Vyfoťte si to

Někdy utracených peněz opravdu litujete. Určitě už se vám to stalo - chvíli jste sice nabídce odolávala, ale nakonec si přinesete domů výhodně ulovený nový kousek. Otevřete skříň a koukáte, že už tam jeden podobný visí. Nebo dva... Než investujete, vybraný model si vyfoťte a projděte si šatník. Ukáže se přitom i to, jestli vám bude ladit se staršími oblečky.

Srovnávejte ceny

Než podlehnete lákadlu superslevy luxusních modelů, která má stejně podobu poloviny měsíčního platu, zavítejte i do cenově přístupnějších obchodů. Sezonní hity, které prodejci na konci období především zlevňují, se obvykle objevují v kolekcích většiny značek. Brzy se vám okoukají, tak nebude vadit, že nejsou super kvalitní, a s lehkým srdcem je po čase vyřadíte ze skříně.

Čtěte také

Neponižovat. To je pravidlo, kterým se musíte ve výchově řídit vždy

Čtěte také

Chcete být dobrý rodič? Praktikujte výchovu bez poražených. V čem spočívá?

Stanovte si limit

Třeba se výčitkami z utrácení trápíte zbytečně, možná vám ho vaše výdělky dovolí. Stačí si to spočítat! Není to žádná novinka, dříve si také hospodyňky rozdělovaly peníze na domácnost a další výdaje do papírových obálek. Podívejte se, kolik máte aktuálně na účtu, kolik peněz vám tento měsíc přijde a kolik musíte zaplatit. To, co vám zbude, rozdělte na poloviny a jednu s chutí utraťte.

Jděte s kamarádkou

Zapomeňte na náhodnou procházku nákupním centrem a kolem vašich oblíbených butiků. Výpravu si cíleně naplánujte, ale nechoďte sama, domluvte se s kamarádkou. Pozor, musí mít pověst spořivé ženy! Taková, která bude říkat: „Ten svetřík ti děsně sluší, a za tu cenu? Nemají ho ještě v jiné barvě?“, vás od vyluxování konta určitě nezachrání.

Čtěte také

Připravte se na menopauzu, naučte se odpočívat!

Čtěte také

Menopauza: Berte ji s pokorou a jako součást života a bude se vám lépe zvládat

Sdílejte a vypůjčte si

Sdílet věci patří mezi aktuální hity. S oblečením a botami je to trochu problém, ale u kabelek, doplňků či šperků to jde. A když se domluvíte s kamarádkami, můžete si ve slevách pořídit víc vysněných kousků a nebude to tolik stát. Také tím ušetříte spoustu místa ve skříni. Mimochodem, víte, že když chcete udělat dojem, můžete si luxuní značkovou kabelku za poplatek i půjčit?

Čtěte také

Vnoučata si užívám, emoce mých dětí ne

Čtěte také

Své vnuky miluji, vlastní děti mě nezajímají. Usmiřte se, radí psycholožka