Tanec

Sport podle znamení zvěrokruhu: raci, věnujte se tanci, střelci, nazujte lyže

Že vás sport nebaví? Třeba jste jen zatím nenatrefili na ten správný, který by přesně pasoval k vaší jedinečné osobnosti. Poradíme, jaký pohyb či aktivita k vám nejlépe sedí podle vašeho znamení zvěrokruhu. Inspirujte se a vyzkoušejte něco nového. Právě podzim je pro výzvy jako dělaný! 

Štír

 • 24. 10. - 21. 11.
 • vodní znamení
 • planeta Mars

Umíte zatnout zuby a pořádně zamakat. Dělá vám radost sahat si na dno svých sil a překonávat své limity. Líbí se vám pocit, co všechno vaše tělo dokáže.

Doporučené sporty: box, eliptické kolo, veslování, skákání přes švihadlo.  

Střelec

 • 22. 11. - 21. 12.
 • ohnivé znamení
 • planeta Jupiter

Sport je pro vás synonymem svobody. Milujete divokou otevřenou přírodu, ideálně bez zásahů člověka, jen tehdy se cítíte šťastní. Máte pocit, že skrze pohyb komunikujete. Dokážete sportovat rychle, i si pomalinku, plní soustředění, užívat každičký lísteček.

Doporučené sporty: jízda na koni, alpské lyžování, cyklistika, běh, veslování.

Čtěte také

Artritida

Čtěte také

Artróza versus artritida: Faktory ovlivňující vznik i jak zabránit zhoršování

Kozoroh

 • 22. 12. - 20. 1.
 • zemské znamení
 • planeta Saturn

Jste vlk samotář, hledáte spojení mezi tělem a myslí a rádi překonáváte sami sebe. Milujete pohyb ve výškách. Týmové sporty tak nebudou nic pro vás.

Doporučené sporty: horolezectví, skialpinismus, iyengar jóga, běh na lyžích, golf, výlety na sněžnicích.

Vodnář

 • 21.1. - 18.2.
 • vzdušné znamení
 • planeta Uran

Být uvnitř je pro vás utrpení. Jste aktivní neposeda s enormní dávkou pozitivní energie, který potřebuje trávit čas venku, ideálně mimo vyšlapané cesty. Potřeba originality a svobody je zásadní.

Doporučené sporty: plachtění, cyklistika, jízda na koni, turistika.

Čtěte také

Podzimní deprese

Čtěte také

Do boje s podzimní depresí: Psycholožka radí, jak ji zmírnit

Ryby

 • 19.2. - 20.3.
 • vodní znamení
 • planeta Neptun

Ryby musí cítit splynutí mysli a těla, jinak u nich nedojte k uvolnění představivosti a kreativity, které jsou pro jejich fungování zásadní. Toho dosáhnete tím, že budete praktikovat jemné, neagresivní nebo dokonce meditativní aktivity.

Doporučené sporty: pilates, aquagym, kundalini jóga, balet.

Beran

 • 21.3. - 20.4.
 • ohnivé znamení
 • planeta Mars

Byli jste obdařeni nekonečnou pozitivní energií. Máte rádi rychlost a užíváte si, když věci odsýpají. Jste soutěživý typ i rozený vůdce, který vyhledává adrenalin ve všech rychlostních a sjezdových disciplínách.

Doporučené sporty: automobilové závody, motokros, cyklistika, surfování, lyžování, box nebo krav maga. Kapitán pro týmové sporty.

Čtěte také

Yvetta Blanarovičová

Čtěte také

Yvetta Blanarovičová: O své pubertě, synovi i trampotách s čipernou maminkou

Býk

 • 21.4. - 20.5.
 • zemské znamení
 • planeta Venuše

Jste spíše klidného charakteru. Věci si berete dost k srdci. Proto vám dělá dobře pohyb, který spojuje koncentraci, klid a relaxaci. Na všechno máte svůj čas, neradi řešíte věci pod tlakem. Vlastní tempo je proto klíč k úspěchu.

Doporučené sporty: čchi-kung, judo, golf, vytrvalostní běh, kundalini jóga.

