Tak si to shrňme – vysoký pas zamezí nehezkému přeškrcení tukových faldů na břiše i zádech, schová možná trošku povislejší spodní břicho, opticky vysoustruhuje postavu tak, že dá vyniknout užšímu pasu a širším bokům, a když si vyberete správnou velikost kalhot, bude se vám v nich celkem pohodlně dýchat. I za volantem nebo u psacího stolu. A o tom to je!

Čtěte také

Šněrovací kozačky na podpatku

Čtěte také

Krása starých zašlých časů. Šněrovací kozačky na podpatku jsou zpátky

Uvolněte se!

Kalhoty s vázáním v pase, tzv. paperbag, jsme vám představily už na jaře. Ty ve svém tahu na branku pokračují, teď na podzim doslova zaplavily obchody. Jsou totiž ohromně pohodlné a praktické. Nosí se ty teplákového střihu, tedy do gumy a s tkaničkou, ale i klasické s předními kapsami a zipem, které jsou v pase lehce nařasené, takže v nich můžete dýchat. Na těle vypadají skvěle, pokud si můžete dovolit uplý top, právě těmhle kalhotám padne. Slušet vám budou také košile a halenky zastrčené dovnitř nebo i větší huňatý svetr, opět zastrčený a ležérně podkasaný.

Čtěte také

Áčková sukně

Čtěte také

Bez sukně se neobejdete po celý rok. Po padesátce vsaďte na áčkový střih

Když džíny, tak do pasu a výš

Klasické tmavé rovné džíny s vysokým pasem jsou elegantní variantou, jak dodržet firemní dress code a přitom být oblečená sportovně. Sluší jim bílá košile a sako, ale i barevný top s vázačkou nebo fiží a třeba vestička navrch. Slimky dostávají poslední dobou trochu na frak a od jejich nošení upustily i mladé holky, ale pokud se vám líbí a máte přiměřeně dlouhé štíhlé nohy, nikde není psáno, že je nemáte nosit. Opět se ale zaměřte na výšku pasu, aby se vám nad uplým opaskem nedělaly nevzhledné tukové zářezy. Není totiž nic šílenějšího než dobrovolně upozorňovat na to, že nám kůže ochabla. A v době střihových vychytávek je to vlastně škoda.

Čtěte také

Lucie Bílá a její trvalá z osmdesátých let

Čtěte také

Vzpomínky na trvalou: Smrděly jsme čpavkem a všechny jsme vypadaly stejně

Široké nohavice a kalhotové sukně

I oblíbené kalhoty s těmi nejširšími nohavicemi vyvýšily pas. Nosí se jemné manšestráky i sametové kousky, které vypadají skvěle právě splývající přes břicho, bez zbytečných záševků a nabírání v pase. Když si přes takové kalhoty nebo rovnou kalhotovou sukni obléknete hladký přízový svetřík nebo splývavý top s rantlem na bocích, dáte vyniknout plným křivkám a budete kočka.

Čtěte také

Dejte si s česáním culíku trochu práce, bude pak ještě dokonalejší

Čtěte také

Naučte se dělat culík jako Jennifer Lopez (52). Omládnete jako ona