Ke slavnostní atmosféře svíčky patří, stejně jako k romantické večeři nebo příjemnému posezení na terase. Plamínek svíčky měl dříve za úkol zahánět zlé duchy. O zimním slunovratu zapalovali ohně a svíce už staří Slované, kteří se tak chránili před silami temna. Ty byly totiž v den nejdelší noci nejsilnější. Dnes přináší plamen svíčky do našich domovů hlavně pohodu.

Čtěte také

Alena Němečková

Čtěte také

Zápisky div(n)ých žen: O vánoční touze po dokonalém lesku a umotané vánočce

Zapalte ji

K tradičním Vánocům zapálené svíčky neodmyslitelně patří. A nejen ty na adventním věnci. Můžete si pořídit samostatně stojící svíčky a zakomponovat je do vánočního aranžmá nebo svíčky ve skleničkách, hrnečcích či na ozdobných tácech. Pro čajové svíčky různých velikostí si můžete pořídit stojánky – kovové, skleněné, porcelánové nebo z přírodních materiálů.

Klidná mysl, klidný spánek

Některé svíčky se vyrábějí patentovanou recyklací rostlinných olejů, a jsou tudíž velmi ekologické. Češi však právem nedají dopustit na klasické svíčky z včelího vosku, které si můžou vyrobit i doma. Kromě hřejivého pocitu, kterým na vás svíčka dýchá, pomáhá plamen svíčky třídit myšlenky a v klidu usnout. Pohled do plápolajícího plamínku navozuje pocit klidu a harmonie. V době, ve které teď žijeme, je to pohled k nezaplacení.

Čtěte také

Minimalistická vánoční výzdoba

Čtěte také

Vánoční výzdoba: Vsaďte na severskou harmonii nebo na retro ozdoby

Terapie vůněmi

Aromaterapeutické účinky svíček využívají i lékaři a terapeuti. Levandule napomáhá zklidnění, podobně účinkuje i meduňka nebo citronová tráva. Poslední zmíněná vám posílí i imunitu a zabojuje proti sezonním respiračním onemocněním, podobně jako červený pomeranč nebo grep.

Čtěte také

Nebýt mobilu, hrál by to na obě strany dál

Čtěte také

Manželova nevěra praskla kvůli telefonu. Jinak by to nezačal řešit nikdy