Blíženci

 • 22.5. - 21.6.
 • vzdušné znamení
 • planeta Merkur

Potřebujete být neustále v jednom kole, jinak se cítíte neúplní. Vaše osobnost vyžaduje sport, v němž se snoubí pohyb, komunikace, práce s myslí a týmový duch. Jen tak vás bude těšit, naplňovat a regenerovat každou buňku ve vašem těle.

Doporučené sporty: capoiera, moderní tanec, hip hop, tenis, ashtanga jóga. 

Čtěte také

Dlouhověkost

Čtěte také

Tajemství dlouhověkosti: Vyhýbejte se chemii v kosmetice, pečujte o své vztahy

Rak

 • 22. 6. - 22. 7.
 • vodní znamení
 • planeta Měsíc

Jste spíše kreativní a umělecká povaha než-li sportovně založený jedinec. Když se hýbete, vnímáte to především jako způsob, jak uvolnit své emoce a naslouchat svému tělu. Cítíte velkou potřebu propojení s přírodou. Milujete vodu, moře především.

Doporučené sporty: plavání, jóga, běh, pádlování, aquagym, tanec.

Lev

 • 23.7. - 21.8.
 • ohnivé znamení
 • planeta Slunce

Jako každé ohnivé znamení jste obdařeni nekonečným množstvím energie a vitality, kterou uvolňujete překonáváním svých limitů. Velmi dbáte o svůj vzhled a postavu.

Doporučené sporty: strečink, box, hot jóga, cross-fit, aquagym.

Čtěte také

Obrázek Vlasta.cz

Čtěte také

KVÍZ: Jak dobře znáte seriál Přátelé? Otestujte se

Panna

 • 22.8. - 23.9.
 • zemské znamení
 • planeta Merkur

Vše provozujete s neuvěřitelnou dávkou koncentrace. Rádi děláte věci správně, váš perfekcionismus občas okolí dohání k šílenství. A protože jste spíše zdrženlivé povahy, budou pro vás vhodné aktivity, kde budete jen vy a vaše myšlenky.

Doporučené sporty: vytrvalostní běh, hatha jóga, šerm, tai chi, lukostřelba.

Váhy

 • 24. 9. - 23. 10.
 • vzdušné znamení
 • planeta Venuše

Pro vaši duševní a fyzickou rovnováhu je nezbytná vyrovnanost, klid a pohoda. Proto si vybíráte šetrné sporty, které přinášejí spíš relaxaci než fyzickou bolest. Mít tělo v dobré kondici je pro vás pak stejně důležité, jako se dobře pobavit s partnerem či kamarádkou. Balanc je pro vás klíčem k životnímu štěstí.

Doporučené sporty: jin jóga, tanec, plavání, strečink, pilates, krasobruslení.

Zdroj: vlasta.cz vogue.fr/beauty-tips/galerie/best-sport-according-to-your-star-sign themagichoroscope.com/zodiac/best-sports-zodiac-sign

Čtěte také

Migréna

Čtěte také

Proč mě tak často bolí hlava? 7 otázek a odpovědí chronického migrenika

Čtěte také

Masáž krku

Čtěte také

Lunární kalendář: V úterý si nechte ošetřit krk, v pátek si dejte lázeň

Čtěte také

Překvapená žena

Čtěte také

Horoskop na tento týden: Býci, pozor na žárlivost, Raci, splní se vám přání

Ondřej Vetchý

Tak šel čas s ondřejem vetchým: z kudrnatého čertiska vyšetrovatel vražd

Tmavovlasý kučeravý klučina s lišáckým úsměvem. S touto image začínal Ondřej Vetchý po absolutoriu na Pražské konzervatoři. Jeho vzezření ho na dlouhou dobu předurčilo do rolí rozverných klaďasů i roztržitých svůdníků a srdce divaček plesala. Hvězda populárního krimiseriálu Případy 1. oddělení však dokázala, že umí pobavit i rozesmutnit, a tak dnes ztvárňuje, dá se říct, úplný opak svých hereckých začátků...

Kudrnaté čertisko i popleta k zulíbání. Přesně tak vypadaly herecké začátky Ondřeje Vetchého v nezapomenutelné pohádce S čerty nejsou žerty, v níž si postavu Janka zahrál jako třiadvacetiletý. Pohádka, která o žádných Vánocích nesmí chybět na televizních obrazovkách se v roce 1984 natáčela v Pekelných dolech, přičemž vstup do pekla, kam se Janek nesměl vrátit a u něhož si kaprál Petr Nárožný zlomil šavli, se nachází u zříceniny hradu Rotštejn v Klokočských skalách u Turnova.

