Zapůjčeno od mužů. Obujte si pohodlné šněrovací polobotky

Jitka Musilová | 6. 5. 2021
Polobotky, Lasocki, CCC, 1199 Kč
Polobotky, Lasocki, CCC, 999 Kč
Polobotky, Deichmann, 599 Kč

Jaro je tady, kozačky a válenky jsme zazimovaly, kožené sneakersky máme v botníku po celý rok, tak co si nově obout do práce nebo na procházku? Proměnlivé a nevyzpytatelné počasí, kdy chvíli svítí sluníčko a chvíli leje, ještě nenahrává otevřeným modelům. Pokud potřebujete vypadat elegantně, zvolte nestárnoucí klasiku – šněrovací polobotky.

Jaro hraje barvami

Jaké modely budou tuto sezónu nejvíc trendy? Jednoznačně barevné! Přivítejte jaro v něžném ženském outfitu, který doladíte minimalistickými polobotkami ve svěžích pastelových barvách. Dáte přednost romantické pastelově růžové, sofistikované mátově zelené nebo šťavnaté meruňkové? Pokud jsou na vás tyto odstíny příliš přeslazené a oblékáte se spíš do neutrálních a tmavších tónů, sáhněte po šněrovacích polobotkách v tmavě modré, šedé nebo klasické černé barvě.

Pilíře šatníku: Bílou košili vyberte nadčasovou. Měla by se také snadno žehlit
Krása

Pilíře šatníku: Bílou košili vyberte nadčasovou. Měla by se také snadno žehlit

Podešev s profilem

Kromě jednoduchých modelů s decentním prošíváním jsou opět v kurzu i polobotky na pevné profilované podešvi s výrazným „horolezeckým“ šněrováním. Dopřejte svým chodidlům pohodlí a vyberte si stylový model, který využijete jak do práce, tak na procházku městem. Nosí se polobotky na čistě bílé surovce nebo černé traktorové podrážce, vybere si opravdu každá z vás. Kontrastní podpatky, vyprofilovaná podešev nebo jinak vyšperkovaná surovka často dozdobí právě jednoduché polobotky.

Když sako, tak pod zadek. Tenhle kousek sluší úplně všem
Krása

Když sako, tak pod zadek. Tenhle kousek sluší úplně všem

Na špičky

Co se týče tvaru špičky běžných polobotek, nosí se ty lehce zaoblené, ale opravdu jen trošičku. Nebo špičky doslova odpovídající názvu, ale nijak extrémně protáhlé, ty slavily boom před lety. Na přehlídkových molech se objevily i špičky zkosené, ale v tomto případě jde (a vždycky šlo) o velký extrém, který nositelkám k srdci nepřirostl ani v době své největší slávy.

Polobotky v dandy stylu mívají prošívané spoje, tedy i ty mezi špičkou a bočnicemi, někdy je pak špička z jiného, často odolnějšího materiálu. Nebo se nosí špičky okované, pogumované či tvořené zvednutou a shora přilepenou podešví.

Mikina jako šaty, šaty jako mikina. Sportovní móda pro ženy nad padesát
Krása

Mikina jako šaty, šaty jako mikina. Sportovní móda pro ženy nad padesát