kožené bundy, které střídala s jednoduchými šaty nejčastěji s leopardím potiskem. Později coby hollywoodská hvězda volila často sexy róby na tělo, kousek nahé kůže byl jejím znamením. Hluboký výstřih, mini šaty, nikdy však oboje najednou. S padesátkou vsadila na svou ženskost, kterou dává do kontrastu s kalhotovými kostýmky či rafinovanými střihy šatů, které naopak příliš neodhalují, ale vystavují na odiv štíhlou siluetu postavy.

Sharon a její proslulá jizva i vrásky

Sama o sobě říká, že ví, že už jí není dvacet ani třicet, a že někdy cítí smutek, že stárne. Ale pak se probudí ze sna a je smířená se všemi vráskami. „Vždyť je v nich zapsán celý můj život,“ říká Sharon. Dokonce se na „starší kolena“ vyléčila i ze svého mindráku kvůli obří jizvě na krku, která vypadá jako od zranění nožem. Maskéři si s ní při natáčeních užili své. Nicméně i přes důkladná kamuflování se jizva na hereččině krku, ke které přišla, když v dětství spadla z koně, dočkala velké popularity. Jde mimochodem asi o jedinou jizvu na světě, která měla vlastní webovou stránku!

Zvířecí jazýčky: Proč ho mají kočky drsný, psi modrý a jak ovlivňují štěkot?
Cestování

Zvířecí jazýčky: Proč ho mají kočky drsný, psi modrý a jak ovlivňují štěkot?

Sáhla si až na dno

Málokdo také ví, že herečka v roce 2001 prodělala mozkovou příhodu. V jedenačtyřiceti letech se musela znovu učit mluvit, psát i chodit. Všichni se k ní otočili zády a ona si musela cestu na výsluní znova vybojovat. Nikdy to ale nevzdala, a jak sama říká, už ani nedoufala, že se vrátí na plac.

Nemohla mít vlastní děti

Než adoptovala své tři syny, přišla o devět nenarozených dětí! Herečka se o své životní tajemství podělila na Instagramu v komentáři k rozhovoru magazínu People s Petou Murgatroyovou. Loni v rozhovoru pro BBC popsala, že trpí endometriózou, která je také příčinou jejích zdravotních problémů.

Oslnila v Karlových Varech

Americkou herečku jste mohli potkat i v Česku, v roce 2005 přijala pozvání na karlovarský filmový festival, kde obdržela Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu. Jubilejní 40. ročník festivalu zažil pomalu stejná bezpečnostní opatření jako v Cannes, na červeném koberci se objevily hned čtyři hvězdy. Kromě Sharon Stone také Robert Redford, Liv Ullmann a Matt Dillon. Kromě feministicky laděné provokatérky je Sharon Stone také náruživou bojovnicí za práva homosexuálů a patronkou mnoha různých charitativních organizací. V roce 1995 otiskla své dlaně na chodníku slávy v Hollywoodu.

Levné vs značkové? Styl rozhodně není o tom, jak naditou máte peněženku…
Krása

Levné vs značkové? Styl rozhodně není o tom, jak naditou máte peněženku…

Sharon Vonne Stone

 • Narodila se 10. března 1958 v Meadwille ve státě Pensylvánie jako druhé ze čtyř dětí.
 • Otec Joseph byl lakýrník, matka Dorothy účetní.
 • Díky své mimořádné inteligenci (údajně má IQ 154) už v 15 letech začala studovat na dvou vysokých školách.
 • Účastnila se různých soutěží krásy a točila reklamu.
 • Jejím debutem byla maličká role ve filmu Woodyho Allena Vzpomínky na hvězdný prach (1980). Následovala řada béčkových filmů jako Požehnání smrti (1981) nebo Doly krále Šalamouna (1985).
 • Setkání s režisérem Paulem Verhoevenem znamenalo v její kariéře zlom – obsadil ji do sci-fi thrilleru Total Recall (1990) a Základní instinkt (1992).
 • Fotila pro magazín Playboy.
 • Další role: Někdo se dívá (1993), Casino (1995), Ďábelská lest (1996), Poslední tanec (2003), Koule (1998), Max a Kevin (1998), Catwoman (2004), Základní instinkt 2 (2006), Zlomené květiny (2005), Lovelace (2013).
 • Má za sebou tři nevydařená manželství: s producenty Michaelem Greenburgem a Billem McDonaldem a šéfredaktorem deníku San Francisco Examiner Philem Bronsteinem.
 • Sharon nikdy nepopírala svoji bisexualitu a přiznala se i k několika vztahům se ženami.
 • Adoptovala tři chlapce: Roana, Lairda a Quinna, kterým adoptovala i opuštěnou starší ženu coby jejich babičku.

Zdroj: www.vlasta.cz www.instyle.com www.everydayhealth.com

Helena Vondráčková: Šaty od maminky, kritika od nejbližších a kniha
Rozhovory

Helena Vondráčková: Šaty od maminky, kritika od nejbližších a kniha

Jak ušetřit s vodou? Místo PET lahví kohoutkovka a pozor na drogerii do koupelny
Jak ušetřit

Jak ušetřit s vodou? Místo PET lahví kohoutkovka a pozor na drogerii do koupelny

Příběh lásky Margity a Zagorové: První seznámení a proč neměli děti
Příběhy

Příběh lásky Margity a Zagorové: První seznámení a proč neměli děti

Tagy herec Liv Ullmannová Matt Dillon Michael Douglas oblečení Paul Verhoeven Robert Redford rozhovor Sharon Stone Woody Allen