Svou první hlavní roli získal Ondřej Vetchý o čtyři roky později ve filmu režiséra Miroslava Zábranského Dům pro dva. Za svůj výkon v tragické roli lehkomyslného a upovídaného svůdníka, jenž se schovával za roztomilou drzost, byl oceněn Evropskou filmovou cenou Felix, čímž na sebe strhl pozornost nejen diváků a kritiků, ale také filmových a televizních režisérů, kteří ho začali rázem obsazovat do dalších a dalších projektů.

Ondřej však z temných rolí dokáže brilantně přepínat do těch pozitivních a humorných, ve kterých ho ostatně máme nejradši. Do diváckých srdcí se zapsal například postavou vojáka Kefalína v komedii Černí baroni (1991), Bajniše Zisoviče z debutu režiséra Dostála Golet v údolí (1995) nebo rolí energického otce, který kvůli společenským tlakům propadne do hluboké deprese, v komedii Báječná léta pod psa (1997). Nezapomenutelný je ovšem i jako řidič tramvaje v Obecné škole (1990) anebo hrobník Brož v oscarovém filmu Kolja (1996).

Spolupráci s režisérským duem Jan a Zdeněk Svěrákovi, které si Vetchý váží asi nejvíce, pak herec v roce 2001 navíc rozšířil o hlavní roli v dramatu Tmavomodrý svět. O šestnáct let později pak znova zazářil v jejich společném počinu Po strništi bos a letos se představil ve Svěrákovic filmu Betlémské světlo.

Jste fanoušky českých novodobých komedií? Pak vám jistě nemohly uniknout Ženy v běhu, Pojedeme k moři nebo Bezva ženská na krku, kde Ondřej Vetchý opět bavil svým neotřelým humorem.

Čtěte také

Artritida

Čtěte také

Artróza versus artritida: Faktory ovlivňující vznik i jak zabránit zhoršování

Český lev za Okresní přebor

Jako nervák s dobrým srdcem a těmi nejčestnějšími úmysly se představil v seriálu z fotbalového prostředí Okresní přebor, v němž mohl zúročit své sportovní dovednosti z mládí - jako dorostenec hrál fotbal za klub FC Vysočina Jihlava. Za tento výkon získal v roce 2012 cenu Českého lva, přičemž na kontě měl již pět nominací za filmy Golet v údolí, Kolja, Báječná léta pod psa, Tmavomodrý svět, Vendeta.

Hvězda kriminálky

Ani seriály oblíbenému herci nejsou cizí. Vidět jsme ho mohli v Křečkovi v noční košili, v seriálu Bylo nás pět, Místo nahoře, Eden, Četnické humoresky, Hop nebo trop, Proč bychom se netopili a nově září v kriminálce Případy 1. oddělení, inspirované skutečnými, i mediálně známými, kauzami, které řešili po roce 1989 policisté oddělení vražd na území Prahy. Můžete se dozvědět, jak například probíhalo dopadení sexuálního agresora z Jižního Města, vražda pracovníka televizní stanice, anebo vražda, kterou si objednal majitel domu, aby se zbavil nepohodlné nájemnice.

Ondřej Vetchý, jakožto Tomáš Kozák, tak společně s kolegy Filipem Blažkem, Miroslavem Hanušem, Petrem Stachem, Barborou Bočkovou nebo Sabinou Remundovou dávají možnost nahlédnout pod pokličku toho, jak policisté při dopadení pachatele postupovali, co jim komplikovalo práci, případně jaký museli použít trik, aby ničemu z činu usvědčili.

Zdroj: vlasta.cz kinobox.cz www.csfd.cz/tvurce/1464-ondrej-vetchy/biografie/ 

Čtěte také

Podzimní deprese

Čtěte také

Do boje s podzimní depresí: Psycholožka radí, jak ji zmírnit

Čtěte také

Yvetta Blanarovičová

Čtěte také

Yvetta Blanarovičová: O své pubertě, synovi i trampotách s čipernou maminkou

Čtěte také

Dlouhověkost

Čtěte také

Tajemství dlouhověkosti: Vyhýbejte se chemii v kosmetice, pečujte o své vztahy